Zbiórka Stary Bajkał potrzebuje pomocy. - zdjęcie główne

Stary Bajkał potrzebuje pomocy.

1 770 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Tak było:

Nie wiedzieć czemu sądzi się, że pochodzenie jest gwarantem dobrobytu. Motyw "dance macabre" przypomina, że wobec śmierci jesteśmy wszyscy równi.


 Bajkał zawisa w bezdechu na samochodzie handlarza, z przerażeniem patrzy w koło. Cały samochód tańczy tragiczny taniec, kiedy ogier wali w popłochu kopytami o blachę. Jakby nie zważając, że lina się zaciska - on obłędnie walczy, aby wydostać się po trapie, ku wolności. Bajkał jest ogierem zarodowym, jest ojcem wielu wspaniałych źrebiąt. Ale kiedy nadchodzi jesień życia i choroba, nie ma starych zasług. Dychawica skazała go na ubój.


Tak jest:

Tak było, ale Bajkałowi się udało. Pomogliście, ocaliliście, uciekł śmierci. Ale wiek robi swoje, Bajkał jest coraz starszy. I z dnia na dzień wymaga większej troski. Przez ostatnie 4 lata, dzielnie się trzymał. Ale dziś coraz bardziej natarczywa robi się starość. Nie ma się jak od niej opędzić. 

Bajkał potrzebuje paszy dla starych koni, mających problem z utrzymaniem właściwej wagi. Potrzebuje diagnostyki aparatu ruchu, bo coraz ciężej mu chodzić. Potrzebuje suplementów.

Pomóż Bajkałowi, spraw, że jesień jego życia będzie usłana różami, a nie kolcami. Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  


Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 786

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Frantz Conrad - awatar

  Frantz Conrad

  16.12.2016
  16.12.2016

  ...

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Dziękujemy za wsparcie dla Bajkała.

 • Jacek M - awatar

  Jacek M

  16.12.2016
  16.12.2016

  Sorry że tak skromnie, ale święta idą i koszty też idą... Pozdrawiam

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i również pozdrawiamy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.2016
  14.12.2016

  Powodzenia koniku.

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   16.12.2016
   16.12.2016

   Dziękujemy w imieniu Bajkała.

1 770 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Wpłaty: 31

Miroslawa Metryka - awatar
Miroslawa Metryka
50
Danuta Łazowska - awatar
Danuta Łazowska
200
Ania - awatar
Ania
10
Rysiek - awatar
Rysiek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Frantz Conrad - awatar
Frantz Conrad
30
Jacek M - awatar
Jacek M
25
Miroslawa Metryka - awatar
Miroslawa Metryka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij