Zbiórka Pomóżmy Nikosiowi pokonać kRAbKA - zdjęcie główne

Pomóżmy Nikosiowi pokonać kRAbKA

173 060 zł  z 900 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 251 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kamila Topolińska - awatar

Kamila Topolińska

Organizator zbiórki

Pomóżmy Nikosiowi pokonać kRAbbKA

Ciocie i Wujkowie Nikosia! 

Rodzice tego Wielkiego Wojownika się nie poddają i walczą o zdrowie Nikosia. Dzięki ich uważnej obserwacji udało się zweryfikować błędną diagnozę, co może oznaczać, że rodzice uratują Nikosiowi życie!!

Kochani Nasza zbiórka została założona, gdy lekarze wydali wyrok na Nikosia - leukodystrofia globoidalna Krabbego. Przez miesiąc nie dopuszczaliśmy do siebie informacji, że mały Nikoś umiera. Jednakże okazuje się, że wstępne rozpoznanie było błędne. Wszystkie objawy, które przejawiał Niki uznano za objawy choroby genetycznej, a w rzeczywistości w główce Nikodema rósł podstępny RAK. Potrafił on tak zmylić lekarzy, że byli oni niemal pewni choroby Krabbego. W wyniku dodatkowych badań u Nikosia zostało stwierdzone wodogłowie, które zaczęło zagrażać jego życiu. Konieczne okazało się wykonanie rezonansu magnetycznego głowy, który wykrył coś czego nikt się nie spodziewał – guz śródrdzeniowy kanału kręgowego z rozsiewem w obrębie opon….
Początkowo lekarze zakładali, że założą Nikiemu zewnętrzny drenaż komór mózgowych, jednak podczas operacji stwierdzili, że płyn mózgowo-rdzeniowy jest klarowny, więc mogą od razu założyć zastawkę komorowo-otrzewnową, aby za jednym podejściem załatwić sprawę wodogłowia. Jednocześnie podczas zakładania zastawki lekarze pobrali wycinek guza oraz płyn mózgowo-rdzeniowy do badania histopatologicznego w celu określenia jaka zmiana znajduje się w jego rdzeniu kręgowym oraz czy płyn mózgowo-rdzeniowy dodatkowo nie rozsiewa komórek nowotworowych. 

Podczas naszego pierwszego pobytu w szpitalu Niki miał zrobioną punkcję w dolnym odcinku kręgosłupa. Na podstawie badania tego płynu stwierdzono ponad 20-krotnie przekroczony poziom białka. Bazując na dotychczas wykonanych badaniach i tamtejszym obrazie klinicznym postawiono wstępne rozpoznanie choroby Krabbego. Lekarze byli niemal w 100% pewni, że to choroba Krabbego, a wynik genetyczny tylko to potwierdzi.

Dzisiaj lekarze mając wiedzę, że w kanale rdzeniowym znajduje się guz, który zablokował drogę przepływu dla płynu mózgowo-rdzeniowego oraz wiedzę z  operacji, że powyżej guza płyn jest w normie daje poważne przesłanki do wykluczenia choroby Krabbego.

Stan Nikosia nadal jest bardzo ciężki jeżeli chodzi o onkologię.

Na tę chwilę zbyt mało wiemy, żeby się z Wami podzielić informacjami, sprawa jest rozwojowa. 

Apelujemy do wszystkich, aby nadal nagłaśniać i udostępniać naszą zbiórkę. 

Nadal zbieramy pieniążki, lecz teraz naszym celem jest sprawne leczenie onkologiczne Nikosia oraz gdy tylko jego stan na to pozwoli, powrót do rehabilitacji.

Módlcie się i trzymajcie kciuki za Nikodema i lekarzy! 

Nazywam się Nikodem Topoliński i przyszedłem na świat 11 maja 2020 roku. Urodziłem się zdrowym i ślicznym chłopcem, a w domu czekał na mnie starszy brat Antek. Po paru tygodniach szczęśliwego życia zaczęły się moje problemy z ruszaniem nóżkami, a trzymanie na rękach zaczęło sprawiać mi ból. Zmartwiło to moją Mamusię i mojego Tatusia i tak zaczęła się moja wizyta w szpitalu. Po wielu badaniach i różnych podejrzeniach lekarze podejrzewali u mnie Krabba. W wyniku wielu zawirowań i po wykonaniu bardzo obciążającego badania – rezonansu magnetycznego- diagnoza została zmieniona na nowotwór.

 Liczę na Waszą pomoc i dziękuję bardzo za okazane serce - Nikoś

Aktualizacje


 • Kamila Topolińska - awatar

  Kamila Topolińska

  06.07.2020
  06.07.2020

  Kochani! Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i udostępnienia. Dzięki Waszej hojności i Waszym dobrym sercom udało się zebrać już tyle pieniędzy. Nikodem został członkiem Stowarzyszenia Chorych na MPS i Choroby Rzadkie. Pani Prezes Teresa Matulka zaproponowała Nam wyjazd na turnus rehabilitacyjno-konsultacyjny dla całej naszej rodziny. Odbędzie się on w dniach 17-30 lipca w Ustce. Właśnie dzięki Waszemu wsparciu Nikodem może wziąć w nim udział. Codzienna rehabilitacja jest Nikosiowi bardzo potrzebna. Ponadto, my jako rodzice będziemy mieli szanse porozmawiać z lekarzami, specjalistami w chorobach rzadkich oraz z rodzicami innych chorych dzieci. Koszty tego wyjazdu są duże i znacznie przekraczają nasze możliwości, dlatego zostaną pokryte ze zbiórki. W imieniu Nikosia dziękujemy za okazane serce i wsparcie, jednocześnie apelujemy abyście dalej brali udział w licytacjach i udostępniali naszą zbiórkę. Pamiętajcie # DOBRO POWRACA Rodzice Nikosia Kamila i Paweł

  Zdjęcie aktualizacji 52 121

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2020
  13.08.2020

  Mam niewiele młodszą córeczkę... Mocno trzymam za Was kciuki - za Nikosia, i za całą rodzinę. Ściskam.

 • Dominika Jahnz - awatar

  Dominika Jahnz

  02.08.2020
  02.08.2020

  Życzę dużo zdrowia dla Nikosia, wytrwałości dla rodziców w tych ciężkich chwilach, śliczny chłopczyk.

 • Aleksandra Szymańska-Gurga - awatar

  Aleksandra Szymańska-Gurga

  02.08.2020
  02.08.2020

  Powodzenia malutki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.08.2020
  02.08.2020

  Za wylicytowaną piłkę!

 • Sołectwo Dąbrówka. Sołtys Paulina Osowicka - awatar

  Sołectwo Dąbrówka. Sołtys Paulina Osowicka

  02.08.2020
  02.08.2020

  Wszyscy życzymy zdrówka!!

173 060 zł  z 900 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 251 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Kamila Topolińska - awatar

Kamila Topolińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 251

Dzrczyńcz MG - awatar
Dzrczyńcz MG
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alicja Żyndul - awatar
Alicja Żyndul
10
Weronika - awatar
Weronika
20
Sylwia - awatar
Sylwia
50
Gabriela - awatar
Gabriela
10
Ewa Szada - awatar
Ewa Szada
10
Jarosław.Szkopiak - awatar
Jarosław.Szkopiak
410
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij