Zbiórka Kto pomoże poczciwemu Diego? - zdjęcie główne

Kto pomoże poczciwemu Diego?

1 692 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

KTO POMOŻE POCZCIWEMU DIEGO…?

Nie dalej jak kilka tygodni temu prawie 70 dobrych dusz wspomogło tu leczenie Wegusi. Dziś na pomoc czeka Diego – biedny, najprawdopodobniej porzucony, chory na nowotwór staruszek… Zwierzaków nie da się niestety leczyć „państwowo” – dlatego koszty leczenia m.in. Diego musimy pokrywać z własnych środków. Niestety – nie da się przy tym nie zauważyć, że koszty opieki medycznej w naszym kraju zaczęły od pewnego czasu niebezpiecznie wzrastać. Problem w tym, że nasze oszczędności topnieją - dlatego też po raz kolejny potrzebujemy Waszego wsparcia…

CEL ZBIÓRKI: Dziś (12 listopada) Diego został poddany pilnej operacji usunięcia guza przy odbycie – wiemy już, że koszty leczenia nie będą małe. Diagnostyka, operacja, prześwietlenia chorych stawów… Na dzień dzisiejszy konieczne wydatki szacowane są na 1400 zł. Czy uda nam się zatem i tym razem wspólnymi siłami uzbierać potrzebne środki i wesprzeć leczenie Diego?

PROBLEMY DIEGO: Diego ma ok. 9 lat. Został znaleziony na początku listopada w Ostrołęce, w bardzo złym stanie: z dużym, rozpadającym się guzem odbytu, powiększonym obrysem brzucha, dużą nadwagą, dodatkowo biedak kulał na dwie łapy. Na początku miał też problem z załatwianiem „drugiej” potrzeby fizjologicznej. Został poddany operacji usunięcia guza. Ogólnie operacja się udała. Czy nie zastały naruszone funkcje wydalania okaże się za kilka dni, jednak lekarz jest dobrej myśli. Została pobrana próbka tkanki do badań histopatologicznych (miejmy nadzieję, że guz miał podłoże hormonalne i że nie doszło do przerzutów). Konieczna jest też kastracja oraz diagnostyka stawów – szczególnie łokciowych, ale również biodrowych. Wykonano już poglądowe zdjęcia RTG przednich i tylnych łapek. O ile tylne nie są takie złe jak na ten wiek psa, to przednie będą wymagały leczenia - ich stan jest poważny.

CO WIEMY O DIEGO? Wszystko wskazuje na to, że Diego musiał mieszkać w domu – widać, że przebywanie w nim nie jest mu obce. Jego waga świadczy też o tym, że był dobrze karmiony, jest też zresztą zadbany z wyglądu – nie ma na ciele śladów po wieloletniej, bezdomnej i bezpańskiej tułaczce… Niestety – do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. Obecnie przebywa w bardzo „awaryjnym” domu tymczasowym – niestety są tu też dwa inne psiaki w trakcie leczenia. Diego to pocieszny, pogodny labek. Kocha człowieka i wspólne zabawy. Na spacerze na smyczy raczej nie szaleje, choć sporadyczne mocniejsze pociągnięcie bywają. Do świata zwierząt i ludzi ma stosunek pozytywny. To taki typowy labcio o maślanych oczach…

NASZA PODWÓJNA PROŚBA: „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” – to znane porzekadło jest na wskroś prawdziwe. Liczy się dla nas bowiem każda pomoc, nawet pod postacią symbolicznej złotówki. Prosimy więc z całego serca o wsparcie w opiece nad Diego. Trzymajmy również wspólnie mocno kciuki za to, żeby jego stan zdrowia uległ poprawie…

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  27.12.2018
  27.12.2018

  Kochani Przyjaciele Diegusia!
  Mamy to! Jak zawsze Wasza pomoc okazała się nieoceniona i w niecałe 1,5 miesiąca osiągnęliśmy sukces – w ostatnich dniach udało nam się ostatecznie uzbierać całą kwotę (a nawet trochę więcej!) na wsparcie leczenia naszego weterana Diego. Po listopadowej operacji samopoczucie biszkoptowego kawalera jest już OK, teraz naszym wyzwaniem jest leczenie problemów z uszami. Na dniach, gdy już zbierzemy komplet informacji od weterynarza, zaktualizujemy wpis o nim na naszej stronie (http://adopcje.labradory.org/) – osoby zainteresowane dalszymi losami Diegusia serdecznie zapraszamy więc do lektury. A wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę, jeszcze dziękujemy z całego serca – za każdą złotówkę i każde udostępnienie!!!

  Zdjęcie aktualizacji 23 547

Komentarze


 • Pati - awatar

  Pati

  19.12.2018
  19.12.2018

  Zdrówka!! :*

 • Gosia - awatar

  Gosia

  18.12.2018
  18.12.2018

  Zdrowia:)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   18.12.2018
   18.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2018
  13.12.2018

  Walcz Diego! Dasz radę piesku :)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   13.12.2018
   13.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.12.2018
  12.12.2018

  Powodzenia, żyj spokojnie!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   12.12.2018
   12.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.2018
  11.12.2018

  Walcz dzielny Diego 😍

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.12.2018
   11.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

1 692 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

Wpłaty: 50

Pati - awatar
Pati
20
Gosia - awatar
Gosia
50
Joanna Gorecka - awatar
Joanna Gorecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojtek - awatar
Wojtek
50
Majka - awatar
Majka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Rafał Reiter - awatar
Rafał Reiter
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij