Zbiórka Pomoc dla Niezapominajki. - zdjęcie główne

Pomoc dla Niezapominajki.

450 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób

Daliśmy jej imię "Niezapominajka" - bo jej widoku na targu koni w Sochaczewie zapomnieć się nie da.. obeszliśmy całe targowisko, przypominało średniowieczny jarmark. Zgiełk, hałas, każdy gdzieś się spieszył. Ona stała spokojnie, bezsilna, bezradna, uwiązana do siatki ogrodzeniowej, na samym końcu, żeby nie rzucała się w oczy. Kiedy podeszliśmy, wyginała w grymasie głowę w drugą stronę. Ale "przytwierdzona" przerośniętymi kopytami do podłoża nie była w stanie wykonać żadnego kroku, chwiała się tylko na boki unikając ludzkiego dotyku. Otarcia, obtłuczenia, krwawe ślady na głowie, nogach i kręgosłupie - to ślady transportu, któremu nie podołała, w którym najpewniej silniejsze ją poturbowały.Wkoło niej - zbiegowisko. Ludzie oburzeni, inny oklepują zad - czy jest w swojej rzeźnej wadze, może warto kupić.. a co tam kopyto, po trapie na ciężarówkę wejdzie, albo się wciągnie.. Szukamy właściciela, ale nagle nikt się nie przyznaje. Wzywamy weterynarza i organizatora - ale nikogo z nich ten widok nie oburza. Wszak idzie przywyknąć, kiedy coś staje się codziennością, a zwierzę jest żywym towarem, kawałkiem mięsa - kto by się pochylił, przecież to już bez znaczenia..

Tak było w 2012 roku. Targ był dla niej szczęściem w nieszczęściu - jechała tam po śmierć. I dostała szansę, jako jedna z wielu tysięcy. Z targu trafiła prosto do kliniki, gdzie spędził długie tygodnie. 

Niezapominajka w wyniku zaniedbań jest, i już całe życie będzie, chorym, kulawym koniem. Stan jej zdrowia nie ulegnie już poprawie, ale trzeba dbać, aby nie było gorzej. Wymaga codziennej pielęgnacji i leków zaordynowanych przez lekarza. 

Trochę z niej histeryczka, a trochę rogata dusza zaklęta w koniu. Kapryśna. Ale wszystko rekompensuje jej wyjątkowa uroda. Piękna maść, miękka sierść i przepastne oczy. To jeden z najurodziwszych fundacyjnych koni. 

Niezapominajka to stała rezydentka fundacji. Tu jest jej dom. Ten ostatni. 

Klacz ma częściową wirtualną adopcję, ale do pełnej kwoty sporo jej brakuje. Dziś zbiera na pół swojego leczenia i utrzymania. Prosimy pomóż. 

450 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
anna dobroń - awatar
anna dobroń
50
Katarzyna Najda - awatar
Katarzyna Najda
10
Ania Chełmińska - awatar
Ania Chełmińska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij