Zbiórka Oseski - zdjęcie główne

Oseski

995 zł  z 995 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

19 lipca stan Brzydala się pogorszył, był apatyczny i słaby przelewał się przez ręce, odmawiał mleka, powietrze łapał pyszczkiem oddech był bardzo płytki, chwilę później znaleźliśmy się w gabinecie weterynaryjnym. Diagnoza - zapalenie płuc. Po podaniu leków jego stan się polepszył lecz w dalszym ciągu był bardzo słaby.

Następnego dnia z rana pojechaliśmy do Bytomia z całą trójką, wszystkie są mocno niedorozwinięte. Brzydal ma zaostrzone szmery płucne oraz arytmię, ogromnego wrzoda lewej rogówki penetrującego w głąb gałki ocznej, jest spore ryzyko całkowitego zniszczenia i perforacji gałki ocznej. Średniak również ma arytmię oraz ropny wypływ z oczu w tym lewą gałkę oczną zapadniętą.  Hipo względnie ok.

Wdrożyliśmy leczenie u Średniaka i Brzydala, a wszystkim dołączyliśmy do mleka stymulator odporności oraz synbiotyk.

Mając na uwadze przebieg choroby oczu jest podejrzenie kiły, oraz u Brzydala ryzyko zachłystowego zapalenia płuc. 

Jedna ze starszych sióstr osesków, Arielka miała ropnia wrośniętego w paliczek który doszedł do stawu :( Został oczyszczony, wykonamy u niej RTG łapki i będziemy ustalać dalsze leczenie. Obecnie mieszka na nie pylącym podłożu - podkładzie.

To nie koniec chorób naszej króliczej rodzinki, Hope gdy do nas przyjechała miała powierzchowną ranę na plecach która w ostatnich dniach mocno się powiększyła i podeszła ropą zamiast się goić, czeka ją leczenie. 

Przedszkolaki i Hope mają kokcydiozę i są w trakcie leczenia. U wszystkich jest podejrzenie wspólnej choroby - kiły, stąd mogą wynikać tak ogromne problemy z oczkami osesów.

Hope będzie się szykować do kastracji, która pozwoli ujarzmić jej hormony. Powoli stara się zaufać człowiekowi i uczy się, że ludzka ręka nie musi być krzywdząca. 


Zbiórka została stworzona na pokrycie bieżących wydatków utrzymania i leczenia osesów  zakup mleka, probiotyków, espumisanu oraz podkładów które schodzą w zastraszającym tempie. Na leczenie i bieżące utrzymanie przedszkolaków i Hope, oraz jej kastrację. 


Dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc <3 

Wierzymy, że z waszą pomocą nam się uda nam się zebrać potrzebną kwotę. 

Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć nas rzeczowo, pytania prosimy kierować poprzez wiadomość na fp.

https:/www.facebook.com/zaGryzieni/


Komentarze


 • Sylwia Grzanka - awatar

  Sylwia Grzanka

  03.08.17
  03.08.17

  Trzymam kciuki za zdrowie maluszka 💕♥️ Polecialy pieniażki

 • Gizmo i Justi - awatar

  Gizmo i Justi

  01.08.17
  01.08.17

  zdrówka!

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   02.08.17
   02.08.17

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.17
  31.07.17

  🤡

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   31.07.17
   31.07.17

   Dziękujemy <3

 • Kokos i Ruda - awatar

  Kokos i Ruda

  31.07.17
  31.07.17

  Trzymaj się brzydal

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   31.07.17
   31.07.17

   Dziękujemy <3

995 zł  z 995 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sylwia Grzanka - awatar
Sylwia Grzanka
50
Anna Nowicka - awatar
Anna Nowicka
5
Natalia Słowikowska-Dżedżora - awatar
Natalia Słowikowska-Dżedżora
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij