Zbiórka Niewidoma Wandzia prosi o pomoc - zdjęcie główne

Niewidoma Wandzia prosi o pomoc

2 170 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Zapewne każdy z nas wiele razy słyszał słowa o tym, że ze wszystkich rzeczy, które stworzył Bóg, jedna Mu się nie udała – starość. Fakt, bywa przykra, bolesna, naznaczona samotnością. Czasem jednak patrząc na świat, zwłaszcza dziś, gdy panuje śmiercionośny wirus, płoną kolejne lasy, a rządzący chcą zabronić organizacjom prozwierzęcym ratowania katowanych zwierząt, pojawia się pytanie, czy może jednak to nie człowiek jest tym, co „Bogu nie wyszło”. Albo „wyszło”, lecz wymknęło się spod kontroli. „To coś” poczuło władzę, niemal boską, i zapanowało nad światem. Nie chciało już żyć z nim w harmonii, lecz zapragnęło przejąć nad nim pełną kontrolę po to, by doprowadzić do punktu, w którym obecnie jesteśmy.

Jaki związek z tym pesymistycznym obrazem ludzkości ma labradorka Wandzia? Otóż bardzo widoczny, bo gdyby każdy człowiek pozostał „kimś”, a nie stał się „czymś”, dziś ten pies nie prosiłby nas o pomoc. Gdyby w przeszłości zajmował się nim ktoś, a nie coś, dziś Wandzia mogłaby być psim zaprzeczeniem sloganu o nieudanej starości. Niestety tak nie jest. Co prawda zniszczona przez ludzką obojętność sunia dowiaduje się wreszcie, ile radości można czerpać z bliskości człowieka, jednak coraz bardziej dają znać o sobie problemy zdrowotne. I to poważne.

Niedawno Wandzia miała wykonane badanie histopatologiczne w związku z guzkami, które jej Opiekunowi wyczuli na sutku i łapce suni. Wykazało ono nowotwór I-go stopnia. Oznacza to, iż Wandzia musi być odpowiednio suplementowana, co niestety jest bardzo kosztowne. Przy okazji wizyty lekarskiej zostało także wykonane RTG klatki piersiowej oraz biochemia i morfologia. Jak łatwo można się domyśleć, badania nie są dobre.

W najbliższym czasie trzeba także wykonać USG brzucha celem wykluczenia rozsiania. Zalecane jest także echo serca, które można byłoby wykonać przy jednym znieczuleniu. Stare złamanie należy wspomóc ortezą, co zdecydowanie ułatwiłoby suni poruszanie się. Jest to tym ważniejsze, że Wandzia jest ślepa (ma zaćmę przejrzałą). I wreszcie wskazana jest konsultacja okulistyczna. Lekarz weterynarii nie wyklucza bowiem, że jedno oko da się uratować. Wandzia musi także brać SIZAROL, który wspomaga stawy. Krótko mówiąc masa badań i zabiegów, które pociągają za sobą wysokie kwoty. I właśnie o pomoc w ich uzbieraniu chcemy Was gorąco prosić.

Wandzia ma już swoje lata. Ale czy to oznacza, że resztę życia ma przewegetować? W dodatku w bólu? Ona już swoje wycierpiała. Pomóżmy jej przeżyć starość godnie i radośnie.

Oprac. Renata Kamińska

Więcej: http://adopcje.labradory.org/tag/wanda/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  21.05.2020
  21.05.2020

  Ile razy ktoś zadał Wam pytanie o sens pomagania psu, zwłaszcza staremu i schorowanemu. Pewnie nie jeden raz ktoś postukał się w głowę, gdy powiedzieliście mu, że jest taki pies, który zbiera pieniądze na leczenie i może ten ktoś też mógłby pomóc. Ile razy usłyszeliście w odpowiedzi czyjś śmiech, pusty i ironiczny. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo braku zrozumienia, często ze strony najbliższych i kpiny, nie przestaliście pomagać. I za to jesteśmy Wam wdzięczni. Za to pragniemy dziękować, choć to za mało. Spójrzcie w niewidzące oczy Wandzi. W nich znajdziecie największe podziękowanie, bo płynące z serca.
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.2020
  19.05.2020

  Cudna psinka ❤ zdrówka

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   19.05.2020
   19.05.2020

   Dziękujemy w imieniu Wandzi ❤️

 • MORIS - awatar

  MORIS

  18.05.2020
  18.05.2020

  Moris życzy zdrówka

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   18.05.2020
   18.05.2020

   Dziękujemy w imieniu Wandzi ❤️

2 170 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
askka - awatar
askka
50
Michal - awatar
Michal
50
Grażyna Gaweł - awatar
Grażyna Gaweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
RENATA - awatar
RENATA
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij