Zbiórka Pomoc dla ZAZ Fabriko - zdjęcie główne

Pomoc dla ZAZ Fabriko

5 400 zł  z 5 808 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Stowarzyszenie Pomocy Szansa działa od ponad 20 lat na rzecz osób z niepełnosprawnościami, poprzez prowadzenie placówek tj. Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Klub Malucha. Pomocą objęte są osoby od 3 r.ż. do późnej starości. Działalność stowarzyszenia prowadzona jest w województwie małopolskim, podlaskim i mazowieckim. 

W małopolskim w niewielkiej wsi Witowice gm. Charsznica w 2004 roku został otwarty Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko. 

ZAZ jest jednostką, która zapewnia zatrudnienie osobom z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym lub umiarkowanym, u których stwierdzono autyzm, niepełnosprawność intelektualną lub chorobę psychiczną. Osoby te wymagają specjalnych warunków pracy, ZAZ odpowiada na te potrzeby na terenach, gdzie są problemy ze znalezieniem zatrudnienia w warunkach pracy chronionej. ZAZ tworzy się w celu zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także w celu przygotowania tych osób, poprzez rehabilitację społeczną i medyczną do samodzielnego i aktywnego życia oraz znalezienia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. 

ZAZ prowadzi tzw. działalność gospodarczą, tzw. dlatego że nie jest ona tożsama z przedsiębiorstwami działającymi w warunkach rynkowych. Przepisy regulujące działalność ZAZ (tj. ustawa o rehabilitacji[...], rozporządzenie w sprawie zakładów[...]), narzucają na organizatora ZAZ restrykcyjne wymogi w sprawach wydatków z działalności gospodarczej, przekazywania zysku z działalności na zakładowy fundusz aktywności i wydatków z tego funduszu, wymiaru czasu pracy oraz wielu innych kwestii. 

Zakładowy fundusz aktywności... humm co to takiego? Jest to fundusz, który organizator ZAZ musi bezwzględnie utworzyć. Wpływy na fundusz to: zysk z działalności gospodarczej ZAZ (inwestowanie zysku jest wykluczone), zaliczek na podatek dochodowy (ZAZ zwolniony jest z odprowadzania ich do urzędu skarbowego, muszą trafić na fundusz), środków pochodzących ze zwolnień z podatków i opłat lokalnych (w przypadku Fabriko jest to podatek od nieruchomości). Fundusz aktywności przeznaczony jest na zaspokajanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami zatrudnionymi w ZAZ zgodnie z katalogiem określonym w ustawie.

Stowarzyszenie będące organizatorem ZAZ Fabriko potrzebuje pomocy w zebraniu kwoty, którą musi do końca roku przekazać na fundusz aktywności tytułem zwolnienia z podatku od nieruchomości, ponieważ nie może tej kwoty pokryć z działalności ZAZ, ani z otrzymanych dotacji (są celowe i katalog wydatków jest ściśle określony umową). Stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność dobroczynną, pieniędzy ciągle brakuje. Potrzebną kwotę musimy co roku zebrać sami. Dotychczas się to udawało z większym (przeważnie) bądź mniejszym trudem, dzięki czemu nadal możemy prowadzić tę wspaniałą instytucję jaką jest ZAZ. Liczymy, że z Waszą pomocą uda się i w tym roku:)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 400 zł  z 5 808 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 30

Barbara - awatar
Barbara
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Sebastian - awatar
Sebastian
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Baśka - awatar
Baśka
140
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna - awatar
Anna
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij