Paka dla dzieciaka

11 631 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Czym jest AfricaMed?

AfricaMed jest Fundacją, zrzeszającą ludzi kochających Afrykę, którzy pragną kształtować opiekę zdrowotną na Czarnym Lądzie. 

Gdzie pomagamy?

-Ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców ,,Small Home" w Chuka w Kenii

-Szpital Misyjny w Chuka w Kenii

-Szpital Misyjny w Rubyi w Tanzanii

Jak pomagamy?

Naszym głównym celem jest wspieranie tamtejszych placówek medycznych, poprzez ,,wysyłanie" odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy, m.in. lekarzy i studentów medycyny, farmaceutów, do powyżej wymienionych placówek. Nasi wolontariusze diagnozują i leczą pacjentów, a także organizują i przeprowadzają szkolenia medyczne dla personelu szpitali.

Co planujemy?

1. STWORZENIE PRALNI SZPITALNEJ

W Szpitalu Misyjnym w Chuce wszystko prane jest ręcznie. Planujemy zakupić na miejscu pralki w celu stworzenia pralni szpitalnej. Część funduszy na sprzęt jest już zgromadzona.

2. DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHŁOPCÓW ZE SMALL HOME

Wychowankowie ze Small Home nie mają dostępu do lekarza i rehabilitacji. W 2016r. dzieci zostały przebadane przez lekarza z naszej Fundacji. Dwóch wychowanków wymagało natychmiastowych operacji, które udało nam się szybko zorganizować i opłacić. Koszt operacji na miejscu waha się od 1000 do 2000 zł. Chłopcy potrzebują również wózków inwalidzkich.

3.  PAKA DLA DZIECIAKA :)

Skompletujemy dla każdego chłopca paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami, m.in: środkami higieny osobistej (szczoteczki, pasty do zębów, pampersy, bielizna, prześcieradła), przyborami szkolnymi (długopisy, zeszyty) oraz moskitierami.

Jak możecie nam pomóc?

Na początku marca ekipa z AfricaMed wyjeżdża do Kenii. Przed nimi wiele pracy. Na wyjazd i realizacje założonych celów potrzebują ok. 10 000 złotych.  Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane także na zakup leków, opłacenie leczenia oraz koszty wyjazdu. 

Prosimy o wsparcie naszej zbiórki :) Razem możemy zdziałać więcej.

Chciałbyś/-abyś dowiedzieć się więcej o naszych placówkach?

Ośrodek Small Home obecnie obejmuje opieką 22 niepełnosprawnych chłopców. W ośrodku brakuje sprzętu medycznego oraz podstawowych rzeczy osobistych- środków czystości i higieny, ubrań, artykułów szkolnych. Wychowankowie nie mają dostępu do rehabilitacji czy stałej pomocy lekarza. Pomimo widocznego ubóstwa, dzieci nigdy nie narzekają. Uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej, osiągając sukcesy w nauce. W przyszłości pragną ukończyć studia i pracować. Głęboko wierzą, że będzie lepiej.


Szpital Misyjny w Chuka prowadzony jest przez Siostry Nazaretanki. W szpitalu nie ma żadnego lekarza! Brakuje również sali operacyjnej i sprzętu medycznego. Na oddział szpitalny przyjmowane są kobiety ciężarne, u których ciąża przebiega bez jakichkolwiek komplikacji. Placówka jest na etapie ciągłej rozbudowy. 


Jeszcze raz zachęcamy do wsparcia naszej misji, a Wszystkim, którzy nam pomogą  Asante Sana! (tłumaczenie z kiswahili- dziękujemy bardzo!)


 


Aktualizacje


 • AfricaMed - awatar

  AfricaMed

  29.03.18
  29.03.18

  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ogrom wsparcia, jaki otrzymaliśmy od Was. Dzięki Wam, wszystkie cele naszego wyjazdu zostały zrealizowane :) Nasze wolontariuszki wróciły już bezpiecznie do Polski, dlatego kończymy zbiórkę. Życzymy wszystkiego dobrego i pięknych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Zdjęcie aktualizacji 13 583

Komentarze


 • Martyna - awatar

  Martyna

  07.03.18
  07.03.18

  Powodzenia! Myślami jestem z Wami.

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   07.03.18
   07.03.18

   Dziękujemy za wsparcie :)

 • Krasula - awatar

  Krasula

  01.03.18
  01.03.18

  Good luck!

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   01.03.18
   01.03.18

   Thank you :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.02.18
  07.02.18

  Powodzenia! Mam nadzieje ze szybko uda wam się uzbierać potrzebna kwotę 😊

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   08.02.18
   08.02.18

   Dziękujemy bardzo! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.02.18
  06.02.18

  Powodzenia! :)

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   08.02.18
   08.02.18

   Dziękujemy ! :)

11 631 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Wpłaty: 124

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula - awatar
Urszula
20
Anita - awatar
Anita
50
Grzegorz Polak - awatar
Grzegorz Polak
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Martyna - awatar
Martyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
881

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij