Zbiórka Na pomoc Niewidzialnej Wystawie - zdjęcie główne

Na pomoc Niewidzialnej Wystawie

102 600 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 288 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Zdziarski - awatar

Michał Zdziarski

Organizator zbiórki

DLACZEGO WARTO NAM POMÓC?

Niewidzialna Wystawa to niezwykły projekt społeczny stwarzający szansę na  zbliżenie dwóch perspektyw postrzegania wspólnego świata. Na Wystawie w całkowitej ciemności spotykają się niewidomi przewodnicy i widzący goście. Przewodników, dla których Wystawa jest miejscem ich codziennej pracy jest dziś 18-stu. Przez ostatnie lata to miejsce odwiedziło ponad 500 000 osób.  

 „Czy godzina doświadczenia bycia osobą niewidomą może otworzyć Ci oczy?” To ulubione pytanie stawiane przez Małgorzatę Szumowską, Dyrektor Generalną i organizatorkę Niewidzialnej Wystawy. Jak sama twierdzi: „tylko doświadczenie pozwala zrozumieć sytuację drugiego człowieka. Jeśli chodzi o niepełnosprawności dużo mówi się pięknych słów, ale zazwyczaj na słowach się kończy i nie mają one mocy sprawczej. Natomiast my wkładamy naszych gości w buty osób niewidomych i mówimy: idź! Ta droga zmienia ludzi i staje się niesamowitą lekcją empatii i pokory.

Niewidzialna Wystawa jest niezwykłym muzeum (w tej akurat kategorii od sześciu lat zdobywa laur najlepszego miejsca w Warszawie dzięki głosom w plebiscycie Warszawiaki www.warszawiaki.com.pl). Działania zespołu są zakrojone szerzej. Do ich najważniejszych inicjatyw należą: organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski, prowadzenie kampanii społecznej #ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią!, czy publikacja „Pacjent niewidomy i słabowidzący w gabinecie i na oddziale” szeroko wykorzystywana przez specjalistów, studentów medycyny i pracowników klinik okulistycznych. Ekipa Niewidzialnej jest obecna podczas ważnych wydarzeń edukacyjnych, kształcenia studentów Wydziału Zarządzania UW, spotkań w zakładach penitencjarnych, placówkach wychowawczych i wspierania akcji charytatywnych. Jej zespół był zaangażowany w przygotowanie niezwykłego audiobooka Cafe pod Minogą, czytanego wspólnie przez widzących i niewidomych aktorów:

Teraz Niewidzialna Wystawa potrzebuje Twojej pomocy! Jej „być, albo nie być” zależy przede wszystkim od powodzenia tej akcji.

Zbiórka Ratujmy Niewidzialną Wystawę! to ostatnia szansa na uratowanie 18-stu wartościowych miejsc pracy dla osób niewidomych i słabowidzących. Zachowanie ich miejsc pracy jest ważne. Nasza zbiórka ma też bardziej doniosły cel:  uratowanie przed upadłością ważnego dla Warszawy i Polski miejsca kultury, które zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością wzroku.

Wszystkie pieniądze, które zbierzemy zostaną przeznaczone na sfinansowanie trzech działań:

1) utrzymanie zatrudnienia niewidomych przewodników w czasach koniecznego przestoju

2) przystosowanie Niewidzialnej Wystawy do działania w nowych warunkach w tym zakup ozonatorów i profesjonalnych urządzeń do dezynfekcji

3) bezpłatne bilety dla pracowników ochrony zdrowia i ich bliskich do wykorzystanie przez  rok począwszy od dnia kiedy otwarcie Wystawy stanie się możliwe! 

Wasze wsparcie pozwoli Niewidzialnej Wystawie przetrwać najtrudniejszy czas! Liczymy na Was! 

Dziękujemy,

Dr Michał Zdziarski - wieloletni przyjaciel projektu i Małgorzata Szumowska - Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy

Aktualizacje


 • Michał Zdziarski - awatar

  Michał Zdziarski

  02.02.2021
  02.02.2021

  Drodzy Sympatycy Niewidzialnej Wystawy.

  W imieniu własnym i całego mojego cudownego zespołu pragnę podziękować za Waszą nieocenioną pomoc. Gdy na początku kwietnia wraz z Michałem zakładaliśmy zbiórkę, słowem, które towarzyszyło nam wszystkim była niepewność. Błądzenie po omacku lepiej sprawdza się w naszym przypadku podczas pokazywania ciemności wystawy, ale czasy wymagają działań. I te działania podejmowaliśmy. Nie jest łatwo prosić o pomoc zwłaszcza, gdy zwykle to my podawaliśmy rękę. To nawet nie kwestia dumy, raczej lubimy czuć komfort niezależności, a przy okazji gdzieś towarzyszyła myśl, że większość ludzi stanęła przed obliczem wyzwania. Dodatkowo nie była to zbiórka na ratowanie życia, zdrowia… Ratowaliśmy misję, ideę, wspaniałe miejsce edukacyjne i miejsca pracy. Przyjąwszy taką perspektywę po raz kolejny uświadomiliśmy sobie ile jesteśmy warci i dlatego właśnie o pomoc poprosiliśmy. Jesteśmy warci więcej niż 100 000 zł., ale taką kwotę ustawiliśmy w kwietniu licząc, iż zaspokoi potrzeby na 2 – 3 miesiące. To, co okazało się trudne to utrzymanie tempa. Początkowo wpłacali bliscy – rodziny, przyjaciele, znajomi, sympatycy. Zebraliśmy niespełna 10 000 zł. Co dalej? Oczywiście sprawne działanie i otwarte głowy! Ruszyliśmy więc z grupą licytacji charytatywnych na facebooku i był to strzał w dziesiątkę. Oprócz tego, że systematycznie kwota na zbiórce rosła, zyskaliśmy cudowną i zaangażowaną społeczność. Bardzo pomogli nam też ludzie zgromadzeni wokół serwisu instagram – tam mamy inną grupę odbiorców. I tak oto, cierpliwie i z wiarą, przez wiele miesięcy zbieraliśmy pieniądze, które stopniowo podejmowaliśmy ze zbiórkowego konta, aby pomogły nam przetrwać nie 2 – 3 miesiące, które zakładaliśmy, ale ponad 10 długich miesięcy!
  Być może ktoś zada pytanie – jak w takim razie udało nam się prześlizgnąć – dosłownie, przez prawie rok? Ponieważ Wy zaufaliście nam, powierzając swoje pieniądze i uwagę, przyszedł czas na fakty:
  • na bieżące funkcjonowanie Niewidzialna potrzebuje w czasie pandemii około 70 000 miesięcznie! To kwota już po zminimalizowaniu kosztów!
  • Byliśmy zamknięci od 12/03 do 31/05 2020 roku, pracowaliśmy od 1/06 do 6/11. Od 7/11 jesteśmy ponownie zamknięci.
  • Czas otwarcia między lockdownami był przede wszystkim kilkoma miesiącami zmniejszania strat. Ponieważ przed pandemią średnia liczba gości dziennie wynosiła około 250, zaś w 2020 roku, od czerwca do listopada około 50 (rekord padł na przełomie sierpnia i września
  – 110 gości, najsłabszy okazał się dla nas czerwiec – tu bywały dni, gdy odwiedzało nas dosłownie kilkoro zainteresowanych), trudno mówić o zarabianiu. Ale rozumiemy to – czas był trudny, zaufanie ograniczone, ludzie spragnieni świeżego powietrza, jesienią natomiast czuło się już napięcie związane z nadciągającą drugą falą wirusa.
  • Pomoc, którą otrzymaliśmy obok zbiórki, która – jak nietrudno policzyć, nie zaspokoiłaby naszych potrzeb, choć okazała się niezbędnym wentylem bezpieczeństwa to: 50% umorzenia składek ZUS za marzec, kwiecień i maj, rabat na wynajem powierzchni wystawy przez okres łącznie pół roku przy zachowaniu pełnych kosztów eksploatacyjnych w wysokości ponad
  10 tysięcy złotych miesięcznie, pieniądze z pierwszej tarczy PFR (80 000 zł.). Tyle. Dzięki sumie powyższych wciąż walczymy!
  • Zakupiliśmy wysokiej klasy preparaty do dezynfekcji powierzchni oraz dłoni, rękawiczki, termometry i inne środki ochrony osobistej, pozostawiając gościom jedynie konieczność przyjścia z własną maseczką. Opracowaliśmy prosty i sprawny reżim sanitarny, który zdał egzamin! Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, wielokrotnie słyszeliśmy za niego pochwały. Zdarzały się osoby trudne, wątpiące w istnienie wirusa, awanturujące się o konieczność podporządkowania się naszym wytycznym. Takie osoby – niestety – nie zostawały wpuszczone. To my jesteśmy gospodarzami na Niewidzialnej Wystawie. Wierzymy w siłę nauki, a przede wszystkim dbamy o naszych gości i siebie!
  • Najważniejsze – NIKT PODCZAS PANDEMII NIE ZOSTAŁ ZWOLNIONY. I to jest nasz powód do radości! To także dzięki Wam!!
  Wśród założeń zbiórki był jeszcze jeden cel – przekazanie puli biletów na Niewidzialną Wystawę walczącym na pierwszym froncie z wirusem medykom. To dla nas punkt honoru
  i jednocześnie okazanie wdzięczności tym, dla których miniony rok był najtrudniejszym z możliwych. Zmieniające się wytyczne i procedury. Praca często ponad siły z powodu niewydolności systemu ochrony zdrowia. Lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratowniczki i ratownicy, salowe i salowi i wiele innych osób, które fizycznie musiały dać z siebie więcej niż możemy sobie wyobrazić!
  Przygotowujemy pulę 300 biletów o wartości ok. 9000 zł. Chcemy oczywiście, aby większość z nich dotarła do stołecznych placówek, ale nie tylko. Otrzymaliśmy ogromną pomoc od przedstawicieli systemu ochrony zdrowia z całej Polski. Dlatego dajemy sobie czas do marca, aby sprawnie rozdysponować zaproszenia. Czas na ich wykorzystanie będzie wynosił

  Zdjęcie aktualizacji 62 545

Komentarze


 • Dejna - awatar

  Dejna

  20.01.2021
  20.01.2021

  To byla extra akcja! Dziekuje!

 • 10magnesow + 1 przypinka +koszt wysylki - awatar

  10magnesow + 1 przypinka +koszt wysylki

  19.01.2021
  19.01.2021

  Anita Cesak wpłata 83.00

 • Łukasz Śmigielski - awatar

  Łukasz Śmigielski

  18.01.2021
  18.01.2021

  Mam nadzieje ze kawa z tych kubków bedzie smakowac wyjatkowo 😊

 • Izabela - awatar

  Izabela

  18.01.2021
  18.01.2021

  Pardon, jeszcze 5 na wysyłkę!

 • Izabela - awatar

  Izabela

  18.01.2021
  18.01.2021

  Za opaskę na oczy <3

102 600 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 288 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Zdziarski - awatar

Michał Zdziarski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 288

Li Ka - awatar
Li Ka
21
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dejna - awatar
Dejna
380
Za opaskę - awatar
Za opaskę
12
10magnesow + 1 przypinka +koszt wysylki - awatar
10magnesow + 1 przypinka +koszt wysylki
78
Monika Dąbrowska - awatar
Monika Dąbrowska
100
Dawid Wolski 5 oo i 4dł - awatar
Dawid Wolski 5 oo i 4dł
90
Abigeilc prezent dla Katicziks - awatar
Abigeilc prezent dla Katicziks
90
Anna Topa - awatar
Anna Topa
81

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij