Każdy kolejny telefon, to kolejny dramat rozgrywający się gdzieś tuż obok nas. Czasem brakuje już sił i wiary w to, że będzie lepiej, ale świadomość że właśnie dla tego psa, właśnie tego dnia możemy być ostatnią deską ratunku działa jak najlepszy motywator. 

Około 13 lutego w Jasieńcu, który ma umowę z Radysami. Pojawił się ON. Przemarznięty, głodny pies w typie owczarka niemieckiego.

Bez adresatki, obroży, czipa. Nikt go nie szukał, nikt się nim nie interesował no bo po co, przecież w końcu ktoś mu jakoś pomoże. Dowiedzieliśmy się, że koczował od tygodnia pod sklepem. Tu czasem coś wpadnie do głodnego brzucha, czasem ktoś się zlituje i rzuci kawałek chleba lub kiełbasy. Nadchodziła fala mrozów, nie mogliśmy zostawić go bez pomocy. Dzięki ludziom którzy postanowili dać mu schronienie, pies trafił pod naszą opiekę do awaryjnego kojca. 

Kilka dni temu zaniepokoiły nas wyraźne problemy z wypróżnianiem się. Natychmiast udaliśmy się do weterynarza. Badanie wykazało powiększoną prostatę. Ma to bezpośrodni wpływ na uciskanie pęcherza i zwieraczy. Pies odczuwa duży dyskomfort ponieważ nie opróżnia pęcherza do końca, co dalej powoduje częste oddawanie moczu. 

Dodatkowo badania wskazują na duże obciążenue nerek, być może spowodowane zastojem moczu. Pies w poniedziałek musi trafić do lecznicy.

Podane zostaną kroplówki w celu przepłukania nerek z toksyn. Następnie zostanie zacewnikowany i przygotowany do kastracji. Zabieg będzie dodatkowo utrudniony ponieważ pies jest pół wnętrem. Pobyt w szpitalu potrwa ok. 14 dni. Już teraz wiemy, że będzie dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Nie otrzymujemy żadnych dotacji z gmin. Nasze działania są możliwe tylko dzięki ludziom, którym krzywda bezdomnych zwierząt nie jest obojętna. Bardzo liczymy na Waszą pomoc. Ten wspaniały pies nie może żyć w bólu. Operacja pozwoli mu normalnie funkcjonować i znacznie zwiększy szanse na nowy dom. Pomożecie?

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.03.18
  07.03.18

  Trzymaj się bracie

 • Igor Stokowski - awatar

  Igor Stokowski

  06.03.18
  06.03.18

  Dużo zdrowia dla pieska. Sam mam trzy.

 • Karolina Skowrońska - awatar

  Karolina Skowrońska

  04.03.18
  04.03.18

  Zdrowia psiaku:)

Wpłaty - 30

chris - awatar
250
chris
Marlena Huszczak - awatar
50
Marlena Huszczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kamila - awatar
20
Kamila
Maria Machnio - awatar
25
Maria Machnio
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Gąsiorowski - awatar
50
Łukasz Gąsiorowski
betaa - awatar
50
betaa

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij