Zbiórka Stary Bajkał potrzebuje pomocy. - miniaturka zdjęcia

Stary Bajkał potrzebuje pomocy. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Stary Bajkał potrzebuje pomocy. - zdjęcie główne

Stary Bajkał potrzebuje pomocy.

1 770 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Tak było:

Nie wiedzieć czemu sądzi się, że pochodzenie jest gwarantem dobrobytu. Motyw "dance macabre" przypomina, że wobec śmierci jesteśmy wszyscy równi.


 Bajkał zawisa w bezdechu na samochodzie handlarza, z przerażeniem patrzy w koło. Cały samochód tańczy tragiczny taniec, kiedy ogier wali w popłochu kopytami o blachę. Jakby nie zważając, że lina się zaciska - on obłędnie walczy, aby wydostać się po trapie, ku wolności. Bajkał jest ogierem zarodowym, jest ojcem wielu wspaniałych źrebiąt. Ale kiedy nadchodzi jesień życia i choroba, nie ma starych zasług. Dychawica skazała go na ubój.


Tak jest:

Tak było, ale Bajkałowi się udało. Pomogliście, ocaliliście, uciekł śmierci. Ale wiek robi swoje, Bajkał jest coraz starszy. I z dnia na dzień wymaga większej troski. Przez ostatnie 4 lata, dzielnie się trzymał. Ale dziś coraz bardziej natarczywa robi się starość. Nie ma się jak od niej opędzić. 

Bajkał potrzebuje paszy dla starych koni, mających problem z utrzymaniem właściwej wagi. Potrzebuje diagnostyki aparatu ruchu, bo coraz ciężej mu chodzić. Potrzebuje suplementów.

Pomóż Bajkałowi, spraw, że jesień jego życia będzie usłana różami, a nie kolcami. Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 786

Komentarze


 • Frantz Conrad - awatar

  Frantz Conrad

  16.12.2016
  16.12.2016

  ...

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Dziękujemy za wsparcie dla Bajkała.

 • Jacek M - awatar

  Jacek M

  16.12.2016
  16.12.2016

  Sorry że tak skromnie, ale święta idą i koszty też idą... Pozdrawiam

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i również pozdrawiamy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.2016
  14.12.2016

  Powodzenia koniku.

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Dziękujemy w imieniu Bajkała.

1 770 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 31

Miroslawa Metryka - awatar
Miroslawa Metryka
50
Danuta Łazowska - awatar
Danuta Łazowska
200
Ania - awatar
Ania
10
Rysiek - awatar
Rysiek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Frantz Conrad - awatar
Frantz Conrad
30
Jacek M - awatar
Jacek M
25
Miroslawa Metryka - awatar
Miroslawa Metryka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij