Wsparcie dla młodzieży LGBT+

15 223 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób

POMÓŻ NAM WALCZYĆ Z UPRZEDZENIAMI I PRZEMOCĄ!

W polskich szkołach edukacja na temat osób LGBT+ praktycznie nie istnieje. Młode osoby nie mają dostępu do informacji opartych na aktualnym stanie wiedzy naukowej. Brak wiedzy oznacza więcej uprzedzeń, które prowadzą wprost do przemocy.

Młodzież LGBT+ czuje się często osamotniona i pozostawiona samej sobie.

Nauczyciele i nauczycielki często nie wiedzą jak poradzić sobie z tym problemem. Im również brakuje podstawowych informacji i narzędzi do walki z uprzedzeniami.

Dlatego na mity i kłamstwa odpowiadamy rzetelną wiedzą i garścią porad jak wspierać młodzież LGBT+. Podajemy kontakty do miejsc, w których można znaleźć pomoc.

Nasze materiały trafiły już m.in. do szkół, bibliotek, poradni psychologicznych oraz samych uczniów i uczennic w 101 miejscowościach. Jednak kolejne wciąż czekają na przesyłkę.

Wspólnie możemy zmienić polskie szkoły tak, aby stały się bezpieczniejsze dla wszystkich uczniów i uczennic!

CZYM JEST „ORIENTUJ SIĘ!”

„Orientuj się!” to pakiet edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, poświęcony osobom LGBT+, w którym podajemy podstawowe informacje o orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i równym traktowaniu a także homofobii i tym, jak na nią reagować. Młode osoby LGBT+, które doświadczają przemocy dowiedzą się z niego gdzie mogą uzyskać pomoc, a ich koleżanki i koledzy dowiedzą się jak mogą ich wspierać.

Chcieliśmy, żeby pakiet był jak najlepszy, dlatego do prac zaprosiliśmy grupę młodych osób, które powiedziały nam, jakie pytania i odpowiedzi powinny się w nim znaleźć.

Zebraliśmy listę najczęściej powtarzanych mitów i najbardziej rozpowszechnionych stereotypow, na które odpowiedzieliśmy prostym, przystępnym językiem.

Z „Orientuj się!” wszyscy dowiedzą się

›› czym jest orientacja seksualna i tożsamość płciowa i skąd się one biorą,

›› kim są osoby LGBT+,

›› z jakimi problemami się spotykają i jak można im pomóc.

Osoby LGBT+ dowiedzą się:

›› gdzie szukać pomocy, jeśli dzieje się coś złego,

›› jak dokonać coming outu,

›› do czego mają prawo.

Nauczyciele i nauczycielki dowiedzą się:

›› czym jest homo-, bi- i transfobia,

›› jak wspierać uczniów i uczennice LGBT+,

›› jak reagować na uprzedzenia i przemoc.

Rodzice i opiekunowie prawni dowiedzą się:

›› co robić, jeśli ich syn lub córka jest LGBT+,

›› jak rozmawiać i pomagać swojemu dziecku,

›› gdzie szukać wiedzy i wsparcia od innych rodziców.

CO JUŻ ZROBILIŚMY

Do tej pory wydrukowaliśmy 1000 pakietów. Zebraliśmy zamówienia od chętnych osób i:

Wysłaliśmy je pocztą do 101 miejscowości w całej Polsce. W tym:

5 miejscowości poniżej 1000 mieszkańców

38 wsi i miasteczek i miast poniżej 20 tys. mieszkańców

60 mieszkańców - tyle osób mieszka w najmniejszej miejscowości do której dotarliśmy

Rozdaliśmy je rownież na 7 spotkaniach w 7 miastach: Kielcach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Pakiety zamawiały uczennice i uczniowie, ale również nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą oraz biblioteki, domy dziecka i poradnie psychologiczne.

„Żałuję, że nie trafiłem na nic podobnego wcześniej, kiedy sam miałem dość duże problemy i pomocy potrzebowałem, nie skończyło się to dla mnie najlepiej”.
Michał z Tarnowa

„Pakiet dotarł i bardzo mi się podoba, dostarczyłam kilka kopert do bibliotek oraz przygotowałam w szkole gazetkę szkolną wykorzystując wasze broszury.
Rozdałam także uczniom naklejki "Orientuj się", a książka o równości małżeńskiej została zaakceptowana jako podręcznik do Wychowania do Życia w Rodzinie”.
Jagoda z Opola

„Czytaliśmy go wspólnie z synami. Chłopaki dorosłe, a pewnych rzeczy nie wiedzieli. Szczególnie chodzi o terminologię, np. rozwinięcie skrótu LGBT+. Córka-les, najbardziej zainteresowana była niebieską książeczką o równości małżeńskiej”.

Alicja z Łodzi

CO ZROBIMY

Koszt druku i wysyłki jednego pakietu to 15 złotych.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na dodruk i wysyłkę 1000 pakietów do kolejnych osób w całej Polsce.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji, liczba zamówień przekroczyła nakład pakietów. Dlatego w pierwszej kolejności wyślemy je osobom, które już teraz czekają na dodruk.

Pozostałe środki przeznaczymy na organizację otwartych spotkań w kolejnych miastach - Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Opolu, Płocku, Rzeszowie i Szczecinie - na których będziemy rozdawać pakiety oraz rozmawiać z młodzieżą i nauczycielami o tym, jak jak wspólnie możemy zmieniać polską szkołę na lepsze.

Dowiedz się więcej: https://mnw.org.pl/orientujsie


KIM JESTEŚMY

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa istniejąca od 2010 roku (najpierw jako grupa nieformalna). Naszym głównym celem jest wprowadzenie w Polsce równości małżeńskiej, czyli umożliwienie parom tej samej płci zawierania ślubów. Prowadzimy działania edukacyjne, rzecznicze, badawcze i prawne oraz budujemy społeczność osób LGBT+ w Polsce.

Wierzymy, że wszystkie rodziny zasługują na godne i bezpieczne życie, bo miłość nie wyklucza.

Poznaj nas: https://mnw.org.pl


PODZIĘKOWANIA

Wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć zbiórkę chcielibyśmy podziękować osobiście. Zostawcie kontakt do siebie, a po zakończeniu akcji odezwiemy się do Was! https://goo.gl/n3HxcM 


Aktualizacje


 • Miłość nie wyklucza - awatar

  Miłość nie wyklucza

  01.02.2018
  01.02.2018

  Drogie osoby, udało się! Zebraliśmy pełną kwotę potrzebną na dodruk 1000 kolejnych pakietów "Orientuj się!". Dzięki Wam trafią one głównie do młodzieży LGBT+ z małych miast i wsi, domów dziecka, gabinetów terapeutycznych i do szkolnych pedagogów i pedagożek.

  Suma, z jaką kończymy zbiórkę to ponad 15 tys. zł. Początkowo zakładaliśmy 20 tys. zł, ale na ostatniej prostej brakującą kwotą postanowiła wesprzeć nas Ambasada Kanady. Dzięki temu zorganizujemy też spotkania społecznościowe m.in. w Szczecinie, Opolu, Lublinie czy Bydgoszczy.

  Będziemy Was informować o naszych działaniach. Wy również śledźcie naszą pracę na mnw.org.pl lub na naszym profilu na Facebooku.

  Wszystkim osobom chcielibyśmy i chciałybyśmy podziękować osobiście, dlatego prosimy - dajcie nam się poznać i zostawcie kontakt do siebie: https://goo.gl/n3HxcM

  Dziękujemy
  [Ekipa Miłość Nie Wyklucza]

  Zdjęcie aktualizacji 11 516

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Asia&Asia - awatar

  Asia&Asia

  31.01.2018
  31.01.2018

  Macie od nas i łapcie :)))))) Buziaki dla wszystkich!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2018
  31.01.2018

  Wspieram i życzę powodzenia!!! Marta

 • Krzysiek Łoś - awatar

  Krzysiek Łoś

  31.01.2018
  31.01.2018

  <3 ❤

 • Joanna Apanosowicz-Katłu-bej - awatar

  Joanna Apanosowicz-Katłu-bej

  30.01.2018
  30.01.2018

  W edukacji siła! Powodzenia w dalszym zbieraniu środków na ten cel :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2018
  24.01.2018

  Dorzuciłyśmy cegiełkę i trzymamy za Was kciuki! Dzięki, że jesteście, MNW <3 Pozdrawiamy, This is Klenska

15 223 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób

Wpłaty: 281

Mikołaj - awatar
Mikołaj
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda Majewska - awatar
Magda Majewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda Gandziarowska - awatar
Jagoda Gandziarowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł Kluszczyński - awatar
Paweł Kluszczyński
20
Asia&Asia - awatar
Asia&Asia
13

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij