Zbiórka Nowe życie dla Roberta - zdjęcie główne

Nowe życie dla Roberta

470 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Teen Challenge "DOM NA GRANICY" - awatar

Teen Challenge "DOM NA GRANICY"

Organizator zbiórki

Jesteśmy Chrześcijańską Misją Teen Challenge, główną działalnością naszego Oddziału jest prowadzone przez nas od 9-ciu lat schronisko dla osób bezdomnych „DOM NA GRANICY” w Winiarczykówce na Orawie. Chcemy pomóc Robertowi i dlatego prosimy Was o wsparcie.

Robert jest jednym z naszym podopiecznym, pomagamy mu od 1,5 roku. W tej chwili zaczyna nowe życie, wyszedł z ulicy i uzależnienia. Wielka zmiana zaczęła się u niego w momencie gdy zdecydował się oprzeć swoje życie na wierze i zaufać Panu Bogu, wtedy podjął walkę z uzależnieniem i bezdomnością. Jak sam mówi dostał szansę na nowe życie.  


W czasie popytu w DOMU NA GRANICY przeszedł skomplikowane leczenie ratujące życie, nadal się leczy.  W chwili obecnej sytuacja zdrowotna uniemożliwia mu  podjęcie w pracy zawodowej i odłożenia potrzebnych finansów na zrealizowanie swoich marzeń. Przez nałóg stracił wszystko i stal się bezdomnym, ale teraz powoli próbuje odbudować swoje życie, kawałek po kawałku: relacje z rodziną, zdrowie, sytuację zawodową. W kwestii kontaktu z najbliższymi i zdrowia robi co w jego mocy, natomiast ma marzenia, w których realizacji potrzebuje pomocy innych osób. 

Robert chce odzyskać swoje prawo jazdy i pójść do szkoły średniej, ale to marzenia na które Misja ani on sam w tej chwili nie ma finansów. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc. To przysłowiowa wędka zamiast ryby. Ponieważ te uprawnienia pomogą mu stanąć na nogi, w przyszłości podjąć wymarzoną pracę. Robert w chwili obecnej jest gospodarzem domu w schronisku, to coś w rodzaju funkcji lidera wśród mieszkańców "Domu na Granicy".  Z posiadanego prawa jazdy mógłby korzystać  i pomagać innym np. w zakupach albo dostaniu się do lekarza. 

Kolejne marzenie to szkoła średnia, ponieważ posiadanie tego wykształcenia umożliwiłoby mu w przyszłości pracę z ludźmi potrzebującymi, a w tej chwili w Robercie budzi się do tego serce. Funkcja gospodarza domu pokazała mu to, że chciałby pracować z ludźmi, którzy jak on sam kiedyś potrzebuję wsparcia od drugiego człowieka.  

..................................................................................................

 • Koszty uzyskania prawa jazdy:

- badania lekarskie i laboratoryjne 400 zł.

- badania psychotechniczne dla kierowców 190 zł.

- zaświadczenia, pozwolenia 110 zł.

- materiały szkoleniowe 150 zł.

- egzamin 180 zł.

- nauka jazdy 10 godz. 600 zł.

- dojazdy do Krakowa i Nowego Targu 250zł.

         Razem 1800zł.

........................................................................................

 • Koszt szkoły średniej dla dorosłych:                                                                                               
 • koszty dojazdu, materiały szkolne to ok. 200zł miesięcznie. Wyjazdy do Krakowa 2x lub 3x w miesiącu. 
 • Razem roczny koszt nauki: 2000 zł.

................................................................................................


Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze działania i Roberta w jego wyzwaniu i walce o trzeźwe życie. 

Dziękujemy 

.......................................................................................................

DOBRE WIEŚCI:

W sierpniu tego roku (2019r.) Robert uzyskał prawo jazdy. Sfinansowaliśmy cały kurs z darowizn otrzymanych na ten cel. 

* Pod koniec sierpnia Robert zrobił szkolenie z Pierwszej Pomocy.

* Od wrzenia 2019r.  cel zbiórki, ulega zmianie, pomniejszamy go na Pomagam.pl. Sporo środków wpłynęło bezpośrednio na nasze konto. Udało się sfinansować uzyskanie wszelkich pozwoleń, badań, lekcji jazdy oraz egzaminów na Prawo Jazdy. 

* Teraz zbieramy na szkołę średnią!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Teen Challenge "DOM NA GRANICY" - awatar

  Teen Challenge "DOM NA GRANICY"

  17.09.19
  17.09.19

  Kochani z całego serca dziękujemy za pomoc! Robert mógł uzyskać prawo jazdy dzięki Darczyńcom, również tym, którzy wpłacili środki bezpośrednio na nasze konto. Środki finansowe pozwoliły mu wykupić lekcje jazdy, testy, wszystkie badani również te specjalistyczne i kosztowne w Krakowie, mógł opłacić egzaminy. To wspaniałe, że to co do niedawna było w sferze marzeń już jest rzeczywistością. DZIĘKUJEMY W IMIENIU ROBERTA. Teraz Robert myśli o trzeźwym życiu i daje krok dalej. We wrześniu tego roku rozpoczyna naukę w szkole średniej.

  Zdjęcie aktualizacji 37 280

Komentarze


 • Ewka - awatar

  Ewka

  22.05.19
  22.05.19

  Powodzenia Robert! Niech Pan Jezus Cię prowadzi i pomaga każdego dnia!

  • Teen Challenge "DOM NA GRANICY" - awatar

   Teen Challenge "DOM NA GRANICY" - Organizator zbiórki

   22.05.19
   22.05.19

   Bardzo dziękuję za wsparcie, to dla mnie ważne. Dziękuję też za dobre słowa. Pozdrawiam Robert

470 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Teen Challenge "DOM NA GRANICY" - awatar

Teen Challenge "DOM NA GRANICY"

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewka - awatar
Ewka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena garstka - awatar
Magdalena garstka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij