Zbiórka Na pomoc Niewidzialnej Wystawie - miniaturka zdjęcia

Na pomoc Niewidzialnej Wystawie

Zbiórka Na pomoc Niewidzialnej Wystawie - zdjęcie główne

Na pomoc Niewidzialnej Wystawie

76 124 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 708 osób
Wpłać teraz
 
Michał Zdziarski - awatar

Michał Zdziarski

Organizator zbiórki

DLACZEGO WARTO NAM POMÓC?

Niewidzialna Wystawa to niezwykły projekt społeczny stwarzający szansę na  zbliżenie dwóch perspektyw postrzegania wspólnego świata. Na Wystawie w całkowitej ciemności spotykają się niewidomi przewodnicy i widzący goście. Przewodników, dla których Wystawa jest miejscem ich codziennej pracy jest dziś 18-stu. Przez ostatnie lata to miejsce odwiedziło ponad 500 000 osób.  

 „Czy godzina doświadczenia bycia osobą niewidomą może otworzyć Ci oczy?” To ulubione pytanie stawiane przez Małgorzatę Szumowską, Dyrektor Generalną i organizatorkę Niewidzialnej Wystawy. Jak sama twierdzi: „tylko doświadczenie pozwala zrozumieć sytuację drugiego człowieka. Jeśli chodzi o niepełnosprawności dużo mówi się pięknych słów, ale zazwyczaj na słowach się kończy i nie mają one mocy sprawczej. Natomiast my wkładamy naszych gości w buty osób niewidomych i mówimy: idź! Ta droga zmienia ludzi i staje się niesamowitą lekcją empatii i pokory.

Niewidzialna Wystawa jest niezwykłym muzeum (w tej akurat kategorii od sześciu lat zdobywa laur najlepszego miejsca w Warszawie dzięki głosom w plebiscycie Warszawiaki www.warszawiaki.com.pl). Działania zespołu są zakrojone szerzej. Do ich najważniejszych inicjatyw należą: organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski, prowadzenie kampanii społecznej #ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią!, czy publikacja „Pacjent niewidomy i słabowidzący w gabinecie i na oddziale” szeroko wykorzystywana przez specjalistów, studentów medycyny i pracowników klinik okulistycznych. Ekipa Niewidzialnej jest obecna podczas ważnych wydarzeń edukacyjnych, kształcenia studentów Wydziału Zarządzania UW, spotkań w zakładach penitencjarnych, placówkach wychowawczych i wspierania akcji charytatywnych. Jej zespół był zaangażowany w przygotowanie niezwykłego audiobooka Cafe pod Minogą, czytanego wspólnie przez widzących i niewidomych aktorów:

Teraz Niewidzialna Wystawa potrzebuje Twojej pomocy! Jej „być, albo nie być” zależy przede wszystkim od powodzenia tej akcji.

Zbiórka Ratujmy Niewidzialną Wystawę! to ostatnia szansa na uratowanie 18-stu wartościowych miejsc pracy dla osób niewidomych i słabowidzących. Zachowanie ich miejsc pracy jest ważne. Nasza zbiórka ma też bardziej doniosły cel:  uratowanie przed upadłością ważnego dla Warszawy i Polski miejsca kultury, które zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością wzroku.

Wszystkie pieniądze, które zbierzemy zostaną przeznaczone na sfinansowanie trzech działań:

1) utrzymanie zatrudnienia niewidomych przewodników w czasach koniecznego przestoju

2) przystosowanie Niewidzialnej Wystawy do działania w nowych warunkach w tym zakup ozonatorów i profesjonalnych urządzeń do dezynfekcji

3) bezpłatne bilety dla pracowników ochrony zdrowia i ich bliskich do wykorzystanie przez  rok począwszy od dnia kiedy otwarcie Wystawy stanie się możliwe! 

Wasze wsparcie pozwoli Niewidzialnej Wystawie przetrwać najtrudniejszy czas! Liczymy na Was! 

Dziękujemy,

Dr Michał Zdziarski - wieloletni przyjaciel projektu i Małgorzata Szumowska - Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Justyna Nater - awatar

  Justyna Nater

  21.10.20
  21.10.20

  Licytacja + zaokrąglenie kwoty 😃♥️ Trzymajcie się dzielnie!

 • Maria - Calineczka - awatar

  Maria - Calineczka

  07.10.20
  07.10.20

  Calineczka <3

 • TravellersMC - awatar

  TravellersMC

  02.10.20
  02.10.20

  Byliśmy parę lat temu z dzieciakami. Świetny projekt i realizacja. Pozdrawiamy i życzymy POWODZENIA

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.20
  18.09.20

  Warto pomagać

 • Katarzyna za Rollka - awatar

  Katarzyna za Rollka

  04.09.20
  04.09.20

  Za Rollka i odcisk łapy ❤️🐾🐕

76 124 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 708 osób
Wpłać teraz
 
Michał Zdziarski - awatar

Michał Zdziarski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 708

Ramka na zdjęcie z owieczkami - awatar
Ramka na zdjęcie z owieczkami
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ernest Staszuk - awatar
Ernest Staszuk
29
Justyna Nater - awatar
Justyna Nater
142
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Róża, Gosi ziomkini, piękny prezent na rocznicę ❤️ - awatar
Róża, Gosi ziomkini, piękny prezent na rocznicę ❤️
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Karolina Malik - awatar
Karolina Malik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij