Zbiórka Zawieszone Obiady - zdjęcie główne

Zawieszone Obiady

50 198 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 605 osób
Grzegorz Jędrzejczak - awatar

Grzegorz Jędrzejczak

Organizator zbiórki

22 złote. Tyle kosztuje jeden ciepły posiłek w Barze Do Syta prowadzonym przez Grzegorza na warszawskim Mokotowie. Do baru codziennie przychodzą osoby, których na taki posiłek nie stać. Stąd pomysł na akcję  “Zawieszony obiad”. 

Czym jest ZAWIESZONY OBIAD?

Jest to przedpłacony posiłek. Ci, którzy mogą, fundują obiad tym, którzy tego potrzebują. 

22 zł - tyle wystarczy, by zapewnić ciepły obiad złożony z zupy i drugiego dania. Paragony za zawieszone obiady są przyczepiane na tablicy w Barze Do Syta prowadzonym przez Grzegorza.

- Jeśli przyjdzie ktoś głodny, to dostanie posiłek za darmo. Ja nie pytam o nic - mówi Grzegorz. - Chciałbym otworzyć w tej okolicy większy, wygodniejszy lokal, w którym wygodniej będzie nie tylko usiąść, ale też pracować. A przecież wkrótce zima i nikt nie usiądzie na zewnątrz.

W planach jest również założenie fundacji, która będzie wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Obecnie trwa proces rejestracji.

Wszystkie środki zebrane na zbiórce zostaną przeznaczone na rozwój akcji, stworzenie nowego miejsca, a przede wszystkim na pomoc lokalnej społeczności.

Dziękujemy za każdą wpłatę! <3

Media o akcji:

ESKA: https://www.eska.pl/warszawa/dzialaja-i-pomagaja-lokalnie-ten-maly-bar-ma-wlasciciela-o-wielkim-sercu-aa-9ojW-CxXF-WMo8.html

RMF FM: https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-zawieszone-obiady-na-mokotowie-ludzie-przychodza-tutaj-sie-z,nId,6314483#crp_state=1 

WP: https://kuchnia.wp.pl/obiad-zawieszony-znana-dziennikarka-pisze-o-poruszajacej-akcji-osiedlowego-baru-6817541319818080a 

NEWSWEEK: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/glod-nasz-powszedni-coraz-wiecej-polakow-nie-ma-co-jesc/tv2jb6h

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Halina - awatar

  Halina

  02.02.2024
  02.02.2024

  To duża sprawa bezinteresowna pomoc dla często bezradnych , wielkie podziękowanie dla Pana i współpracowników:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.2024
  01.02.2024

  Poruszyła mnie ta historia, zachęcam do wspierania inicjatywy a dla Pana Grzegorza należą się wielkie brawa!

 • Gosia - awatar

  Gosia

  05.10.2023
  05.10.2023

  Przykre jest to że osoby starsze są pozostawione same sobie. Gdzie jest rodzina tych osób? Gdzie jest Państwo Polskie? Przykre jest to bardzo że starsi ludzie mogą być głodni bo nie mają za co kupić jedzenia. Chylę czoła wszystkim pracującym w Bar do Syta.

 • Ania - awatar

  Ania

  11.03.2023
  11.03.2023

  Bardzo dziękuje za Twoja pomoc potrzebującym 🤗

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.2023
  02.03.2023

  😘

50 198 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 605 osób
Grzegorz Jędrzejczak - awatar

Grzegorz Jędrzejczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 605

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
ento - awatar
ento
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Halina - awatar
Halina
50
Klaudia - awatar
Klaudia
100
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij