Zbiórka Kto pomoże poczciwemu Diego? - zdjęcie główne

Kto pomoże poczciwemu Diego?

1 692 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

KTO POMOŻE POCZCIWEMU DIEGO…?

Nie dalej jak kilka tygodni temu prawie 70 dobrych dusz wspomogło tu leczenie Wegusi. Dziś na pomoc czeka Diego – biedny, najprawdopodobniej porzucony, chory na nowotwór staruszek… Zwierzaków nie da się niestety leczyć „państwowo” – dlatego koszty leczenia m.in. Diego musimy pokrywać z własnych środków. Niestety – nie da się przy tym nie zauważyć, że koszty opieki medycznej w naszym kraju zaczęły od pewnego czasu niebezpiecznie wzrastać. Problem w tym, że nasze oszczędności topnieją - dlatego też po raz kolejny potrzebujemy Waszego wsparcia…

CEL ZBIÓRKI: Dziś (12 listopada) Diego został poddany pilnej operacji usunięcia guza przy odbycie – wiemy już, że koszty leczenia nie będą małe. Diagnostyka, operacja, prześwietlenia chorych stawów… Na dzień dzisiejszy konieczne wydatki szacowane są na 1400 zł. Czy uda nam się zatem i tym razem wspólnymi siłami uzbierać potrzebne środki i wesprzeć leczenie Diego?

PROBLEMY DIEGO: Diego ma ok. 9 lat. Został znaleziony na początku listopada w Ostrołęce, w bardzo złym stanie: z dużym, rozpadającym się guzem odbytu, powiększonym obrysem brzucha, dużą nadwagą, dodatkowo biedak kulał na dwie łapy. Na początku miał też problem z załatwianiem „drugiej” potrzeby fizjologicznej. Został poddany operacji usunięcia guza. Ogólnie operacja się udała. Czy nie zastały naruszone funkcje wydalania okaże się za kilka dni, jednak lekarz jest dobrej myśli. Została pobrana próbka tkanki do badań histopatologicznych (miejmy nadzieję, że guz miał podłoże hormonalne i że nie doszło do przerzutów). Konieczna jest też kastracja oraz diagnostyka stawów – szczególnie łokciowych, ale również biodrowych. Wykonano już poglądowe zdjęcia RTG przednich i tylnych łapek. O ile tylne nie są takie złe jak na ten wiek psa, to przednie będą wymagały leczenia - ich stan jest poważny.

CO WIEMY O DIEGO? Wszystko wskazuje na to, że Diego musiał mieszkać w domu – widać, że przebywanie w nim nie jest mu obce. Jego waga świadczy też o tym, że był dobrze karmiony, jest też zresztą zadbany z wyglądu – nie ma na ciele śladów po wieloletniej, bezdomnej i bezpańskiej tułaczce… Niestety – do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. Obecnie przebywa w bardzo „awaryjnym” domu tymczasowym – niestety są tu też dwa inne psiaki w trakcie leczenia. Diego to pocieszny, pogodny labek. Kocha człowieka i wspólne zabawy. Na spacerze na smyczy raczej nie szaleje, choć sporadyczne mocniejsze pociągnięcie bywają. Do świata zwierząt i ludzi ma stosunek pozytywny. To taki typowy labcio o maślanych oczach…

NASZA PODWÓJNA PROŚBA: „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” – to znane porzekadło jest na wskroś prawdziwe. Liczy się dla nas bowiem każda pomoc, nawet pod postacią symbolicznej złotówki. Prosimy więc z całego serca o wsparcie w opiece nad Diego. Trzymajmy również wspólnie mocno kciuki za to, żeby jego stan zdrowia uległ poprawie…

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  27.12.2018
  27.12.2018

  Kochani Przyjaciele Diegusia!
  Mamy to! Jak zawsze Wasza pomoc okazała się nieoceniona i w niecałe 1,5 miesiąca osiągnęliśmy sukces – w ostatnich dniach udało nam się ostatecznie uzbierać całą kwotę (a nawet trochę więcej!) na wsparcie leczenia naszego weterana Diego. Po listopadowej operacji samopoczucie biszkoptowego kawalera jest już OK, teraz naszym wyzwaniem jest leczenie problemów z uszami. Na dniach, gdy już zbierzemy komplet informacji od weterynarza, zaktualizujemy wpis o nim na naszej stronie (http://adopcje.labradory.org/) – osoby zainteresowane dalszymi losami Diegusia serdecznie zapraszamy więc do lektury. A wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę, jeszcze dziękujemy z całego serca – za każdą złotówkę i każde udostępnienie!!!

  Zdjęcie aktualizacji 23 547

Komentarze


 • Pati - awatar

  Pati

  19.12.2018
  19.12.2018

  Zdrówka!! :*

 • Gosia - awatar

  Gosia

  18.12.2018
  18.12.2018

  Zdrowia:)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   18.12.2018
   18.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2018
  13.12.2018

  Walcz Diego! Dasz radę piesku :)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   13.12.2018
   13.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.12.2018
  12.12.2018

  Powodzenia, żyj spokojnie!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   12.12.2018
   12.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.2018
  11.12.2018

  Walcz dzielny Diego 😍

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.12.2018
   11.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Diegusia ♥

1 692 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

Wpłaty: 50

Pati - awatar
Pati
20
Gosia - awatar
Gosia
50
Joanna Gorecka - awatar
Joanna Gorecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojtek - awatar
Wojtek
50
Majka - awatar
Majka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Rafał Reiter - awatar
Rafał Reiter
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij