Zbiórka Oseski - zdjęcie główne

Oseski

995 zł z 995 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

19 lipca stan Brzydala się pogorszył, był apatyczny i słaby przelewał się przez ręce, odmawiał mleka, powietrze łapał pyszczkiem oddech był bardzo płytki, chwilę później znaleźliśmy się w gabinecie weterynaryjnym. Diagnoza - zapalenie płuc. Po podaniu leków jego stan się polepszył lecz w dalszym ciągu był bardzo słaby.

Następnego dnia z rana pojechaliśmy do Bytomia z całą trójką, wszystkie są mocno niedorozwinięte. Brzydal ma zaostrzone szmery płucne oraz arytmię, ogromnego wrzoda lewej rogówki penetrującego w głąb gałki ocznej, jest spore ryzyko całkowitego zniszczenia i perforacji gałki ocznej. Średniak również ma arytmię oraz ropny wypływ z oczu w tym lewą gałkę oczną zapadniętą.  Hipo względnie ok.

Wdrożyliśmy leczenie u Średniaka i Brzydala, a wszystkim dołączyliśmy do mleka stymulator odporności oraz synbiotyk.

Mając na uwadze przebieg choroby oczu jest podejrzenie kiły, oraz u Brzydala ryzyko zachłystowego zapalenia płuc. 

Jedna ze starszych sióstr osesków, Arielka miała ropnia wrośniętego w paliczek który doszedł do stawu :( Został oczyszczony, wykonamy u niej RTG łapki i będziemy ustalać dalsze leczenie. Obecnie mieszka na nie pylącym podłożu - podkładzie.

To nie koniec chorób naszej króliczej rodzinki, Hope gdy do nas przyjechała miała powierzchowną ranę na plecach która w ostatnich dniach mocno się powiększyła i podeszła ropą zamiast się goić, czeka ją leczenie. 

Przedszkolaki i Hope mają kokcydiozę i są w trakcie leczenia. U wszystkich jest podejrzenie wspólnej choroby - kiły, stąd mogą wynikać tak ogromne problemy z oczkami osesów.

Hope będzie się szykować do kastracji, która pozwoli ujarzmić jej hormony. Powoli stara się zaufać człowiekowi i uczy się, że ludzka ręka nie musi być krzywdząca. 


Zbiórka została stworzona na pokrycie bieżących wydatków utrzymania i leczenia osesów  zakup mleka, probiotyków, espumisanu oraz podkładów które schodzą w zastraszającym tempie. Na leczenie i bieżące utrzymanie przedszkolaków i Hope, oraz jej kastrację. 


Dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc <3 

Wierzymy, że z waszą pomocą nam się uda nam się zebrać potrzebną kwotę. 

Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć nas rzeczowo, pytania prosimy kierować poprzez wiadomość na fp.

https:/www.facebook.com/zaGryzieni/


Komentarze


 • Sylwia Grzanka - awatar

  Sylwia Grzanka

  03.08.17
  03.08.17

  Trzymam kciuki za zdrowie maluszka 💕♥️ Polecialy pieniażki

 • Gizmo i Justi - awatar

  Gizmo i Justi

  01.08.17
  01.08.17

  zdrówka!

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   02.08.17
   02.08.17

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.07.17
  31.07.17

  🤡

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   31.07.17
   31.07.17

   Dziękujemy <3

 • Kokos i Ruda - awatar

  Kokos i Ruda

  31.07.17
  31.07.17

  Trzymaj się brzydal

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   31.07.17
   31.07.17

   Dziękujemy <3

995 zł z 995 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sylwia Grzanka - awatar
Sylwia Grzanka
50
Anna Nowicka - awatar
Anna Nowicka
5
Natalia Słowikowska-Dżedżora - awatar
Natalia Słowikowska-Dżedżora
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij