Zbiórka Norman złamał nogę - pomóżcie - zdjęcie główne

Norman złamał nogę - pomóżcie

904 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Jolanta Migdał - awatar

Jolanta Migdał

Organizator zbiórki

Klub Gaja jest organizacją OPP. Od kilkunastu lat pomaga koniom przeznaczonym na rzeź.

Norman ma dopiero 8 lat. Kilka lat temu został uratowany przez Klub Gaja od rzezi. Pomagał osobom niepełnosprawnym jako koń terapeuta. Dzisiaj znów potrzebuje Waszej Pomocy.

16. lutego tego roku podczas pobytu na padoku Norman złamał nogę (wieloodłamowe złamanie kości pęcinowej z przemieszczeniem). Pierwsze słowa lekarza weterynarii robiącego zdjęcia rtg - "koń do uśpienia...". Jednak pilna konsultacja z weterynarzami ortopedii z SGGW w Warszawie, pozwoliła na zmianę decyzji i darowanie Normanowi życia po raz kolejny.

Norman leczony jest zachowawczo. Przednią lewą nogę ma w zielonym jak trawa gipsie. Według wskazań weterynarza ortopedii może na niej stawać, a nawet powinien zacząć na niej chodzić, gdyż do szybkiego zrostu kości niezbędne są mikroruchy. Norman jest codziennie masowany ręcznym masażerem przez swoją opiekunkę, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia. Koń musi mieć również miękkie podłoże usypane z czterech worków trocin, ażeby ulżyć nogom podczas przemieszczania. Przewidziany czas usztywnienia nogi w gipsie to 3 miesiące.

Obecnie konieczne są częste wizyty lekarza weterynarii, kontrolne prześwietlenia rtg oraz zmiany gipsu. Potrzebne są także trociny do wyścielenia boksu i maść do smarowania nóg, zapobiegająca powstawaniu obrzęków i stanów zapalnych w ścięgnach.  Po zdjęciu konieczna będzie rehabilitacja.

Zdjęcie opisu zbiórki Norman złamał nogę - pomóżcie

Aktualizacje


 • Jolanta Migdał - awatar

  Zakończenie zbiórki

  20.05.2016
  20.05.2016

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły Normana wpłatami. 17 maja gips został zdjęty i zastąpiony miękkim opatrunkiem, który Norman będzie nosił przez miesiąc i co tydzień trzeba go będzie zmieniać na nowy. Konieczna też będzie dalsza rehabilitacja. Śledźcie dalsze losy Normana na stronie i facebooku Klubu Gaja.

  Za pozyskane dotychczas środki opłaciliśmy dostawę trocin niezbędnych do wyścielenia boksu Normana oraz fakturę za leczenie weterynaryjne.

  Na zdjęciu Norman i jego opiekunka Anita. Zdjęcie wykonane przed wypadkiem.

  Zdjęcie aktualizacji 891

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ktosia - awatar

  Ktosia

  09.05.2016
  09.05.2016

  1 jego dzień to jak 3 nasze. A na dodatek nie może na siebie zarobić, a jest od nas zależny. Pomagamy!

  • Jolanta Migdał - awatar

   Jolanta Migdał - Organizator zbiórki

   12.05.2016
   12.05.2016

   Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Normana!

 • Zuzanna - awatar

  Zuzanna

  24.03.2016
  24.03.2016

  2 tygodnie temu musiał zostać uśpiony mój koń. Złamanie tylnej nogi, zerwanie więzadła. Liczę że nawet na drobna pomoc na coś się przyda!

  • Jolanta Migdał - awatar

   Jolanta Migdał - Organizator zbiórki

   25.03.2016
   25.03.2016

   Bardzo nam przykro z powodu Pani konia, dlatego jeszcze bardziej dziękujemy za wsparcie dla Normana. Pozdrawiamy!

904 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Jolanta Migdał - awatar

Jolanta Migdał

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Karolina - awatar
Karolina
200
Ktosia - awatar
Ktosia
100
Agata - awatar
Agata
10
Ewa - awatar
Ewa
5
Dorota - awatar
Dorota
20
Ewa - awatar
Ewa
50
Joanna - awatar
Joanna
50
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Beata - awatar
Beata
300
Beata - awatar
Beata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij