Zbiórka Samochód dla OSP w Topólnie - zdjęcie główne

Samochód dla OSP w Topólnie

5 919 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
OSP w Topólnie - awatar

OSP w Topólnie

Organizator zbiórki

Ochotnicza Straż Pożarna w Topólnie została założona w 1963r przez grupę społecznie zaangażowanych mieszkańców naszej miejscowości. Od tamtej pory wrosła w krajobraz naszej okolicy będąc instytucją jednoczącą mieszkańców, działającą na rzecz bezpieczeństwa, porządku, ochrony środowiska, a także angażującą się w sprawy rozwoju kultury fizycznej i wychowania młodzieży. Przez lata swojej działalności OSP w Topólnie przeżywała lepsze i gorsze chwile, jedno pozostało bez zmian: od początku istnienie naszej Straży opierało się na zaangażowaniu i poświęceniu grupy ludzi, którzy dedykowali swój wolny czas, pracę i umiejętności w czynie społecznym na rzecz tworzonej przez nich organizacji.

                W chwili obecnej, od kilku lat, Ochotnicza Straż Pożarna w Topólnie znajduje się na drodze dynamicznego rozwoju będąc istotnym ogniwem w systemie bezpieczeństwa i działalności społecznej. Własną pracą udało nam się całkowicie wyremontować budynek Strażnicy, pozyskać wiele sprzętu ratowniczo- gaśniczego a także niejednokrotnie udowodnić naszą przydatność w akcjach ratowniczo- gaśniczych.

                Wierzymy, że potencjał ludzi, którzy tworzą naszą Straż pozwala osiągnąć więcej, dlatego pragniemy w dalszym ciągu rozwijać naszą jednostkę. Naszym marzeniem i planem jest zwiększenie potencjału ratowniczego poprzez zakup dla naszej Straży nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego, który zastąpi mocno wyeksploatowanego, awaryjnego i niemieszczącego naszego sprzętu 25-cio letniego Nissana Patrola.

                Wyzwanie jakie przed sobą postawiliśmy to duże zadanie finansowe, które dalece wykracza poza możliwości budżetu OSP. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

                Koszt zakupu takiego pojazdu oscyluje w granicach 180 000 PLN. Nasze zamiary mają poparcie i deklarację pomocy i współfinansowania projektu ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Poparli nas także mieszkańcy Sołectwa Topólno przeznaczając środki z Funduszu Sołeckiego na konto zakupu samochodu dla OSP w Topólnie. Pozyskaliśmy także znaczne środki od sponsorów i w chwili obecnej bardzo niewiele dzieli nas od spełnienia naszego marzenia- Ty także możesz sprawić, aby nam się to udało.

                Zrealizowanie naszego planu będzie stanowiło dla naszej OSP olbrzymi krok na drodze rozwoju. Nie tylko z powodu zwiększenia gotowości bojowej i rozszerzenia możliwości operacyjnych. Kolejną bardzo ważną przesłanką jest zachęcenie i zmotywowanie młodych ludzi do wstąpienia i działania na rzecz OSP i całej lokalnej społeczności. Jesteśmy przekonani, że obserwując dobrą passę naszej Straży wiele osób zechce dołożyć swój wkład w rozwój tej organizacji, a zaangażowani ludzie są najważniejszą wartością, bez której nie uda realizować i rozwijać zadań stojących przed Ochotniczą Strażą Pożarną.

                Serdecznie prosimy o wsparcie naszych planów i idei Ochotniczej Straży Pożarnej. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.

               

Komentarze


 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  29.05.2017
  29.05.2017

  Obiecane i przelane :) Powodzenia!

 • strażacy z OSP z Dobrzykowa - awatar

  strażacy z OSP z Dobrzykowa

  05.04.2017
  05.04.2017

  powodzenia, jesteśmy pewni, że uda Wam się kupić wymarzony samochód

  • OSP w Topólnie - awatar

   OSP w Topólnie - Organizator zbiórki

   08.04.2017
   08.04.2017

   Koledzy, kolejny raz udzielacie nam wsparcia i okazujecie życzliwość. Bardzo serdecznie Wam za to dziekujemy. Cieszymy się, że wierzycie w nas i nasze plany. Pozdrowienia!

 • Bogu - awatar

  Bogu

  27.03.2017
  27.03.2017

  .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.03.2017
  19.03.2017

  Uda się na pewno :)

 • Wojciech Jakubowski - awatar

  Wojciech Jakubowski

  09.03.2017
  09.03.2017

  .

  • OSP w Topólnie - awatar

   OSP w Topólnie - Organizator zbiórki

   10.03.2017
   10.03.2017

   Dzięki serdeczne za wsparcie. Mamy nadzieje wkrótce zaprosić na przejażdżkę :)

5 919 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
OSP w Topólnie - awatar

OSP w Topólnie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
Piotr Gorczycki - awatar
Piotr Gorczycki
100
Krystyna i Józef Król - awatar
Krystyna i Józef Król
300
Marta Trafczyńska - awatar
Marta Trafczyńska
50
strażacy z OSP z Dobrzykowa - awatar
strażacy z OSP z Dobrzykowa
1 000
Sylwester Zielak - awatar
Sylwester Zielak
250
Florczak Mariusz - awatar
Florczak Mariusz
100
Bogu - awatar
Bogu
300
Andrzej Kobuz - awatar
Andrzej Kobuz
100
Kierowca Kamaza - awatar
Kierowca Kamaza
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij