Zbiórka POMOC dla JACKA CZYŻA - zdjęcie główne

POMOC dla JACKA CZYŻA

30 068 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 609 osób
Zbiórka zakończona
 
Aleksander Orsztynowicz-Czyż - awatar

Aleksander Orsztynowicz-Czyż

Organizator zbiórki

Witajcie wszyscy, część z Was pewnie wie kim jest Jacek Czyż, a pozostałym już piszemy : Jacek jest aktorem teatralnym i (według portalu Dubbingpedia) jednym z najbardziej znanych aktorów dubbingowych. Do Was i waszych dzieci -Tygrysek z Kubusia Puchatka, Rafiki, Mojo Jojo i wiele innych postaci – przemawiało i przemawia do dziś jego głosem.

Niestety 24go maja 2017 roku Jacek trafił do szpitala z udarem mózgu. Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że udar to tylko wierzchołek jego problemów. Jacek cierpi również na już rozległego raka prostaty z przerzutami na kości. Zajęty jest kręgosłup, kończyny oraz kości czaszki. W wyniku udaru Jacek cierpi na HEMIANOPASJĘ, czyli niedowidzenie połowiczne (dwojgiem oczu widzi tylko to co jest po prawej stronie ). Ten stan zdrowia wyklucza go absolutnie z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Także wcześniejszy system pracy bez etatu i nieopłacanie pełnego ZUSu wykluczyło go z możliwości otrzymania renty. Emerytura, o którą ubiegał się w tym roku, również jest bardzo mizerna. Jednak nie poddaje się i każdego dnia obdarowuje nas entuzjazmem, uśmiechem i dobrą energią. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomaganie Jacka, w miarę możliwości. 

Każda kwota którą uda nam się zebrać, ułatwi Jackowi codzienne życie, leki, zastrzyki, transport

Dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Aleksander Orsztynowicz-Czyż - syn Jacka

Aktualizacje


 • Aleksander Orsztynowicz-Czyż - awatar

  Aleksander Orsztynowicz-Czyż

  11.03.19
  11.03.19

  Trudno znaleźć sposób żeby wyrazić wdzięczność wobec wszystkich Państwa którzy przyczyniliście się do rozmiaru, wymiaru i powszechności w mediach zarówno klasycznych jak i społecznościowych - tej zbiórki. Zebrane pieniądze pozwolą na to żeby każdy dzień z życia Jacka był łatwiejszy. Nie sposób wymienić wszystkich ułatwień jakie dają datki zebrane w zbiórce, od najprostszych codziennych spraw zakupów czy transportu dla osoby w tym stanie zdrowia po możliwość korzystania z wszelakich badań dotyczących zarówno kwestii zmian po-udarowych jak i niestety szybko postępującego przerzutu nowotworu. Mówi się że nie da się kupić sobie czasu, otóż da się i w tym przypadku to właśnie Państwa zasługa!! Z wyrazami szacunku i ogromnym podziękowaniem w imieniu Jacka Czyża - Aleksander Orsztynowicz-Czyż

Komentarze


 • KrzysieK - awatar

  KrzysieK

  10.03.19
  10.03.19

  Damy radę!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.03.19
  10.03.19

  Dużo zdrowia!

 • Wdzięczna - awatar

  Wdzięczna

  09.03.19
  09.03.19

  Dziękuję Panu za wiele ról z filmów, które są ze mną od dzieciństwa. Nie mogę sobie wyobrazić choćby Tygrysa czy Płomyka bez Pana głosu. Cieszę się, że teraz ja mogę zrobić coś dla Pana. Trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści. Innych być nie może!

 • Szutka - awatar

  Szutka

  09.03.19
  09.03.19

  hakuna matata, Mistrzu

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.03.19
  09.03.19

  Panie Jacku, za Tygryska i Płomyka! Dużo zdrowia!

30 068 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 609 osób
Zbiórka zakończona
 
Aleksander Orsztynowicz-Czyż - awatar

Aleksander Orsztynowicz-Czyż

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 609

Szutka - awatar
Szutka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Zasada - awatar
Małgorzata Zasada
20
Marek W.. - awatar
Marek W..
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij