Zbiórka Samochód dla OSP Karwodrza - zdjęcie główne

Samochód dla OSP Karwodrza

12 024 zł z 202 600 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób

Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy, to jednostka o ponad 60-letniej tradycji. W bieżącym roku staramy się o pozyskanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi mocno wyeksploatowanego, awaryjnego i wiekowego (47 lat!!!) Magirusa 170.
 W chwili obecnej druhowie naszej jednostki na bieżąco wkładają ogrom pracy w bieżące naprawy i remonty, aby samochód mógł uczestniczyć w działaniach ratowniczych oraz służyć strażakom i mieszkańcom prawie 20-tysięcznej gminy Tuchów.

Nasz bezpośredni teren działania to trzy miejscowości, w większości o trudnodostępnym i leśnym terenie, w związku z tym planujemy wymienić dotychczasowy pojazd na samochód średni z napędem 4x4, który będzie się sprawdzał w trudnym terenie. Nie chcemy wydawać kolosalnych kwot rzędu 700-800 tys. zł na nowy pojazd, dlatego naszym celem jest zakup samochodu używanego, a kwota jaką jednostka potrzebuje na ten cel wynosi 280.000 zł.

Wyzwanie jakie przed sobą postawiliśmy to duże zadanie finansowe, które dalece wykracza poza możliwości budżetu OSP. Jednakże w ciągu zaledwie ostatnich dwóch tygodni na naszym koncie udało się nam zgromadzić kwotę 54.000 zł, pochodzącą głównie od lokalnych firm.

Nasza inicjatywa nie wszystkim się podoba. Niestety są też osoby, które nie wierzą, że jesteśmy w stanie osiągnąć założony cel. Nasza dotychczasowa determinacja i obrót jaki przyjęła sprawa pozyskania samochodu sprawiają, że mimo wszystko wierzymy w końcowy sukces.

Wierzymy, że warto mieć marzenia, warto wspólnie walczyć o ich realizację. Liczymy, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu kolejnych osób i instytucji uda nam się osiągnąć zamierzony cel! Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Liczymy, że zaangażowanie i poświęcenie grupy ludzi, którzy dedykowali swój wolny czas, pracę i umiejętności na rzecz tworzonej przez nich organizacji zostanie w ten sposób docenione, a nowy pojazd posłuży na niesienie pomocy w każdej zaistniałej sytuacji przez 24 h na dobę naszych domostw, rodzin, całej naszej okolicy przez kolejnych wiele lat!

"Bogu na chwałę - ludziom na pożytek".

Aktualności


 • OSP Karwodrza - awatar

  OSP Karwodrza

  29.04.19
  29.04.19

  Szanowni Państwo! Dziękujemy za wszystkie wpłaty! Na tym portalu udało nam się zebrać ponad 12.000 zł! I to wszytko dzięki Wam! Nasi druhowie nie próżnowali i sami zabiegali o środki w każdym możliwym miejscu i... udało się! Kończymy tę zbiórkę przekazując Państwu podziękowania i informację, że już niebawem w naszym garażu stanie wprawdzie używany, ale dla nas nowy samochód. Dziękujemy!!! OSP Karwodrza.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.19
  12.02.19

  B

 • Bartosz Kacprowicz - awatar

  Bartosz Kacprowicz

  03.02.19
  03.02.19

  to na rozruch, trzymam kciuki za cała akcję

 • Michał Mikos - awatar

  Michał Mikos

  03.02.19
  03.02.19

  Damy radę !!!!!!!!

 • Mateusz Zaucha - awatar

  Mateusz Zaucha

  03.02.19
  03.02.19

  Mam nadzieję że zbieramy super pomysl

12 024 zł z 202 600 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób

Wpłaty: 129

Bogdan i Renata Chwistek - awatar
Bogdan i Renata Chwistek
100
Marcin Skrzek - awatar
Marcin Skrzek
300
A.A_Gaw - awatar
A.A_Gaw
200
MALINKA - awatar
MALINKA
1
Daniela Kowalska - awatar
Daniela Kowalska
50
Krzysztof Kowalski - awatar
Krzysztof Kowalski
50
Katarzyna Iwańska - awatar
Katarzyna Iwańska
100
Ryszard Iwański - awatar
Ryszard Iwański
100
Małgorzata Iwańska - awatar
Małgorzata Iwańska
100
Magda i Piotr Kosiba - awatar
Magda i Piotr Kosiba
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij