Zbiórka Dla pełnego oddechu Ninki - zdjęcie główne

Dla pełnego oddechu Ninki

10 150 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik

Organizator zbiórki

Diagnoza

Dnia 04.08.2015 r. na świecie pojawił się mały cud jakim jest nasza druga wyczekiwana córeczka Ninka. Przygotowania do powitania Jej na świecie upłynęły podobnie jak w wielu innych rodzinach, gdzie czeka się z utęsknieniem na ten pierwszy płacz maleństwa. Gdy nadszedł ten dzień i Ninka dołączyła do nas witając się ze światem najpierw głośnym płaczem a potem cudnymi grymasami na maleńkiej twarzyczce, nasze niezmącone szczęście z narodzin zdrowego dziecka trwało zaledwie 8 godzin. 8 godzin spokoju. 8 godzin zanim wszystko runęło odbierając nam radość z powitania malutkiej w rodzicie. Tylko tyle potrzebowała MUKOWISCYDOZA by dać o sobie znać po raz pierwszy. 

Choroba uderzyła z całej siły powodując to, że Nina zamiast ciepłych ramion rodziców, w ciągu 2 dni została otoczona masą rurek, przewodów i kroplówek, które towarzyszyły jej nieprzerwanie przez cały pierwszy miesiąc życia. Stało sie tak w wyniku konieczności przeprowadzenia pierwszej operacji na jej maleńkim przewodzie pokarmowym ze względu na pierwszy objaw mukowiscydozy jakiego doświadczyła a mianowicie z powodu niedrożności smółkowej. Już wtedy wiedzieliśmy, że czekają nas bardzo trudne chwile ale jeszcze nie wiedzieliśmy, że choroba będzie nam towarzyszyła każdego następnego dnia i że nasze życie zostanie jej w całości podporządkowane. Tuż po operacji czekało nas kolejne duże wyzwanie - oswajanie się z ileostomią u malutkiej, z którą przyszło jej dalej żyć przez kolejne pół roku. 

Sama niedrożność nie była jeszcze ostateczną diagnozą Niny ale wywołała pierwsze podejrzenia u lekarzy, którzy po raz pierwszy wymienili w naszej obecności tą okrutną nazwę - m u k o w i s c y d o z a. Ostateczne wyniki genetyczne otrzymaliśmy gdy Ninka skończyła miesiąc. Trudno opisać tamten okres ale prawdopodobnie i tak tylko ktoś kto przeżył coś podobnego może sobie wyobrazić co czują rodzice słysząc, że ich dziecko choruje na nieuleczalną chorobę, która skraca życie i może bardzo pogorszyć jego jakość.

Próba oswojenia się

Pierwsze pół roku wspominamy jako niemal nieustanne pobyty w szpitalu. Jedno z nas rodziców zawsze było przy Nince na kolejnych oddziałach szpitalnych podczas leczenia u Ninki kolejnych objawów choroby począwszy od tych chirurgicznych poprzez dolegliwości ze strony układu oddechowego do tak silnego ogólnego osłabienia organizmu malutkiej, że tylko transfuzja mogła pomóc. Gdy jedno z nas było przy Nince w szpitalu, drugie opiekowało się o 5 lat starszą siostrą Niny, która zupełnie nie rozumiała dlaczego jej malutka siostrzyczka tak mało czasu spędza w domu a tak wiele w szpitalu. Gdy Ninka skończyła 6 miesięcy przeszła kolejną operację ale tym razem mimo naszych wielkich obaw bardzo czekaliśmy na tą operację ponieważ w jej wyniku lekarze mieli przywrócić ciągłość przewodu pokarmowego u Ninki co miało przełożyć się na to aby w końcu malutka mogła lepiej przybierać na wadze. Operacja powiodła się co do pewnego stopnia ułatwiło nam codzienną opiekę nad Niną. Niestety w tym samym czasie posypały się kolejne infekcje ze strony układu oddechowego powodując, że nawet na moment nie możemy do dnia dzisiejszego zapomnieć o towarzyszącej nam wszystkim chorobie Ninki.

Obecne leczenie i rehabilitacja

W jaki sposób dzisiaj wygląda nasza codzienność? Jest bardzo odmienna od tej, którą zna większość z nas.  Każdy dzień rozpoczyna się od serii zabiegów rehabilitacyjnych począwszy od oczyszczenia górnych dróg oddechowych, inhalację z odpowiednich leków aż do wykonania odpowiedniego drenażu i ćwiczeń, których celem jest ułatwienie Nince odkrztuszenia zalegającej wydzieliny. Podobne zabiegi powtarzamy w ciągu dnia trzykrotnie aż do wieczora. Dodatkowo w ciągu dnia Ninka w zależności od obecnych swoich wyników badań przyjmuje odpowiednie leki, których ilość w najgorszych momentach sięgała aż do 20 różnych lekarstw, odżywek i suplementów, które mają za zadanie ochronić jej malutki organizm przed zbyt szybkim postępem choroby, która atakuje wielonarządowo oraz dodatkowych 5-6 leków doraźnych mających na celu zwalczyć powtarzające się infekcje górnych dróg oddechowych, które w okresie od zimy do wiosny zawitały niemal na stałe.

Oprócz codziennych koniecznych zabiegów rehabilitacyjnych i góry leków, które przyjmuje Nina, dużym problemem jest walka o każdy dodatkowy kilogram wagi. W wyniku choroby trzustka Ninki jest kompletnie niewydolna co oznacza, że zupełnie nie przyswaja tłuszczów z pokarmu. Naszym "przyjacielem" na stałe jest zatem enzym Kreon, do którego Nina po roku zdążyła już przywyknąć ale początki były trudne. W wyniku tych problemów każdy posiłek Niny jest u nas celebrowany, a mimo to problemy ze zbyt słabym przyrostem wagi towarzyszą nam do dnia dzisiejszego. 

Mukowiscydoza to nie tylko zakup coraz to nowych leków ale też odpowiednich do wieku dziecka sprzętów do rehabilitacji, z których specjalny inhalator to dopiero podstawa, a także nieodzownego wyparzacza do utrzymania jak najwyższej higieny sprzętów. Dodatkowo w profilaktyce bardzo ważna jest dezynfekcja, która ma na celu ograniczyć ilość "złapanych" infekcji, a to oznacza konieczność stosowania różnego rodzaju środków dezynfekujących.

Średni koszt związany z leczeniem i rehabilitacją Ninki oraz pozostałą profilaktyką w zależności od ilości zaostrzeń i wyników badań wynosi od 600 zł do 1000 zł każdego miesiąca

Niedawno rozpoczął się sezon jesienny a u nas już druga bardzo przeciągająca się w czasie infekcja. Jeszcze wierzymy w to, że nie oznacza to ciągłych nawrotów infekcji aż do wiosny jak to miało miejsce rok temu.

Otwierając oczy każdego dnia pomyśl jakie to szczęście móc oddychać pełną piersią. 

Zbiórkę tą organizujemy z myślą o naszej malutkiej Ninie, która tak wiele już wycierpiała a mimo to uśmiech widoczny na zdjęciach niemal nie schodzi z jej twarzyczki. Wierzymy, że znajdą się kolejni ludzie wielkiego serca, którzy przyłączą się do walki o lepsze jutro dla Niny :)

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy !

Sylwia i Damian Kulawik - rodzice Ninki

Aktualizacje


 • Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

  Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik

  23.11.2016
  23.11.2016

  Kochani z całego serca pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że w dniu dzisiejszym spotkaliśmy na swojej drodze kolejnego Anioła Ninki ❤, który dokonując wpłaty dużej darowizny, tym samym zamknął zbiórkę pomagając nam zebrać 100% potrzebnej kwoty ❤❤❤
  Dziękujemy każdemu z Was za okazane naszej Niuni serduszko 😍
  Dzięki pomocy Was wszystkich możemy być spokojni o środki potrzebne na pokrycie kosztownego leczenia Ninki przez następny rok ❤

  Zdjęcie aktualizacji 1 775

Komentarze


 • Ania i Ninka - awatar

  Ania i Ninka

  22.11.2016
  22.11.2016

  Od Ninki dla Ninki

  • Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

   Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - Organizator zbiórki

   22.11.2016
   22.11.2016

   Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej malutkiej i życzymy dla imienniczki dużo dużo zdrowia i wielu powodów do uśmiechu 😘

 • Michał Próchniewicz - awatar

  Michał Próchniewicz

  14.11.2016
  14.11.2016

  Zdrówka :)

  • Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

   Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - Organizator zbiórki

   14.11.2016
   14.11.2016

   Dziękuję Michał :) Oby się spełniło

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.11.2016
  14.11.2016

  Trzymaj sie mala!

  • Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

   Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - Organizator zbiórki

   14.11.2016
   14.11.2016

   Z całego serca dziękujemy :)

10 150 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik - awatar

Sylwia Kaczmarczyk-Kulawik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna Markuszewska - awatar
Katarzyna Markuszewska
10
Marcin Kanczurski - awatar
Marcin Kanczurski
8 049
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij