Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy, to jednostka o ponad 60-letniej tradycji. W bieżącym roku staramy się o pozyskanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi mocno wyeksploatowanego, awaryjnego i wiekowego (47 lat!!!) Magirusa 170.
 W chwili obecnej druhowie naszej jednostki na bieżąco wkładają ogrom pracy w bieżące naprawy i remonty, aby samochód mógł uczestniczyć w działaniach ratowniczych oraz służyć strażakom i mieszkańcom prawie 20-tysięcznej gminy Tuchów.

Nasz bezpośredni teren działania to trzy miejscowości, w większości o trudnodostępnym i leśnym terenie, w związku z tym planujemy wymienić dotychczasowy pojazd na samochód średni z napędem 4x4, który będzie się sprawdzał w trudnym terenie. Nie chcemy wydawać kolosalnych kwot rzędu 700-800 tys. zł na nowy pojazd, dlatego naszym celem jest zakup samochodu używanego, a kwota jaką jednostka potrzebuje na ten cel wynosi 280.000 zł.

Wyzwanie jakie przed sobą postawiliśmy to duże zadanie finansowe, które dalece wykracza poza możliwości budżetu OSP. Jednakże w ciągu zaledwie ostatnich dwóch tygodni na naszym koncie udało się nam zgromadzić kwotę 54.000 zł, pochodzącą głównie od lokalnych firm.

Nasza inicjatywa nie wszystkim się podoba. Niestety są też osoby, które nie wierzą, że jesteśmy w stanie osiągnąć założony cel. Nasza dotychczasowa determinacja i obrót jaki przyjęła sprawa pozyskania samochodu sprawiają, że mimo wszystko wierzymy w końcowy sukces.

Wierzymy, że warto mieć marzenia, warto wspólnie walczyć o ich realizację. Liczymy, że dzięki Waszej pomocy i wsparciu kolejnych osób i instytucji uda nam się osiągnąć zamierzony cel! Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Liczymy, że zaangażowanie i poświęcenie grupy ludzi, którzy dedykowali swój wolny czas, pracę i umiejętności na rzecz tworzonej przez nich organizacji zostanie w ten sposób docenione, a nowy pojazd posłuży na niesienie pomocy w każdej zaistniałej sytuacji przez 24 h na dobę naszych domostw, rodzin, całej naszej okolicy przez kolejnych wiele lat!

"Bogu na chwałę - ludziom na pożytek".

Aktualności

 • OSP Karwodrza - awatar

  OSP Karwodrza

  29.04.19
  29.04.19

  Szanowni Państwo! Dziękujemy za wszystkie wpłaty! Na tym portalu udało nam się zebrać ponad 12.000 zł! I to wszytko dzięki Wam! Nasi druhowie nie próżnowali i sami zabiegali o środki w każdym możliwym miejscu i... udało się! Kończymy tę zbiórkę przekazując Państwu podziękowania i informację, że już niebawem w naszym garażu stanie wprawdzie używany, ale dla nas nowy samochód. Dziękujemy!!! OSP Karwodrza.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.19
  12.02.19

  B

 • Bartosz Kacprowicz - awatar

  Bartosz Kacprowicz

  03.02.19
  03.02.19

  to na rozruch, trzymam kciuki za cała akcję

 • Michał Mikos - awatar

  Michał Mikos

  03.02.19
  03.02.19

  Damy radę !!!!!!!!

 • Mateusz Zaucha - awatar

  Mateusz Zaucha

  03.02.19
  03.02.19

  Mam nadzieję że zbieramy super pomysl

Wpłaty - 129

Bogdan i Renata Chwistek - awatar
100
Bogdan i Renata Chwistek
Marcin Skrzek - awatar
300
Marcin Skrzek
A.A_Gaw - awatar
200
A.A_Gaw
MALINKA - awatar
1
MALINKA
Daniela Kowalska - awatar
50
Daniela Kowalska
Krzysztof Kowalski - awatar
50
Krzysztof Kowalski
Katarzyna Iwańska - awatar
100
Katarzyna Iwańska
Ryszard Iwański - awatar
100
Ryszard Iwański
Małgorzata Iwańska - awatar
100
Małgorzata Iwańska
Magda i Piotr Kosiba - awatar
100
Magda i Piotr Kosiba

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij