Klaudia Bruś - awatar

Klaudia Bruś

Organizator zbiórki

24 lipca tego roku świat się zatrzymał. Stanął na głowie, zaśmiał się z ironią i zasadził kopa. Moja ukochana młodsza siostrzyczka zachorowała na raka!

U Gabi zdiagnozowano ostrą białaczkę szpiku kostnego. W przeciągu 3 dni została zdiagnozowana i rozpoczęła przyjmowanie ciężkiej chemii. Nie będę opisywać jak straszna jest to tragedia dla mnie, mojej mamy i najmłodszej siostry, bo i tak  nikt kto tego nie przeżył nie będzie w stanie sobie tego wyobrazić. Gabi walczy. Czasem brak jej sił i chęci , ale nie poddaje się. To dopiero początek długiej drogi. Teraz najważniejsze jest, żeby zareagowała na chemię i chciała żyć! 

Postaram się opisać naszą sytuację.

Mama wychowywała nas sama (trzy córki). W związku z niesprzyjającymi kolejami losu mama zachorowała. Posiada umiarkowaną grupę inwalidzką. Przez chorobę nie mogła podjąć normalnej pracy. Tylko zasiłki i dorabianie.

Od momentu zdiagnozowania Gabi mama jest z nią 24h na dobę w szpitalu przez co zwolniono ją z pracy, w której miała tzw. "śmieciową umowę". W związku z tym,że Gabi przyjmuje najcięższą chemię musi mieć sterylne warunki. Jeśli nie wyremontujemy ruiny, w której mieszkają z moją mamą i najmłodszą siostrą Gabi nie będzie miała gdzie pójść w przerwie między jednym a drugim podaniem leków.  W mieszkaniu trzeba zrobić wszystko. Poczynając od wymiany okien, podłóg, zaklejania dziur w ścianach itp skończywszy na zakupie takich podstawowych sprzętów jak kuchenka i piec ogrzewania gazowego centralnego czy pralka. Potrzebne jest dosłownie WSZYSTKO. Co gorsza wszystko musi być nowe i sterylne.

To Przyszłość, w którą głęboko wierzymy! Że Gabi po pierwszej chemii wróci na kilka dni do domu. Teraz walczymy, ale głównie walczy Gabrysia. Piękna, mądra i wspaniała osoba, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy. Ale teraz potrzebuje jej sama. Proszę nie zostawiajcie nas.  Nawet jeżeli nie możecie wesprzeć finansowo - pomódlcie się, pomyślcie o Gabrysi, poślijcie swoje dobre myśli. Dla najwspanialszej córki, siostry i dziewczyny na świecie. 

 Gdyby tego wszystkiego było mało brakuje na bieżące potrzeby. 

Mama cały czas przebywa w szpitalu z Gabrysią, najmłodsza siostra pozostaje w domu gdzie też musi przecież funkcjonować. Ja ( najstarsza siostra) zawiesiłam swoją pracę, żeby opiekować się chorą mamą i siostrami, załatwić wszelkie formalności w imieniu mamy, czego nie jest w stanie sama robić. 

Wielokrotnie wraz z mamą pomagałyśmy ludziom w głębokiej potrzebie. Teraz my potrzebujemy pomocy i mamy nadzieję,  że wasze wielkie serca zrozumieją powagę sytuacji. Każda złotówka się liczy! 5zł to dla kogoś niewiele, a dla mojej najmłodszej siostry to już bilet na autobus, by zobaczyć się z mamą. 100zł to dla kogoś niewiele, a dzięki temu moja mama będzie mogła kupić leki niezbędne dla niej do normalnego funkcjonowania. 1000zł to dla kogoś niewiele, a my dzięki tym pieniądzom moglibyśmy wymienić okno u Gabi w pokoju ( które przecieka i samo się otwiera) i tym samym poprawimy stan domu, do którego będzie mogła wrócić jeśli uda nam się zebrać określoną sumę! 

24.08.2017r. : 

Ze względu na fakt iż Gabi złapała infekcję jej pierwsze wyjście przesunęło się w czasie, dzięki temu zyskujemy jeszcze chwilę. Mama wciąż przebywa z nią w szpitalu. Jest problem z ustabilizowaniem u Gabi wyników krwi, jednak wygląda na to, że szpik reaguje na leczenie. Jesteśmy dobrej myśli. 

Niestety ze względu na zadłużenie mieszkania, które wynosi 42 tys. zł nie możemy zrobić remontu. TBS zaproponował nam mieszkanie w dużo lepszym stanie pod warunkiem, że spłacimy całe zadłużenie. Wnioskujemy również o mieszkanie socjalne, które przysługuje bez natychmiastowej spłaty zadłużenia i prawdopodobnie będzie w stanie zbliżonym do aktualnego lokalu (więc z deszczu pod rynnę),  jednak wszystko przeciąga się w czasie. Na chwilę obecną mamy związane ręce i czekamy. 

I tu moje pytanie. 

Jeżeli uda nam się zebrać całą kwotę na spłatę zadłużenia, będziemy mogli uzyskać mieszkanie w dużo lepszym stanie z zasobów TBS, jednak ze względu na to, że są to Państwa pieniążki rozumiem, że ktoś może się z na to nie zgodzić. W związku z powyższym wszystkie osoby, które do tej pory wpłaciły pieniążki, a nie zgadzają się na to by zostały one spożytkowane na spłatę zadłużenia mieszkania proszę o wiadomość prywatną. 

Dziękuje wszystkim za wsparcie i zapraszam na nasze dwie grupy na Facebooku, gdzie można śledzić aktualności i wziąć udział w aukcjach charytatywnych dla Gabi. "Gabi walczy z białaczką" oraz "Gabi walczy z białaczką - bazarek dla Gabi"


Aktualności

 • Klaudia Bruś - awatar

  Klaudia Bruś

  08.09.17
  08.09.17

  Moi drodzy! Dziś mama dostała klucze do mieszkania socjalnego. W końcu coś się ruszyło 😊 Od jutra ruszamy z remontem. Najgorszym wyzwaniem będzie łazienka, gdzie trzeba wylać beton (krzywa podłoga) oraz zamontować prysznic. Musimy też wyburzyć jedną ścianę ponieważ kuchnia jest bez wentylacji i bez okna. Do tego wykończenie reszty mieszkania i wyposażenie. Gdyby ktoś z was zechciał zakupić konkretny sprzęt ( pralka, lodówka, łóżka itp) lub jest specjalistą w sprawach remontowych (działamy samodzielnie) i chciałby nas wesprzeć "czynem" proszę o wiadomość. Wiem że były osoby chętne do takiego rodzaju pomocy. Dziękuję za to co do tej pory dla nas zrobiliście. Dzięki waszej pomocy marzenie, że dziewczyny będą mialy DOM, w którym Gabi ze spokojem będzie mogła nabierać sił do walki z chorobą małymi krokami staje się rzeczywistością.

Komentarze

 • Anita Olszewska - awatar

  Anita Olszewska

  11.09.17
  11.09.17

  Gabi, zycze duzo wytwalosci, badz silna i nie poddawaj sie, masz wsparcie rodziny i przyjaciol, jak Twoje przyjaciolko opowiadaly o Twoim przypadku w szkole na zebraniu az lzy same cisnely sie do oczu. Walcz kochana bo masz dla kogo :)

 • Dawid L - awatar

  Dawid L

  07.09.17
  07.09.17

  Powodzenia.

 • Monika M - awatar

  Monika M

  05.09.17
  05.09.17

  Powodzenia !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.09.17
  01.09.17

  trzymam kciuki i zdrówka życzę :) będzie dobrze !!!!

 • Bożena - awatar

  Bożena

  01.09.17
  01.09.17

  Powodzenia! Trzymam kciuki! Proszę wykorzystać moją wpłatę na to co w danym momencie jest najbardziej potrzebne. Pozdrawiam

Klaudia Bruś - awatar

Klaudia Bruś

Organizator zbiórki

Wpłaty - 518

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Celestyna od G. Cabaj - awatar
200
Celestyna od G. Cabaj
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
;)))) - awatar
100
;))))
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anita Olszewska - awatar
100
Anita Olszewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dawid L - awatar
10
Dawid L

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.