Zbiórka OSTATNIA szansa niewinnych istot - miniaturka zdjęcia

OSTATNIA szansa niewinnych istot Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka OSTATNIA szansa niewinnych istot - zdjęcie główne

OSTATNIA szansa niewinnych istot

60 681 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 100 osób

Od 22 lat działamy na rzecz zwierząt, w Polsce i zagranicą. Uratowaliśmy tysiące istnień, wszystkich gatunków. Dziś stoimy przed ogromnymi wyzwaniami. Prowadzimy najstarszy azyl w Polsce, Schronisko Pegasus. Jednocześnie, nieustannie od początku wojny, niesiemy pomoc dla tysięcy niewinnych istot z Ukrainy. Jesteśmy wyczerpani pod każdym względem. Najgorsza jest codzienna walka o zapłacenie rachunków za życie naszych podopiecznych! Błagamy Was o pomoc. Dodajcie nam skrzydeł! Pomóżcie ocalić zwierzęta, które są pod opieką schroniska i te, które wciąż na ratunek czekają!

Fot. Psiaki, które udało nam się bezpiecznie przewieźć do Polski! Walka o zdrowie tak poszkodowanych zwierząt to ogromne koszty. Ocaliliśmy setki istnień, część pozostaje pod naszymi skrzydłami, inne znalazły pomoc w zaprzyjaźnionych organizacjach.

Jesteśmy grupą idealistów - wolontariuszy, poświęciliśmy swoje całe prywatne życie by nieść dobro. 

Dziś, dzielimy nasz czas na intensywne działania w Polsce (Schronisko Pegasus normalnie funkcjonuje, zajmuje się prawie 200 stałych podopiecznych i przyjmuje nowe zwierzęta, przeprowadza interwencje) oraz na niesieniem pomocy na wschodzie. Bez wsparcia dłużej nie udźwigniemy ogromu nieszczęść.

Fot. 33 letni spracowany koń ze Śląska, ocalony przez Pegasusa.

Fot. Suczka, która na wsi co cieczkę rodziła szczenięta. W ostatnich tygodniach wysterylizowaliśmy ją i znaleźliśmy dom!

Fot.  Koń Carplion, który spędził kilka tygodni w Buczy na bagnach

Fot. Młody psiak z poparzeniami chemicznymi

Fot. Szczenięta wywiezione z miejsc bezpośrednich walk wojsk

Czasem obraz to więcej niż tysiąc słów. Zwierząt w potrzebie jest ogrom, nie sposób przedstawić każdego. 

W krótkim filmie chcemy podzielić się z Wami codziennością!

Wierzymy, że miłośników zwierząt jest więcej! W grupie siła i RAZEM z Wami pokonamy wszelkie trudności. Prosimy, wesprzyjcie Schronisko Pegasus!

Agata Geilke, Prezeska Fundacji Instytut Empatii z odziałem Schronisko Pegasus oraz WoloTeamPegasus!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Schronisko Pegasus - awatar

  Schronisko Pegasus

  08.06.2023
  08.06.2023

  Cześć!
  U nas pełna mobilizacja!
  Wolontariuszki z organizacji @for_good_lviv ruszają do Chersonia, aby ratować kogo się da z powodzi. Nie możemy nie pomóc! WSPIERAM AKCJĘ W CHERSONIU Działamy!

  Zdecydowaliśmy o pomocy w odpowiedzi na prośbę pomocy od Pauliny z Ukrainy. Działaliśmy razem podczas akcji po wybuchu wojny. Razem z chłopakami z DIOZu i innymi fundacjami organizujemy szybką pomoc. Z Polski jedzie Wojtek i Marcin.

  Właśnie pakujemy co się da, aby mogli dostarczyć wszystko, co potrzeba. My już wyczyściliśmy stajnię z rzeczy, które na już możemy przekazać - karma dla psów i kotów, transportery, ręczniki, akcesoria.

  Z kolei na miejsce jadą dziewczyny, nieustraszone wolontariuszki z Ukrainy -Paulina, Olga, Ludmiła i Natalia. Jedzie też wsparcie weterynaryjno-medyczne. Muszą być gotowi na wszystko.
  Na miejscu jest dramat! Kilka miejscowości w Obwodzie Chersońskim są pod wodą po tym jak Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze. Ludzie ratują siebie i zwierzęta. Są zwierzęta niczyje, które ktoś musi uratować! Trwają apele tamtejszych organizacji, aby uwolnić koty i psy. Wtedy będą miały szansę na przeżycie.

  Czy wiesz, że ZOO w Nowej Kachowce przestało istnieć??? Zginęły prawie wszystkie zwierzęta! 😱 Nie wyobrażam siebie ich cierpienia...

  Przerażające jest też to, że tam ciągle latają rosyjskie kule! Więc ryzyko akcji jest bardzo wysokie.

  Dodatkowo dziewczyny muszą się zaopatrzyć we wszystkie potrzebne rzeczy przed dotarciem na miejsce. W Chersoniu nie jest możliwa wypłata pieniędzy ani żadne zakupy.

  Mimo że sami mamy kryzys finansowy, to musimy pomóc!
  Wiemy, że mamy wokół wspaniałych ludzi, dla których tragiczna sytuacja zwierząt z Ukrainy nie jest obojętna.
  Właśnie dzięki Waszej pomocy możemy działać!

  🙏 WSPIERAM AKCJĘ W CHERSONIU

  Możesz też wpłacać na specjalne konto na darowizny dla Ukrainy

  58 1140 2004 0000 3402 8179 0331
  lub
  BLIKiem na telefon
  📲 791 563 010

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  09.06.2023
  09.06.2023

  Trzymam kciuki i wierzę, że się uda!!!

 • Jolanta - awatar

  Jolanta

  08.06.2023
  08.06.2023

  Pomagam. Tylko tak ale pomagam. Trzymajcie się i działajcie.

 • Marek - awatar

  Marek

  29.05.2023
  29.05.2023

  Trudno to skomentować, dla pieniędzy ludzie zrobią wszystko

 • Bartosz - awatar

  Bartosz

  04.01.2023
  04.01.2023

  :*

 • Kapi P - awatar

  Kapi P

  13.11.2022
  13.11.2022

  :)

60 681 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 100 osób

Wpłaty: 1 100

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Oliwia - awatar
Oliwia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
kuba - awatar
kuba
30
lukasz - awatar
lukasz
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij