Remont Noclegowni dla bezdomnych

9 213 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób

Niepozorny, jednooki bury kociak o imieniu Snajperka (dzisiaj Zosia ) sprawił, że w progi naszego Stowarzyszenia trafili także ludzie bezdomni.

Od tamtej pory staramy się współpracować z pracownikami Noclegowni dla bezdomnych w Wieliczce i pomagać także ludzkiej bezdomności w walce o istnienie w godnych warunkach.

Pamiętacie zapewne organizowaną przez nas, w lutym zbiórkę środków czystości (nadal są potrzebne, wiec jeśli ktoś miałby ochotę przesłać do nas szampony, żele pod prysznic czy mydło by bezdomny człowiek był chociaż godnym człowiekiem to chętnie przyjmiemy - warto je kupować w 5l pojemnikach ), na którą odpowiedziało wiele osób, za co każdej z nich jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Dzisiaj chcemy prosić Was o złotówkę, dwie, dziesięć, sto na drobny ale niezbędny remont jedynego "dachu nad głową" jaki mają ci ludzie - wielickiej Noclegowni dla bezdomnych.

Niezbędne jest odgrzybienie, naprawienie ubytków, zagruntowanie oraz pomalowanie ścian w pomieszczeniach mieszkalnych i klatce schodowej, wprawienie wybitej w jednym z okien szyby, wymianę części instalacji elektrycznej, ponieważ w części pomieszczeń nie ma światła. 

Potrzebują więc: farby, gips, grunt do ścian, płyn do odgrzybiania, szklarza, kabli, folii i taśm zabezpieczających oraz innych drobnych rzeczy potrzebnych przy remoncie, które w tym momencie ciężko wymienić. Stan budynku jest katastrofalny, wiec nigdy nie wiadomo co się pojawi w trakcie remontu, po odsunięciu mebli lub odkuwania ścian z grzyba i pleśni. 

Podczas jednej z  wizyt w Noclegowni dokładnie sprawdziliśmy stan wentylacji, który okazał się katastrofalny.

Jeśli więc za chwile czarne wykwity na ścianach nie mają się pojawić od nowa musimy wykonać i wentylację.

W najgorszym stanie są ściany zewnętrzne.

Stary, odpadający płatami tynk należy zbić, położyć ocieplenie i nowe tynki.

To ogromny koszt ale wierzymy, że dzięki Wam uda się nam tego dokonać.

To ludzie, którzy nie mają nic ale i oni nie mogą przebywać w takich warunkach.

Bardzo prosimy o wsparcie oraz udostępnianie zbiórki.

Całym sercem dziękujemy za każdą złotówkę i każde przesłanie dalej naszej prośby!

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie "Przytulidełko" - awatar

  Stowarzyszenie "Przytulidełko"

  09.06.2021
  09.06.2021

  Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty!
  Zrezygnowaliśmy ze zbierania w tej zbiórce pieniędzy na materiały na elewację, ponieważ nie widzimy możliwości dokończenia jej w takim kształcie.
  Oprócz materiałów do remontu zakupiliśmy dla Noclegowni gaśnice i in. drobne środki BHP, których nie było, a stan budynku stwarza i w tym zakresie zagrożenie, niezbędny do sprawdzania trzeźwości pensjonariuszy specjalistyczny alkomat, stary zepsuł się już bardzo dawno oraz środki czystości i higieny osobistej dla bezdomnych.
  Miesiąc temu wyłoniliśmy już z naszego stowarzyszenia odrębną organizację pn. Stowarzyszenie Mutare Habitum, które z założenia będzie zajmowało się jedynie pomocą ludziom uzależnionym i bezdomnym. Czekamy na ostateczną rejestrację w KRS, a tymczasem pomału powstaje strona internetowa www.mutarehabitum.pl oraz fanpage na FB, na których możecie śledzić nasze kolejne działania, losy Noclegowni oraz klikać polubienia. :-)
  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  Pozostańcie z nami! <3

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2021
  08.05.2021

  Oby się udało wszystko! Modlę się!

  • Stowarzyszenie "Przytulidełko" - awatar

   Stowarzyszenie "Przytulidełko" - Organizator zbiórki

   26.05.2021
   26.05.2021

   Musi się udać! :) Dziękujemy bardzo!

9 213 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób

Wpłaty: 141

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij