Zbiórka Niewidoma Wandzia prosi o pomoc - zdjęcie główne

Niewidoma Wandzia prosi o pomoc

2 170 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Zapewne każdy z nas wiele razy słyszał słowa o tym, że ze wszystkich rzeczy, które stworzył Bóg, jedna Mu się nie udała – starość. Fakt, bywa przykra, bolesna, naznaczona samotnością. Czasem jednak patrząc na świat, zwłaszcza dziś, gdy panuje śmiercionośny wirus, płoną kolejne lasy, a rządzący chcą zabronić organizacjom prozwierzęcym ratowania katowanych zwierząt, pojawia się pytanie, czy może jednak to nie człowiek jest tym, co „Bogu nie wyszło”. Albo „wyszło”, lecz wymknęło się spod kontroli. „To coś” poczuło władzę, niemal boską, i zapanowało nad światem. Nie chciało już żyć z nim w harmonii, lecz zapragnęło przejąć nad nim pełną kontrolę po to, by doprowadzić do punktu, w którym obecnie jesteśmy.

Jaki związek z tym pesymistycznym obrazem ludzkości ma labradorka Wandzia? Otóż bardzo widoczny, bo gdyby każdy człowiek pozostał „kimś”, a nie stał się „czymś”, dziś ten pies nie prosiłby nas o pomoc. Gdyby w przeszłości zajmował się nim ktoś, a nie coś, dziś Wandzia mogłaby być psim zaprzeczeniem sloganu o nieudanej starości. Niestety tak nie jest. Co prawda zniszczona przez ludzką obojętność sunia dowiaduje się wreszcie, ile radości można czerpać z bliskości człowieka, jednak coraz bardziej dają znać o sobie problemy zdrowotne. I to poważne.

Niedawno Wandzia miała wykonane badanie histopatologiczne w związku z guzkami, które jej Opiekunowi wyczuli na sutku i łapce suni. Wykazało ono nowotwór I-go stopnia. Oznacza to, iż Wandzia musi być odpowiednio suplementowana, co niestety jest bardzo kosztowne. Przy okazji wizyty lekarskiej zostało także wykonane RTG klatki piersiowej oraz biochemia i morfologia. Jak łatwo można się domyśleć, badania nie są dobre.

W najbliższym czasie trzeba także wykonać USG brzucha celem wykluczenia rozsiania. Zalecane jest także echo serca, które można byłoby wykonać przy jednym znieczuleniu. Stare złamanie należy wspomóc ortezą, co zdecydowanie ułatwiłoby suni poruszanie się. Jest to tym ważniejsze, że Wandzia jest ślepa (ma zaćmę przejrzałą). I wreszcie wskazana jest konsultacja okulistyczna. Lekarz weterynarii nie wyklucza bowiem, że jedno oko da się uratować. Wandzia musi także brać SIZAROL, który wspomaga stawy. Krótko mówiąc masa badań i zabiegów, które pociągają za sobą wysokie kwoty. I właśnie o pomoc w ich uzbieraniu chcemy Was gorąco prosić.

Wandzia ma już swoje lata. Ale czy to oznacza, że resztę życia ma przewegetować? W dodatku w bólu? Ona już swoje wycierpiała. Pomóżmy jej przeżyć starość godnie i radośnie.

Oprac. Renata Kamińska

Więcej: http://adopcje.labradory.org/tag/wanda/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  21.05.2020
  21.05.2020

  Ile razy ktoś zadał Wam pytanie o sens pomagania psu, zwłaszcza staremu i schorowanemu. Pewnie nie jeden raz ktoś postukał się w głowę, gdy powiedzieliście mu, że jest taki pies, który zbiera pieniądze na leczenie i może ten ktoś też mógłby pomóc. Ile razy usłyszeliście w odpowiedzi czyjś śmiech, pusty i ironiczny. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że pomimo braku zrozumienia, często ze strony najbliższych i kpiny, nie przestaliście pomagać. I za to jesteśmy Wam wdzięczni. Za to pragniemy dziękować, choć to za mało. Spójrzcie w niewidzące oczy Wandzi. W nich znajdziecie największe podziękowanie, bo płynące z serca. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.2020
  19.05.2020

  Cudna psinka ❤ zdrówka

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   19.05.2020
   19.05.2020

   Dziękujemy w imieniu Wandzi ❤️

 • MORIS - awatar

  MORIS

  18.05.2020
  18.05.2020

  Moris życzy zdrówka

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   18.05.2020
   18.05.2020

   Dziękujemy w imieniu Wandzi ❤️

2 170 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
askka - awatar
askka
50
Michal - awatar
Michal
50
Grażyna Gaweł - awatar
Grażyna Gaweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
RENATA - awatar
RENATA
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij