Zbiórka Labrador Oczkoś błaga o pomoc - zdjęcie główne

Labrador Oczkoś błaga o pomoc

6 800 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób

OCZKOŚ (imię nadane w związku z chorym okiem) – około 10-letni biszkoptowy labrador, którego człowiek jak śmieć wyrzucił z domu. Miał powód? A jakże, nawet nie jeden, bo oprócz tego, że psa dopadła starość, to jeszcze śmiał zacząć chorować. Z takiego psa ani pociechy, ani pożytku. Tylko kłopot i wydawanie pienięd zy. A przecież i tak niedługo zdechnie. A czy odejdzie pogodny czy zrozpaczony i powykręcany z bólu …, kogo to obchodzi? Labrador trafił do schroniska, gdzie postawiono mu pierwsze diagnozy. Jednak nie oszukujmy się, schronisko to schronisko. Dlatego dowiedziawszy się, że taki oto stary, przepełniony cierpieniem labrador przebywa w przytulisku, czym prędzej zabraliśmy go stamtąd. I tak mija już miesiąc odkąd Bubi – bo tak dostał na imię w klinice – jest pod naszą opieką, choć póki co cały czas spędza w klinice weterynaryjnej.

Natychmiast po przejęciu Bubiego, pies został poddany dogłębnej diagnostyce. Ilość chorób, które u niego stwierdzono oraz ilość koniecznych badań przeraziły nas, choć doświadczenie mamy niemałe. Problemem jak zwykle są koszty. Część już ponieśliśmy, a część wciąż przed nami, bo konieczna jest operacja płuca, a ta już za kilka dni. Ktoś zapyta – „Po co to? Czy warto?”. Oczywiście, Bubi nie jest psem młodym, ani łatwym do leczenia, ale powiedzcie szczerze – czy potrafilibyście zabrać psa ze schroniska z zamiarem udzielenia mu pomocy w cierpieniu, a następnie usłyszawszy, jakie pociągnie to za sobą koszty patrzeć mu w oczy i pozbawić życia? Ktoś, kto umie tak postępować ma z pewnością łatwiejsze, bardziej beztroskie życie. My nie, choć nieraz trzeba otrzeć pot z czoła i łzę z oka. Nie poddajemy się, ponieważ wiemy, że jesteście Wy, Drodzy Zwierzolubni. I choć to już nie pierwszy raz, gdy zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i nie pierwszy raz, gdy mówiąc po ludzku czujemy się z tym głupio, robimy to. Siły i odwagi dodaje nam fakt, że robimy to nie dla siebie, lecz dla psów, najlepszych przyjaciół ludzi, choć tak wielu ich już zawiodło.

Bubi od 3 lipca przebywa w klinice weterynaryjnej. Przeczytajcie prosimy, co stwierdzono u niego zaraz po odebraniu go ze schroniska:

► Labek miał kaszel i trudności z oddychaniem. Do tego obustronne zapalenie ucha, liczne drożdżaki i ziarniaki. Zliszajowacenie i zaczerwienienie małżowin usznych. Zwężenie przewodów słuchowych wskutek przerostu i pogrubienia ścian, do tego guzek skórny w uchu. Guz skórny odbytu (do badania cytologicznego). Zapalenie przewlekłe rogówki z jej całkowitym zmętnieniem, melanozą oraz przerostem naczyń krwionośnych.

►Ogromne trudności w poruszaniu się, pies po kilku krokach upada. Wymaga pomocy przy wstawaniu (po zastosowaniu leków poruszanie się psa uległo znacznej poprawie).

►Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe łokci wywołują postawę z wypchnięciem łokci do zewnątrz. Zaniki mięśniowe na kończynach miednicznych. Ograniczony zakres ruchów kończyny miednicznej prawej, zwłaszcza biodra i kolana. Zaniki mięśniowe oraz przykurcze w obydwu kończynach. W obrazie RTG widoczne przebyte wieloodłamowe złamanie miednicy po stronie prawej. Zwichnięcie stawu biodrowego prawego, widoczne zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Przebyte zagojone złamanie kości udowej prawej ze zniekształceniem osi kości. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe łokci. W okolicy wnęki płuc w tylnym lewym polu płucnym lity guz, średnicy ok. 7 cm, odgraniczony od otoczenia.

Guz w płucu został już zoperowany. Usunięto go wraz z całym płatem płuca. Wycinek został wysłany do badania histopatologicznego. W ocenie wstępnej operujących weterynarzy nie powinien on nosić cech złośliwości.

Czy czytając nie zaciskaliście pięści ze złości? Ileż ten pies wycierpiał? Bardzo prosimy, pomóżcie nam zapewnić labusiowi życie bez bólu. Do tej pory wydaliśmy już niespełna 3 700 zł. Za operację usunięcia guza na płucu jest kolejna faktura w granicach 2700 zł. Sam lek przeciwbólowy (Librella), dzięki któremu Bubi w ogóle może chodzić to koszt 700 zł za dwie dawki.

Wesprzyjcie nas, bardzo prosimy.

Pierwsza faktura:

Druga faktura:

Kolejna faktura:

Kolejna faktura:

Więcej o Oczkosiu: http://adopcje.labradory.org/labrador-103/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  25.08.2021
  25.08.2021

  Oczkoś ma się lepiej! Rana pooperacyjna goi się dobrze a jego stan jest już znacznie lepszy niż jeszcze kilkanaście dni temu. Nie oznacza to rzecz jasna, że będzie swobodnie śmigać na swoich czterech łapach… Jego ciało jest bardzo wyniszczone i mimo wszystko serce pęka na widok tego pięknego labcia, który chodzi z dość dużym trudem. Jest to bardzo smutne, ale najważniejsze, że jego ból jest już mniejszy. Na pewno czeka go jeszcze długa rehabilitacja i przyjmowanie środków przeciwbólowych. Obecnie przebywa w Domu Tymczasowym w Krakowie a pod koniec sierpnia ma zamieszkać w Dożywotnim Domu Tymczasowym. W tym miejscu dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy przyczynili się do wsparcia zbiórki na leczenie Oczkosia, które było, jest i będzie niezwykle kosztowne... Jak zawsze dziękujemy za każdą formę pomocy - wpłaty i udostępnienia linku do zbiórki. Oczkoś zawiódł się na swojej dawnej "rodzinie", ale to już przeszłość – dziś ma wokół siebie wiele kochających serc!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2021
  13.08.2021

  ❤❤❤

 • Ula i labencjusz Nodek - awatar

  Ula i labencjusz Nodek

  10.08.2021
  10.08.2021

  Bądź dzielny 😘😘😘

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   10.08.2021
   10.08.2021

   Dziękujemy w imieniu Oczkosia ❤️

 • Ewcia - awatar

  Ewcia

  06.08.2021
  06.08.2021

  Mam piętnastoletnią labradorkę. Niestety też choruje. Ale Oczkoś może dobrze żyć jeszcze kilka lat. Życzę powodzenia w leczeniu.

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   06.08.2021
   06.08.2021

   Dziękujemy w imieniu Oczkosia ❤️ Życzymy zdrówka dla Pani Labradorki

 • Kasia - awatar

  Kasia

  06.08.2021
  06.08.2021

  Oczkosiu, Bubiku, Aniołku - życzymy Ci całą familią zdrówka, siły, energii i już teraz tylko dobrych, pełnych miłości oraz opieki chwil ❤️

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   06.08.2021
   06.08.2021

   Dziękujemy w imieniu Oczkosia ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.2021
  31.07.2021

  💔

6 800 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 146 osób

Wpłaty: 146

Agnieszka Woroniecka - awatar
Agnieszka Woroniecka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka Zawadzka - awatar
Agnieszka Zawadzka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
danuta węgrzynowska - awatar
danuta węgrzynowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij