Zbiórka Spokojny oddech Bianki - zdjęcie główne

Spokojny oddech Bianki

5 014 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Anna Chmurkowska - awatar

Anna Chmurkowska

Organizator zbiórki

Drodzy Państwo poznajcie Biankę. 

Bianka to dzielna, waleczna dziesięcioletnia dziewczynka, która miała mniej szczęścia w genetycznej ruletce i wyciągnęła los z mutacją w tle. Choroba Bianki nie ma nazwy to tajemniczo brzmiąca mutacja w genie TinTin. Bianka jest jedynym znanym przypadkiem na Świecie. To jeszcze bardziej utrudnia jakiekolwiek leczenie. Nikt nie wie co bedzie jutro, nie ma schematu postępowania całe leczenie i utrzymanie Bianki w dobrej kondycji jest jak błądzenie w ciemnościach. Choroba ta niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje, jest nieuleczalna i wciąż postępuje niszcząc przy tym wiele organów. Bianka ma chore serduszko w postaci kardiomiopati restrykcyjnej, niewydolność krążeniowo-oddechową, powiększoną watrobę, niedobory wzrostu i wagi, duże przykurcze w nóżkach i zanik mięśni oraz bardzo obniżoną odporność. I to właśnie  walka z ciągłymi infekcjami i niezliczone zapalenia płuc bardzo wyniszczają Biankę.

Bianka jest pod opieką  Zespołu Długoterminowej Opieki Domowej dla Pacjentów Wentylowanych Mechanicznie, oddech jej jest wspomagany przez respirator. Już nie daje rady sama.

Po ostatnim zapaleniu płuc ma ogromne problemy z oddychaniem i utrzymaniem saturacji (stopień wysycenia krwi tlenem) na odpowiednim poziomie. Samo oddychanie kosztuje ją ogromnie wiele wysiłku. Są dni, że sam respirator już nie wystarcza potrzebuje wspomagania tlenem. I tych dni boimy się najbardziej. Program Wentylacji Domowej zapewnia również koncentrator tlenu jednak jest to bardzo wielka i ciężka maszyna. Uniemożliwiająca całkowicie wyjście z domu.

 A my chcemy żyć najnormalniej jak tylko się da. Chcemy móc wyjść z domu bez obaw że Bianka powie za chwilę "duszno mi mamo",że będzie patrzeć na nas tymi wystraszonymi oczami. I właśnie w tym potrzebujemy Państwa pomocy. Bianka potrzebuje przenośnego koncentratora tlenu. Koszt takiego urządzenia jest ogromny to 15 000 zł.  Zupełnie przekracza to nasze możliwości finansowe. Chcemy z Państwa pomocą uzbierać chociaż część tej sumy.

W obliczu niemocy jaką zsyła na nas choroba Bianki jedyne co możemy zrobić to zadbać o to aby była szczęśliwa. Chcemy zabierać ją do parku czy dalej, na ukochane Mazury, bez obawy o jej oddech o to, że na sygnale będziemy musieli wracać do domu. Chcemy aby nie stała się więźniem własnego domu, naszego strachu , swoich ograniczeń i sprzętów od których jest zależna.

Bianka jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i to właśnie na subkonto córki w Fundacji zostaną przekazane wszelkie uzbierane środki. (dzieciom.pl/podopieczni/15428)

Można również śledzić losy Bianki na Facebooku : www.facebook.com/biankachmurkowska

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc, za każdą złotówkę, za każde udostępnienie.

                                                                                                                          Rodzice Bianki

                                                                                                                 Anna i Michał Chmurkowscy

Aktualizacje


 • Anna Chmurkowska - awatar

  Anna Chmurkowska

  13.05.2018
  13.05.2018

  Kochani koncentratory tlenu jest już z nami. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc w jego zakupie. To cudowny sprzęt batdzo kompaktowy i leciutki. Jest nawet mniejszy i lżejszy od naszegon respiratora. Jest i już niestety się przydaje 😞 Bianka ostatnio nie czuje się najlepiej.

  Zdjęcie aktualizacji 15 066

Komentarze


 • MAGDALENA - awatar

  MAGDALENA

  08.04.2018
  08.04.2018

  Biankunia śliczna Chmurko! Trzymaj się i nie poddawaj! Zawsze byłaś dzielna i tak trzymaj!

  • Anna Chmurkowska - awatar

   Anna Chmurkowska - Organizator zbiórki

   09.04.2018
   09.04.2018

   Bianka bardzo dziękuje :) Pozdrawiamy

 • Ula Bielska - awatar

  Ula Bielska

  06.04.2018
  06.04.2018

  Zdrówka Bianeczko 😘

  • Anna Chmurkowska - awatar

   Anna Chmurkowska - Organizator zbiórki

   06.04.2018
   06.04.2018

   Bardzo dziękujemy 😘😘

5 014 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Anna Chmurkowska - awatar

Anna Chmurkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
240
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela Juchnicka - awatar
Izabela Juchnicka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij