Zbiórka Tworzymy ogród dla Seniorów - zdjęcie główne

Tworzymy ogród dla Seniorów

4 484 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Słyszeliście kiedyś o hortiterapii? To metoda terapii, w której jako narzędzia wykorzystuje się ogród, rośliny i pracę z nimi. Po prostu ogrodoterapia. Taka zielona terapia ma wiele zalet, między innymi:

Relaksuje, łagodzi stres i zmęczenie
Wspiera aktywność fizyczną
Stymuluje ośrodkowy układ nerwowy
Pobudza zmysły
Poprawia koordynację ruchową
Poprawia pamięć i koncentrację
Zachęca do interakcji

Wiedząc jak wiele walorów posiadają ogrody terapeutyczne, chcielibyśmy stworzyć taki dla mieszkańców zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach. Potrzebujemy 5000 złotych, aby stworzyć ogród pełen kwiatów, ziół, warzyw, krzewów i drzewek owocowych.

Ogród, który będzie zorganizowany tak, aby mieszkańcy mogli go samodzielnie pielęgnować i  nie tylko poprawić sprawność, ale także poczuć własną sprawczość. Ogród, który będzie azylem i miejscem odpoczynku, pełnym zapachów i kojących dźwięków. Ogród, który pozwoli na chwilę zapomnieć o trudach codzienności i da nadzieję na lepsze jutro. Ogród, w którym być może jakaś roślina lub jej zapach okażą się „wyzwalaczem pamięci” i przywołają miłe wydarzenia z lat młodości.

Serdecznie prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty. Pomóżcie nam stworzyć przyjazne miejsce do zielonej terapii dla mieszkańców DPS.

Zmniejszamy kwotę zbiórki o 700 zł :) ponieważ taką kwotę przekazał anoninowy Darczyńca bezpośrednio na konto fundacji.

Komentarze


 • Izabela Kijowska - awatar

  Izabela Kijowska

  23.04.2022
  23.04.2022

  Licytacja - puzzle

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2022
  21.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.04.2022
  20.04.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. BŁAGAŁAM JUŻ WSZĘDZIE. PROSZĘ PAŃSTWA NA KOLANACH, MOJE MALEŃSTWO UMIERA, A MOJE SIĘ TYLKO PATRZEĆ, NIE MAM NAWET ZŁOTÓWKI NA DALSZE LECZENIE, ZROBIE WSZYSTKO TYLKO PROSZĘ POMÓŻCIE NAM. https://zbieram.pl/3gmf87k

 • RenataKapłan - awatar

  RenataKapłan

  19.04.2022
  19.04.2022

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.2022
  16.04.2022

  BŁAGAM NA KOLANACH. JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

4 484 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Wpłaty: 171

Aleksandra Markowska - awatar
Aleksandra Markowska
10
Aleksandra Zajda - awatar
Aleksandra Zajda
6
Małgorzata Jucha - awatar
Małgorzata Jucha
5
Renata Adamowska - awatar
Renata Adamowska
10
Izabela Kijowska - awatar
Izabela Kijowska
10
Sylwia P. - awatar
Sylwia P.
20
Bart - awatar
Bart
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Konrad Korzeniowski - awatar
Konrad Korzeniowski
30
Lilianna - awatar
Lilianna
67

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij