Zbiórka Projekt Otwarte Serce -Hospicjum - zdjęcie główne

Projekt Otwarte Serce -Hospicjum

1 372 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Janek Wiatr - awatar

Janek Wiatr

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych ludzi, w których sercach zrodziła się inicjatywa niesienia pomocy innym. Na co dzień jesteśmy członkami Samorządu Studenckiego Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz Koła Naukowego „Forum Pedagogiczne”. W naszym gronie są studenci różnych kierunków od pedagogiki, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego po kierunki techniczne. Choć jesteśmy inni, mamy rożne zainteresowania, to połączyła Nas wspólna pasja. Kierujemy się przesłaniem „Tylko życie poświęcone dla innych jest warte przeżycia”, dlatego naszą misją jest bezinteresowna pomoc. Tym razem w Naszych głowach zrodził się pomysł zorganizowania akcji na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. 

Cel akcji

Hospicjum stacjonarne św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej 10 wybudowała grupa społeczników, głównie nauczycieli, którzy połączyli się w Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Grażyny Chorąży, która po swoich doświadczeniach z chorobą nowotworową chciała pomóc chorym w podobnej sytuacji. Wciągu 10 lat przez składki społeczne i akcje zachęcili społeczeństwo do wybudowania hospicjum. Choć budynek Hospicjum jest nowy i dobrze wyposażony to utrzymanie tego miejsca oraz zapewnienie odpowiedniej opieki dla pacjentów jest niezwykle kosztowne, a w dużej mierze nie refundowane przez NFZ. Miesięczny koszt zapewnienia opieki dla jednego pacjenta wynosi ok. 7000 zł co jak można się domyślać jest ogromnym obciążeniem dla Hospicjum jak i rodzin chorych. Naszym celem jest pomoc materialna oraz rzeczowa. Oprócz tej zbiórki organizujemy kiermasz, zbiórkę potrzebnych materiałów w szkołach oraz przyjmujemy pomoc od indywidualnych osób i instytucji. Dodatkowo poświęcając resztki naszego wolnego czasu pomagamy czynnie jako wolontariusze. Całość projektu będzie podsumowana uroczystą galą, która odbędzie się 16.01.2019 w Auditorium Maximum Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.  

Dla nas liczy się każda nawet symboliczna kwota, która później przeradza się w realne działania, ulgę w cierpieniu, a w efekcie uśmiech osób nieuleczalnie chorych, ich rodzin oraz Wasz czyli ludzi, którzy w przedświątecznym okresie OTWARLI swoje SERCA. Jedyny rozmiar jakima znaczenie to rozmiar Twojego serca <3 

Komentarze


  • Michał - awatar

    Michał

    25.11.18
    25.11.18

    Pomagamy :D są rzeczy ważne i ważniejsze :) Pokażmy wszystkim że potrafimy wspierać i działać, żyć dla innych, dawać coś od siebie! Niech miłość rośnie wokół nas! #siePomaga #otwartSerce

1 372 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Janek Wiatr - awatar

Janek Wiatr

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
87
Artur - awatar
Artur
50
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Katarzyna P. - awatar
Katarzyna P.
50
Daria - awatar
Daria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jonasz Rabinek - awatar
Jonasz Rabinek
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij