Zbiórka Ty dla nas, my dla Ciebie - zdjęcie główne

Ty dla nas, my dla Ciebie

13 328 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Gajda - awatar

Mateusz Gajda

Organizator zbiórki

Każdego roku na terenie całego kraju zgłoszonych zostaje wiele tysięcy zaginięć ludzi. Niestety z roku na rok ta liczba wciąż wzrasta. Aby poszukiwania zaginionych osób były skuteczne i efektywne konieczne jest podjęcie działań jak najszybciej. Akcje poszukiwawcze kierowane są przez służby mundurowe, które niejednokrotnie wykorzystują specjalistyczne grupy wyszkolone dokładnie do tego typu działań. 

Tych grup niestety wciąż jest za mało. Niewielu jest ochotników, którzy w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy, skłonni są zostawić wszystko i ruszyć na pomoc osobie zaginionej. Takie akcje niejednokrotnie trwają kilka, kilkanaście godzin. Tu trzeba dać z siebie wszystko.

W 2022 w szeregach OSP Ruda Śląska zebrała się grupa ochotników, którzy postanowili, że swoją pasję do ratownictwa wcielą w realne życie. Tym sposobem powstał pomysł stworzenia grupy specjalistycznej. Na razie raczkujemy, ale śmiało robimy kolejne kroki – wszystko po to, aby móc być dla naszych mieszkańców wsparciem w razie takiej potrzeby.

Dodatkowo w szeregi naszego OSP wstąpiła Ruda – Nova Scotia Duck Tolling Retriever z hodowli Jumping Hunters z Łodzi 😉w domu Kwitna 😉 wspólnie rozpoczęliśmy działania w kierunku szkolenia zarówno Kwinty, jak i naszych ochotników. Kwinta jest psem w trakcie szkolenia i przygotowania do egzaminów państwowych. My z kolei szkolimy się na różnych seminariach i warsztatach we współpracy z różnymi służbami i doświadczonymi grupami poszukiwawczo-ratowniczymi. Przynajmniej raz w tygodniu organizujemy treningi w różnych dziwnych miejscach – wszystko po to, żeby dobrze przygotować się do realizacji naszych planów. Dalsza koncepcja rozwoju, którą zakładamy to ratownictwo wysokościowe. W tym zakresie również bierzemy udział w ćwiczeniach, głównie w trudno dostępnych miejscach – zarówno na powierzchni, jak i pod nią. Uczymy się w jaki sposób najbardziej efektywnie i możliwie najbezpieczniej pomóc poszkodowanemu. Wszyscy działamy w swoim wolnym czasie, w ramach własnych środków finansowych. Nie pobieramy z tytułu tej działalności żadnego wynagrodzenia. Każdemu z nas sprawia to mnóstwo satysfakcji. Robimy to po to, aby w naszym mieście mogła powstać grupa w pełni przygotowana do „zadań specjalnych” 😉.

Sami możemy wiele, ale niestety nie wszystko. Za to razem - możemy więcej. Potrzebujemy Waszego wsparcia – wierzymy, że Rudzianie wspomogą nasze plany i działania w dążeniu do celu. Nigdy nie wiadomo co przyniesie los i kto będzie potrzebował skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistycznej grupy.


Żeby móc się rozwijać nie wystarczą tylko dobre chęci, czas, szkolenia, ludzie i pies. Potrzebny jest cały sprzęt. Zdajemy sobie sprawę, że nie od razu Kraków zbudowano, dlatego musimy od czegoś zacząć, aby móc robić kolejne kroki wprzód. Na chwilę obecną poszerzamy w treningach zasięg pracy psa. Dla jego bezpieczeństwa, a dodatkowo naszej wiedzy jaki teren pies przeszukał, musimy zaopatrzyć jednostkę w GPS z obrożą dla psa. Jest to nie lada wydatek, którego nie jesteśmy w stanie pokryć zwłasnych funduszy. Jest to jednak niezbędne wyposażenie – bez tego nie możemy działać precyzyjnie w terenie. W następnej kolejności chcemy doposażyć grupę w resztę sprzętu specjalistycznego niezbędnego do prowadzenia działań w trudnym terenie – kilka sztuk GPS, radiostacje, agregat, dron, kamera noktowizyjna, sprzęt wysokościowy i wiele, wiele innych mniejszych, ale nie mniej ważnych narzędzi. 

  

Nasze motto to „szukamy i ratujemy” - do jego realizacji potrzebujemy Państwa - prosimy o wsparcie nawet najmniejszą kwotą – każdy grosz przybliża nas do celu, jakim jest pomoc w ratowaniu ludzkiego życia mieszkańców naszego miasta. Z całego serca dziękujemy za każdą  przekazaną nam złotówkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.2022
  18.09.2022

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.08.2022
  27.08.2022

  Szacun dla Was

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.08.2022
  26.08.2022

  Brawo Wy!!

13 328 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Gajda - awatar

Mateusz Gajda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 56

Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10 000
1234 - awatar
1234
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadzia - awatar
Jadzia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij