Zbiórka ODBUDOWA OREW - Katowice - zdjęcie główne

ODBUDOWA OREW - Katowice

23 612 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 285 osób
Zbiórka zakończona
 
OREW Katowice - awatar

OREW Katowice

Organizator zbiórki

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

Im. Dr Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej w Katowicach-Giszowcu jest pierwszą w Polsce i na Śląsku placówką Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną dla upośledzonych i porażonych dzieci, młodzieży i dorosłych, często sprzężonych z innymi kalectwami i schorzeniami z głębokim uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. W swoich założeniach teoretycznych i praktycznych Ośrodek miał charakter osiedlowy. Z biegiem lat stał się bardziej otwarty. Obejmuje swym oddziaływaniem wszystkich potrzebujących z Katowic-Giszowca, Katowic i sąsiednich miast. Ośrodek rozpoczął działalność w 1986 roku z chwilą wybudowania obiektu przez Kopalnię "Staszic".

12 lipca ktoś celowo podłożył ogień w ośrodku.

Ogień wyrządził największe szkody w dwóch pomieszczeniach na drugiej kondygnacji, ale dym dostał się wszędzie. - Szkody są ogromne, oprócz ścian zniszczone zostało mnóstwo sprzętu- od zabawek, przez sprzęt rehabilitacyjny, aż po komputery- opowiada zastępca dyrektora Anna Szczepaniak. Pomimo widniejącej na bramie informacji o tym, że zajęcia ambulatoryjne nie będą się odbywać do odwołania, w ogrodzie i budynku pracuje cały sztab ludzi. To pracownicy i wolontariusze, którzy ratują co się da, wietrzą pomieszczenia, zbierają wodę po akcji gaśniczej. Mieszkańcy sami ochoczo przychodzą ratować „wspólne dobro”.

Każda złotówka jest na wagę złota - Zbieramy na remont - sprzęt rehabilitacyjny - zabawki.
Dołóż cegiełkę i pomóż! Dzieciaki i ich wychowawcy liczą na Twoją pomoc.

Komentarze


 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  01.10.18
  01.10.18

  Fajna inicjatywa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.18
  05.09.18

  weselne wsparcie :)

 • Adaś K. z rodzicami - awatar

  Adaś K. z rodzicami

  02.09.18
  02.09.18

  Dziękujemy za dotychczasową pomoc we wspieraniu rozwoju naszego dziecka! Kibicujemy szybkiemu remontowi OREW-u!

 • Alicja "Free Spirit" z rodzicami - awatar

  Alicja "Free Spirit" z rodzicami

  28.08.18
  28.08.18

  Dziękujemy Ośrodkowi oraz Pani Justynie za rehabilitację Alicji :)

 • KS Ronin - awatar

  KS Ronin

  18.08.18
  18.08.18

  Jak będzie potrzebna pomoc fizyczna przy remoncie - piszcie, tez pomożemy!

23 612 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 285 osób
Zbiórka zakończona
 
OREW Katowice - awatar

OREW Katowice

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 285

Alicja Durczak - awatar
Alicja Durczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
URSZULA JANIEC - awatar
URSZULA JANIEC
150
Tomasz - awatar
Tomasz
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wpłata Anonimowa - awatar
Wpłata Anonimowa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
aleksandra gisman - awatar
aleksandra gisman
20
Ryba - awatar
Ryba
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij