Paka dla dzieciaka

11 631 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Czym jest AfricaMed?

AfricaMed jest Fundacją, zrzeszającą ludzi kochających Afrykę, którzy pragną kształtować opiekę zdrowotną na Czarnym Lądzie. 

Gdzie pomagamy?

-Ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców ,,Small Home" w Chuka w Kenii

-Szpital Misyjny w Chuka w Kenii

-Szpital Misyjny w Rubyi w Tanzanii

Jak pomagamy?

Naszym głównym celem jest wspieranie tamtejszych placówek medycznych, poprzez ,,wysyłanie" odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy, m.in. lekarzy i studentów medycyny, farmaceutów, do powyżej wymienionych placówek. Nasi wolontariusze diagnozują i leczą pacjentów, a także organizują i przeprowadzają szkolenia medyczne dla personelu szpitali.

Co planujemy?

1. STWORZENIE PRALNI SZPITALNEJ

W Szpitalu Misyjnym w Chuce wszystko prane jest ręcznie. Planujemy zakupić na miejscu pralki w celu stworzenia pralni szpitalnej. Część funduszy na sprzęt jest już zgromadzona.

2. DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHŁOPCÓW ZE SMALL HOME

Wychowankowie ze Small Home nie mają dostępu do lekarza i rehabilitacji. W 2016r. dzieci zostały przebadane przez lekarza z naszej Fundacji. Dwóch wychowanków wymagało natychmiastowych operacji, które udało nam się szybko zorganizować i opłacić. Koszt operacji na miejscu waha się od 1000 do 2000 zł. Chłopcy potrzebują również wózków inwalidzkich.

3.  PAKA DLA DZIECIAKA :)

Skompletujemy dla każdego chłopca paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami, m.in: środkami higieny osobistej (szczoteczki, pasty do zębów, pampersy, bielizna, prześcieradła), przyborami szkolnymi (długopisy, zeszyty) oraz moskitierami.

Jak możecie nam pomóc?

Na początku marca ekipa z AfricaMed wyjeżdża do Kenii. Przed nimi wiele pracy. Na wyjazd i realizacje założonych celów potrzebują ok. 10 000 złotych.  Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane także na zakup leków, opłacenie leczenia oraz koszty wyjazdu. 

Prosimy o wsparcie naszej zbiórki :) Razem możemy zdziałać więcej.

Chciałbyś/-abyś dowiedzieć się więcej o naszych placówkach?

Ośrodek Small Home obecnie obejmuje opieką 22 niepełnosprawnych chłopców. W ośrodku brakuje sprzętu medycznego oraz podstawowych rzeczy osobistych- środków czystości i higieny, ubrań, artykułów szkolnych. Wychowankowie nie mają dostępu do rehabilitacji czy stałej pomocy lekarza. Pomimo widocznego ubóstwa, dzieci nigdy nie narzekają. Uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej, osiągając sukcesy w nauce. W przyszłości pragną ukończyć studia i pracować. Głęboko wierzą, że będzie lepiej.


Szpital Misyjny w Chuka prowadzony jest przez Siostry Nazaretanki. W szpitalu nie ma żadnego lekarza! Brakuje również sali operacyjnej i sprzętu medycznego. Na oddział szpitalny przyjmowane są kobiety ciężarne, u których ciąża przebiega bez jakichkolwiek komplikacji. Placówka jest na etapie ciągłej rozbudowy. 


Jeszcze raz zachęcamy do wsparcia naszej misji, a Wszystkim, którzy nam pomogą  Asante Sana! (tłumaczenie z kiswahili- dziękujemy bardzo!)


 


Aktualności


 • AfricaMed - awatar

  AfricaMed

  29.03.18
  29.03.18

  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ogrom wsparcia, jaki otrzymaliśmy od Was. Dzięki Wam, wszystkie cele naszego wyjazdu zostały zrealizowane :) Nasze wolontariuszki wróciły już bezpiecznie do Polski, dlatego kończymy zbiórkę. Życzymy wszystkiego dobrego i pięknych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Zdjęcie aktualności 13 583

Komentarze


 • Martyna - awatar

  Martyna

  07.03.18
  07.03.18

  Powodzenia! Myślami jestem z Wami.

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   07.03.18
   07.03.18

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Krasula - awatar

  Krasula

  01.03.18
  01.03.18

  Good luck!

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   01.03.18
   01.03.18

   Thank you :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.02.18
  07.02.18

  Powodzenia! Mam nadzieje ze szybko uda wam się uzbierać potrzebna kwotę 😊

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   08.02.18
   08.02.18

   Dziękujemy bardzo! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.02.18
  06.02.18

  Powodzenia! :)

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   08.02.18
   08.02.18

   Dziękujemy ! :)

11 631 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Wpłaty: 124

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula - awatar
Urszula
20
Anita - awatar
Anita
50
Grzegorz Polak - awatar
Grzegorz Polak
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Martyna - awatar
Martyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
881

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij