Zbiórka Leczenie uratowanych zwierząt - miniaturka zdjęcia

Leczenie uratowanych zwierząt

Nasza grupa od 9 lat zajmuje się interweniowaniem w przypadkach znęcania nad zwierzętami, walką o ich prawa w sądach a także ich... leczeniem. Odbiór zwierzęcia to tak naprawdę i koniec i początek. Koniec jego gehenny a początek naszej walki o to zwierzę. 

(na zdj. Sisi i Bibi odebrane na Pradze)

(na zdj. Melchior w tracie wizyty u neurologa)

Trafiają do nas zwierzaki w bardzo złym stanie: głodzone, chore, często chore terminalnie, zaniedbane do granic możliwości, wyniszczone i zrezygnowane. Naszym zadaniem jest zrobienie WSZYSTKIEGO, aby je uratować lub choćby zapewnić im komfort życia - a to kosztuje!

(na zdj. senior Kaszmir odebrany pod Warszawą, skrajnie zagłodzony, w trakcie leczenia)

Miesięcznie leczenie odebranych zwierząt to koszty od kilku do kilkunasty tysięcy złotych, dlatego bardzo prosimy o wsparcie tych najbardziej potrzebujących: zwierząt odebranych ze złych warunków, nad którymi znęcano się psychicznie lub fizycznie i którym musimy pomóc odzyskać nadzieję! Oto niektórzy z nich:

Na zdj. Mania, odebrana w Warszawie - w dniu odebrania i po paru tygodniach w DT

Została odebrana w Centrum Warszawy. Poznaliśmy ją jako wychudzonego i nie chodzącego psa z ogromnym guzem na łapie. Kiedy Mania trafiła do lekarza, okazało się, że choruje na nowotwór kręgosłupa. Jednak jest w niej też ogromna wola walki i chęć do życia! Obecnie jest pod stałą opieką onkologiczną. Mieszka w domu tymczasowym, gdzie zaprzyjaźniła się z kotami, bardzo chętnie spaceruje i towarzyszy w codziennym życiu. 

Na zdj. senior Kaszmir, w dniu interwencji oraz po paru tygodniach w DT

Staruszek egzystował przypięty ciężkim łańcuchem do za małej budy w pełnym odchodów, brudnym kojcu. Kaszmir nie reagował na bodźce zewnętrzne, był skrajnie wychudzony. Mimo złego stanu, Kaszmir nie poddał się. Dziś śpi na kanapie, ma kochającą opiekunkę w domu tymczasowym a niedawno odkrył, że aportowanie piłeczki to coś, co bardzo lubi! 

Na zdj. Józia - w dniu odebrania i dziś, w domu tymczasowym

Józia od zawsze mieszkała na łańcuchu, jej właściciele mówili, że ma kilkanaście lat i uważali, że zapewnili jej najlepsze warunki... Była nimi "buda" sklecona z różnych materiałów, w której hulał wiatr i zero kontaktu z człowiekiem. Józia została odebrana, przebywa w teraz w domu tymczasowym, gdzie odmłodniała, jest bardzo aktywna, radosna i pełna życia. Przeszła kilka zabiegów i wciąż jest leczona onkologicznie.


***

#interwencjaBabice - Oto Melchior, starszy kocurek znaleziony na ulicy, chodził w kółko obijając się o ogrodzenia. Upadał na ziemię. Osoba, która go znalazła była pewna, że został potrącony przez samochód! Kocurek trafił do kliniki, gdzie stwierdzono, że jest po prostu strasznie ZANIEDBANY! Jest koszmarnie wychudzony, ma koci katar, jest już staruszkiem... Jest bardzo słaby, ma problemy z chodzeniem ze względów neurologicznych. Trwa jego dalsza diagnostyka. Wiemy już, że w uchu ma polip, czeka go zabieg. Powinien też zostać zbadany przez neurologa a najprawdopodobniej mieć wykonaną tomografię.

#interwencjaUrsynów - pod naszą opiekę trafił pies odebrany w Warszawie przez straż miejską - najprawdopodobniej ZAGŁODZONY! Ten młody, łagodny pies waży 15 kg - podczas gdy powinien ważyć około 30 kg! Ma bardzo duże zaniki mięśniowe. Był bardzo odwodniony, osowiały, ledwo stał na łapach. Lekarze byli wstrząśnięci jego widokiem! Pomimo ciężkiego stanu i nie najlepszych wyników krwi – ma ogromne chęci do życia! Kolejne dni pokażą czy uda się mu pomóc... Jesteśmy pełni nadziei!

#interwencjaCiechanów - ta sunia odebrana w styczniu 2019 r. żyła w skrajnie zaniedbanym kojcu z nieleczonym złamaniem łapy... Ma około 7 lat, właściciel miał ją od małego i o ile dbał o swoje dwa inne psy trzymane blisko domu - o niej zapomniał... Twierdził, że nie leczył jej, bo trzyma ja tak tylko "na dożycie"... Sunia jest w trakcie diagnostyki, przebywa w klinice.

#interwencjaJabłonna interweniowaliśmy u psa, który od co najmniej miesięcy żył z wrośniętym w szyję sznurkiem/linką/obrożą... Pies ma całą spuchniętą głowę a rany ewidentnie robiły się od dłuższego czasu! Rana była niewyobrażalnie śmierdząca... Psiak przebywa w lecznicy, wymaga leczenia!

#interwencjaSzmulowizna - odebraliśmy bardzo zaniedbane suczki,  które po zabraniu ich opiekuna do szpitala, zostały same w skrajnie brudnym mieszkaniu... Tuż po zabraniu suczek, opiekun zmarł w szpitalu. Obie suczki wymagały kilku zabiegów, miały guzy i zęby w bardzo złym, stanie. Wciąż są leczone...


***

Faktura VAT nr 13/1/2019 - badania, USG i zabieg Józi (usunięcie guzów + badanie histopatologiczne): 1750 zł.

Faktura nr 13/2019 - badania i leczenie kotki Odessy: 639 zł.

Faktura VAT nr 17/1/2019 - leczenie psa Gandalfa: 760 zł.

FV nr 1908/2019 - karma wet. dla Odessy: 265 zł.

Melchior. Leczenie początkowe - szpitalne + leki wydane do DT: 1540 zł.
Badanie rezonansem magnetycznym: 1150 zł.
Konsultacja neurologiczna i zabieg usunięcia polipa wraz z badaniem materiału: 800 zł.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Viva! Interwencje - awatar

  Viva! Interwencje

  25.03.19
  25.03.19

  Melchior #interwencjaBabice był na wizycie u neurologa. Okazało się, że konieczne będzie u niego wykonanie REZONANSU MAGNETYCZNEGO - prosimy o POMOC! Koszt takiego badania to 1.150 zł.! Neurolog stwierdził u kocurka zespół przedsionkowy lewostronny związany z polipem w uchu i podejrzenie zmian w przodomózgowiu. Dlatego musimy wykonać badanie!

  Zdjęcie aktualności 28 602

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.19
  28.03.19

  <3

 • Jola - awatar

  Jola

  25.03.19
  25.03.19

  Powodzenia jesteście najlepsi:)

 • Anna M - awatar

  Anna M

  25.03.19
  25.03.19

  Wpłaciłam małą cegiełkę oby kotek był zdrowy

 • Iwona Pancer - awatar

  Iwona Pancer

  07.03.19
  07.03.19

  jesteście najlepsi <3!szacunek ogromny

  • Viva! Interwencje - awatar

   Viva! Interwencje - Organizator zbiórki

   08.03.19
   08.03.19

   dzięki :D <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.02.19
  27.02.19

  Życzę powodzenia w ratowaniu zwierząt.

  • Viva! Interwencje - awatar

   Viva! Interwencje - Organizator zbiórki

   08.03.19
   08.03.19

   dziękujemy!

Wpłaty - 324

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Magdalena - awatar
20
Magdalena
Hana - awatar
20
Hana
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marzena Krupa - awatar
50
Marzena Krupa
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Kras - awatar
20
Klaudia Kras
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Marta - awatar
20
Marta
Natalia - awatar
50
Natalia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij