Zbiórka Ślepy shih tzu z odciętym ogonem - miniaturka zdjęcia

Ślepy shih tzu z odciętym ogonem Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ślepy shih tzu z odciętym ogonem - zdjęcie główne

Ślepy shih tzu z odciętym ogonem

1 967 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marika Wieczorek - awatar

Marika Wieczorek

Organizator zbiórki

Kolejny bardzo zaniedbany psiak trafił pod naszą opiekę. Już przy pierwszym kontakcie zauważyliśmy brudną, sfilcowaną sierść oraz chore oczka z podejrzeniem ślepoty, a to niestety nie koniec...

Właściciel dobrowolnie zrzekł się psa, komentując sytuację zwykłym "Jednego psa mniej"... Złamało nam to serce.

Stan psiaka tak poruszył jedną z naszych wolontariuszek,  że zdecydowała się go przyjąć tymczasowo pod swój dach nadając mu imię Pako. 

Kąpiel odkryła jedynie liczne pchły i więcej sfilcowanej sierści, a dodatkowo pies nie pozwalał dotykać się w okolice ogonka i piszczał przy każdej próbie, co wzbudziło podejrzenia, że pod ogonkiem lub pod sfilcowaną sierścią mogą kryć się różnego rodzaju rany.

W trakcie wycierania Pako ponownie piszczał  z bólu  kiedy próbowano mu wytrzeć ogon. Dostał ataku i przez kilkadziesiąt sekund kręcił się wokół własnej osi jakby chciał dogonić coś ze swojego ogonka... Zauważono, że psiak nie potrafi siadać mimo podejmowanych prób. Jego łapki aż trzęsły się z przemęczenia próbując utrzymać jego ciało na stojąco. 

Udało nam się na szczęście umówić awaryjną wizytę wprzychodni weterynaryjnej, gdzie niedługo nastąpiła część diagnozy:

-niewydolność serca

-zaćma/jaskra

-brak produkcji nawet najmniejszej ilości łez

Usunięcie części filcu odsłoniło niemalże odcięty ogon. Ogon Pako trzymał się na ostatnich resztkach skóry. Nie jesteśmy w stanie nawet wyobrazić sobie jak bardzo psiak musiał cierpieć. Nie wiemy nawet ile... Ani co było powodem tego, że ogon został prawie odcięty od reszty ciała.

Już prawie martwą część ogona udało się usunąć. Przed Pako wiele badań, leczenie oczek oraz kolejna operacja amputacji reszty ogona. W trakcie wizyty Pako zasnął na rękach swojej tymczasowej opiekunki...

Co boli najbardziej? Najbardziej boli fakt, że Pako jest niesamowicie przyjaznym psem. Zero w nim agresji, gdy nabiera sił staje się jeszcze większym przytulakiem. Pięknie chodzi na smyczy i załatwia potrzeby na zewnątrz. Jest cudownym psiakiem, a spotkał go taki niewdzięczny los. Los, którym od zawsze sterował człowiek...

Bardzo prosimy o pomoc. Doprowadzenie Pako do pełni sił oraz wyleczenie jego oczek będzie wymagało od nas ogromnych nakładów finansowych. Bez Was nie damy rady...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marika Wieczorek - awatar

  Marika Wieczorek

  28.08.2022
  28.08.2022

  Pako jest już po badaniach okulistycznych. Początki zaćmy oraz zespół suchego oka. Z pozytywnych wiadomości - Pako coś widzi, jest szansa, że odzyska wzrok lub jego znaczną część :)

  Dziękujemy wszystkim za wpłaty i prosimy o dalszą pomoc. Same badania okulistyczne kosztują nas prawie 500zł, a do tego dochodzą koszta kropel i maści, które przy takich oczkach znikają w błyskawicznym tempie. Oprócz oczek Pako ma chore serduszko oraz gojący się ogon po amputacji. Obecnie w badaniach jest także krew i mocz.

  To ogromne koszta leczenia... Widzimy po psiaku, że jest już znacznie weselszy i ogromny z niego pieścioch. Prosimy o nawet drobne wpłaty!

  Zdjęcie aktualizacji 100 886

1 967 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marika Wieczorek - awatar

Marika Wieczorek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 54

Magda - awatar
Magda
20
Karol W. fant 2137 - awatar
Karol W. fant 2137
2
Sandra Michałek - awatar
Sandra Michałek
6
Agata Trojanowska 167 - awatar
Agata Trojanowska 167
30
Roksana Knapik-Krupa nr. fantu 170 - awatar
Roksana Knapik-Krupa nr. fantu 170
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Kornelia Knapik, fant nr 171 - awatar
Kornelia Knapik, fant nr 171
15
Irmina wd - awatar
Irmina wd
15
Eliza Petryk, fant 164 - awatar
Eliza Petryk, fant 164
20
Kinga - awatar
Kinga
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij