Wsparcie dla młodzieży LGBT+

15 223 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób

POMÓŻ NAM WALCZYĆ Z UPRZEDZENIAMI I PRZEMOCĄ!

W polskich szkołach edukacja na temat osób LGBT+ praktycznie nie istnieje. Młode osoby nie mają dostępu do informacji opartych na aktualnym stanie wiedzy naukowej. Brak wiedzy oznacza więcej uprzedzeń, które prowadzą wprost do przemocy.

Młodzież LGBT+ czuje się często osamotniona i pozostawiona samej sobie.

Nauczyciele i nauczycielki często nie wiedzą jak poradzić sobie z tym problemem. Im również brakuje podstawowych informacji i narzędzi do walki z uprzedzeniami.

Dlatego na mity i kłamstwa odpowiadamy rzetelną wiedzą i garścią porad jak wspierać młodzież LGBT+. Podajemy kontakty do miejsc, w których można znaleźć pomoc.

Nasze materiały trafiły już m.in. do szkół, bibliotek, poradni psychologicznych oraz samych uczniów i uczennic w 101 miejscowościach. Jednak kolejne wciąż czekają na przesyłkę.

Wspólnie możemy zmienić polskie szkoły tak, aby stały się bezpieczniejsze dla wszystkich uczniów i uczennic!

CZYM JEST „ORIENTUJ SIĘ!”

„Orientuj się!” to pakiet edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, poświęcony osobom LGBT+, w którym podajemy podstawowe informacje o orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i równym traktowaniu a także homofobii i tym, jak na nią reagować. Młode osoby LGBT+, które doświadczają przemocy dowiedzą się z niego gdzie mogą uzyskać pomoc, a ich koleżanki i koledzy dowiedzą się jak mogą ich wspierać.

Chcieliśmy, żeby pakiet był jak najlepszy, dlatego do prac zaprosiliśmy grupę młodych osób, które powiedziały nam, jakie pytania i odpowiedzi powinny się w nim znaleźć.

Zebraliśmy listę najczęściej powtarzanych mitów i najbardziej rozpowszechnionych stereotypow, na które odpowiedzieliśmy prostym, przystępnym językiem.

Z „Orientuj się!” wszyscy dowiedzą się

›› czym jest orientacja seksualna i tożsamość płciowa i skąd się one biorą,

›› kim są osoby LGBT+,

›› z jakimi problemami się spotykają i jak można im pomóc.

Osoby LGBT+ dowiedzą się:

›› gdzie szukać pomocy, jeśli dzieje się coś złego,

›› jak dokonać coming outu,

›› do czego mają prawo.

Nauczyciele i nauczycielki dowiedzą się:

›› czym jest homo-, bi- i transfobia,

›› jak wspierać uczniów i uczennice LGBT+,

›› jak reagować na uprzedzenia i przemoc.

Rodzice i opiekunowie prawni dowiedzą się:

›› co robić, jeśli ich syn lub córka jest LGBT+,

›› jak rozmawiać i pomagać swojemu dziecku,

›› gdzie szukać wiedzy i wsparcia od innych rodziców.

CO JUŻ ZROBILIŚMY

Do tej pory wydrukowaliśmy 1000 pakietów. Zebraliśmy zamówienia od chętnych osób i:

Wysłaliśmy je pocztą do 101 miejscowości w całej Polsce. W tym:

5 miejscowości poniżej 1000 mieszkańców

38 wsi i miasteczek i miast poniżej 20 tys. mieszkańców

60 mieszkańców - tyle osób mieszka w najmniejszej miejscowości do której dotarliśmy

Rozdaliśmy je rownież na 7 spotkaniach w 7 miastach: Kielcach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Pakiety zamawiały uczennice i uczniowie, ale również nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą oraz biblioteki, domy dziecka i poradnie psychologiczne.

„Żałuję, że nie trafiłem na nic podobnego wcześniej, kiedy sam miałem dość duże problemy i pomocy potrzebowałem, nie skończyło się to dla mnie najlepiej”.
Michał z Tarnowa

„Pakiet dotarł i bardzo mi się podoba, dostarczyłam kilka kopert do bibliotek oraz przygotowałam w szkole gazetkę szkolną wykorzystując wasze broszury.
Rozdałam także uczniom naklejki "Orientuj się", a książka o równości małżeńskiej została zaakceptowana jako podręcznik do Wychowania do Życia w Rodzinie”.
Jagoda z Opola

„Czytaliśmy go wspólnie z synami. Chłopaki dorosłe, a pewnych rzeczy nie wiedzieli. Szczególnie chodzi o terminologię, np. rozwinięcie skrótu LGBT+. Córka-les, najbardziej zainteresowana była niebieską książeczką o równości małżeńskiej”.

Alicja z Łodzi

CO ZROBIMY

Koszt druku i wysyłki jednego pakietu to 15 złotych.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na dodruk i wysyłkę 1000 pakietów do kolejnych osób w całej Polsce.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji, liczba zamówień przekroczyła nakład pakietów. Dlatego w pierwszej kolejności wyślemy je osobom, które już teraz czekają na dodruk.

Pozostałe środki przeznaczymy na organizację otwartych spotkań w kolejnych miastach - Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Opolu, Płocku, Rzeszowie i Szczecinie - na których będziemy rozdawać pakiety oraz rozmawiać z młodzieżą i nauczycielami o tym, jak jak wspólnie możemy zmieniać polską szkołę na lepsze.

Dowiedz się więcej: https://mnw.org.pl/orientujsie


KIM JESTEŚMY

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa istniejąca od 2010 roku (najpierw jako grupa nieformalna). Naszym głównym celem jest wprowadzenie w Polsce równości małżeńskiej, czyli umożliwienie parom tej samej płci zawierania ślubów. Prowadzimy działania edukacyjne, rzecznicze, badawcze i prawne oraz budujemy społeczność osób LGBT+ w Polsce.

Wierzymy, że wszystkie rodziny zasługują na godne i bezpieczne życie, bo miłość nie wyklucza.

Poznaj nas: https://mnw.org.pl


PODZIĘKOWANIA

Wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć zbiórkę chcielibyśmy podziękować osobiście. Zostawcie kontakt do siebie, a po zakończeniu akcji odezwiemy się do Was! https://goo.gl/n3HxcM 


Aktualizacje


 • Miłość nie wyklucza - awatar

  Miłość nie wyklucza

  01.02.2018
  01.02.2018

  Drogie osoby, udało się! Zebraliśmy pełną kwotę potrzebną na dodruk 1000 kolejnych pakietów "Orientuj się!". Dzięki Wam trafią one głównie do młodzieży LGBT+ z małych miast i wsi, domów dziecka, gabinetów terapeutycznych i do szkolnych pedagogów i pedagożek.

  Suma, z jaką kończymy zbiórkę to ponad 15 tys. zł. Początkowo zakładaliśmy 20 tys. zł, ale na ostatniej prostej brakującą kwotą postanowiła wesprzeć nas Ambasada Kanady. Dzięki temu zorganizujemy też spotkania społecznościowe m.in. w Szczecinie, Opolu, Lublinie czy Bydgoszczy.

  Będziemy Was informować o naszych działaniach. Wy również śledźcie naszą pracę na mnw.org.pl lub na naszym profilu na Facebooku.

  Wszystkim osobom chcielibyśmy i chciałybyśmy podziękować osobiście, dlatego prosimy - dajcie nam się poznać i zostawcie kontakt do siebie: https://goo.gl/n3HxcM

  Dziękujemy
  [Ekipa Miłość Nie Wyklucza]

  Zdjęcie aktualizacji 11 516

Komentarze


 • Asia&Asia - awatar

  Asia&Asia

  31.01.2018
  31.01.2018

  Macie od nas i łapcie :)))))) Buziaki dla wszystkich!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2018
  31.01.2018

  Wspieram i życzę powodzenia!!! Marta

 • Krzysiek Łoś - awatar

  Krzysiek Łoś

  31.01.2018
  31.01.2018

  <3 ❤

 • Joanna Apanosowicz-Katłu-bej - awatar

  Joanna Apanosowicz-Katłu-bej

  30.01.2018
  30.01.2018

  W edukacji siła! Powodzenia w dalszym zbieraniu środków na ten cel :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2018
  24.01.2018

  Dorzuciłyśmy cegiełkę i trzymamy za Was kciuki! Dzięki, że jesteście, MNW <3 Pozdrawiamy, This is Klenska

15 223 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób

Wpłaty: 281

Mikołaj - awatar
Mikołaj
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda Majewska - awatar
Magda Majewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda Gandziarowska - awatar
Jagoda Gandziarowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł Kluszczyński - awatar
Paweł Kluszczyński
20
Asia&Asia - awatar
Asia&Asia
13

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij