Zbiórka Norman złamał nogę - pomóżcie - zdjęcie główne

Norman złamał nogę - pomóżcie

904 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Jolanta Migdał - awatar

Jolanta Migdał

Organizator zbiórki

Klub Gaja jest organizacją OPP. Od kilkunastu lat pomaga koniom przeznaczonym na rzeź.

Norman ma dopiero 8 lat. Kilka lat temu został uratowany przez Klub Gaja od rzezi. Pomagał osobom niepełnosprawnym jako koń terapeuta. Dzisiaj znów potrzebuje Waszej Pomocy.

16. lutego tego roku podczas pobytu na padoku Norman złamał nogę (wieloodłamowe złamanie kości pęcinowej z przemieszczeniem). Pierwsze słowa lekarza weterynarii robiącego zdjęcia rtg - "koń do uśpienia...". Jednak pilna konsultacja z weterynarzami ortopedii z SGGW w Warszawie, pozwoliła na zmianę decyzji i darowanie Normanowi życia po raz kolejny.

Norman leczony jest zachowawczo. Przednią lewą nogę ma w zielonym jak trawa gipsie. Według wskazań weterynarza ortopedii może na niej stawać, a nawet powinien zacząć na niej chodzić, gdyż do szybkiego zrostu kości niezbędne są mikroruchy. Norman jest codziennie masowany ręcznym masażerem przez swoją opiekunkę, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia. Koń musi mieć również miękkie podłoże usypane z czterech worków trocin, ażeby ulżyć nogom podczas przemieszczania. Przewidziany czas usztywnienia nogi w gipsie to 3 miesiące.

Obecnie konieczne są częste wizyty lekarza weterynarii, kontrolne prześwietlenia rtg oraz zmiany gipsu. Potrzebne są także trociny do wyścielenia boksu i maść do smarowania nóg, zapobiegająca powstawaniu obrzęków i stanów zapalnych w ścięgnach.  Po zdjęciu konieczna będzie rehabilitacja.

Zdjęcie opisu zbiórki Norman złamał nogę - pomóżcie

Aktualizacje


 • Jolanta Migdał - awatar

  Zakończenie zbiórki

  20.05.2016
  20.05.2016

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły Normana wpłatami. 17 maja gips został zdjęty i zastąpiony miękkim opatrunkiem, który Norman będzie nosił przez miesiąc i co tydzień trzeba go będzie zmieniać na nowy. Konieczna też będzie dalsza rehabilitacja. Śledźcie dalsze losy Normana na stronie i facebooku Klubu Gaja. Za pozyskane dotychczas środki opłaciliśmy dostawę trocin niezbędnych do wyścielenia boksu Normana oraz fakturę za leczenie weterynaryjne. Na zdjęciu Norman i jego opiekunka Anita. Zdjęcie wykonane przed wypadkiem.

  Zdjęcie aktualizacji 891

Komentarze


 • Ktosia - awatar

  Ktosia

  09.05.2016
  09.05.2016

  1 jego dzień to jak 3 nasze. A na dodatek nie może na siebie zarobić, a jest od nas zależny. Pomagamy!

  • Jolanta Migdał - awatar

   Jolanta Migdał - Organizator zbiórki

   12.05.2016
   12.05.2016

   Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Normana!

 • Zuzanna - awatar

  Zuzanna

  24.03.2016
  24.03.2016

  2 tygodnie temu musiał zostać uśpiony mój koń. Złamanie tylnej nogi, zerwanie więzadła. Liczę że nawet na drobna pomoc na coś się przyda!

  • Jolanta Migdał - awatar

   Jolanta Migdał - Organizator zbiórki

   25.03.2016
   25.03.2016

   Bardzo nam przykro z powodu Pani konia, dlatego jeszcze bardziej dziękujemy za wsparcie dla Normana. Pozdrawiamy!

904 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Jolanta Migdał - awatar

Jolanta Migdał

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Karolina - awatar
Karolina
200
Ktosia - awatar
Ktosia
100
Agata - awatar
Agata
10
Ewa - awatar
Ewa
5
Dorota - awatar
Dorota
20
Ewa - awatar
Ewa
50
Joanna - awatar
Joanna
50
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Beata - awatar
Beata
300
Beata - awatar
Beata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij