Zbiórka Pomóżmy nietoperzom! - zdjęcie główne

Pomóżmy nietoperzom!

1 258 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Piotr Nowacki - awatar

Piotr Nowacki

Organizator zbiórki

Basia Górecka nie bez powodu nazywana jest Bat-Mamą. Już od prawie dziesięciu lat zajmuje się nietoperzami, które są chore lub zbyt słabe, aby samodzielnie przetrwać zimę, by na wiosnę wypuścić je na wolność. 

Wszystko zaczęło się przypadkiem. Blok, w którym mieszka pani Basia znajduje się na skraju Puszczy Bukowej. Nietoperze szukając schronienia często wchodziły do przewodów wentylacyjnych i wpadały do mieszkań. Po konsultacjach z chiropterologami (czyli specjalistami od nietoperzy) pani Basia zaczęła pomagać tym zwierzętom, które utknęły w bloku. Z czasem zyskała renomę lokalnej specjalistki od nietoperzy i coraz więcej osób od razu prosi panią Basię o pomoc, kiedy zostaną znalezione nietoperze w potrzebie. Od tamtej pory dzięki niej kilkaset nietoperzy zostało przywróconych do zdrowia i wypuszczonych na wolność.

Niestety, do opieki nad nietoperzami nie wystarczy zapał i dobre chęci. Borowce, które zamieszkują Szczecin i okolice, mimo niepozornych rozmiarów mają wielki apetyt. Każdy nietoperz jednego dnia zjada nawet 40 larw mącznika, więc przez całą zimę borowce znajdujące się pod opieką pani Basi zjadają niezliczone kilogramy.  Ponadto, aby ich dieta była pełnowartościowa, ich posiłki są uzupełniane specjalnymi odżywkami, które do tanich nie należą. Litr mącznika kosztuje ok. 50 zł, paczka 800 gr odżywki to koszt ok. 40 zł, Do tego dochodzą koszty leków, weterynarza, jednorazowych rękawiczek, pipet, którymi nietoperze są pojone czy jednorazowych ręczników papierowych.

Dzięki kwocie 1500 złotych pani Basia będzie mogła uratować co najmniej kilkadziesiąt kolejnych borowców, aby na wiosnę mogły wrócić na wolność.

Aktualizacje


 • Piotr Nowacki - awatar

  Piotr Nowacki

  01.03.2017
  01.03.2017

  Mamy już ponad 50%! Nietoperze nie mogą się doczekać kolejnej porcji mączników!

  Zdjęcie aktualizacji 3 256

1 258 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób
Piotr Nowacki - awatar

Piotr Nowacki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magdalena Kuberska - awatar
Magdalena Kuberska
15
Anna Kasprzyk - awatar
Anna Kasprzyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
MaLe - awatar
MaLe
30
Bruce Wayne - awatar
Bruce Wayne
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij