Zbiórka Pakiety ratunkowe dla uchodźców - zdjęcie główne

Pakiety ratunkowe dla uchodźców

33 265 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 453 osoby

Bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa, dlatego też chcemy nieść konkretną pomoc setkom, a może tysiącom osób znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej. To wyczerpani, oszukani, głodni i przemarznięci ludzie, którzy nie powinni się znaleźć tam, gdzie obecnie są – w zimnym i niebezpiecznym lesie. Już teraz temperatury w nocy spadają poniżej 0°,  za chwilę będzie jeszcze zimniej. 

Jako wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 postanowiliśmy tym ludziom pomóc. Chcemy, by była to pomoc skuteczna, dlatego też rozmawiamy z miejscowymi społecznikami oraz organizacjami pracującymi przy strefie stanu wyjątkowego. Wg informacji uzyskanych właśnie od nich obecnie najbardziej potrzebne są nie ubrania (organizacje na miejscu otrzymały bardzo duże ilości ubrań) a PAKIETY RATUNKOWE. Otrzymaliśmy dokładne instrukcje, co powinno znaleźć się w takim pakiecie.

W skład zestawu będzie wchodzić:

- zestaw ratunkowy z workiem termicznym na ciało i specjalnym namiotem termicznym.

- 3 czekolady

- 3 batony energetyczne

- woda

- mała apteczka

- skarpety termiczne

- suchary wojskowe

- 2 musy owocowe

- 3 ogrzewacze chemiczne na ciało i 6 do rąk

- tuba mleka skondensowanego

- specjalne kostki białkowo węglowodanowe stosowane na tratwach ratunkowych, 0,5 kilograma.

Jeden zestaw to koszt około 100 zł. Chcemy przygotować 300 pakietów.

Planujemy również zakupić różne rozmiary rękawic, które zaczynają być w tych warunkach niezbędne.

Pakiety będziemy kompletować i przygotowywać w Warszawie oraz innych miastach, aby potem dostarczyć je do wolontariuszy współpracujących z nami na miejscu.

Razem możemy więcej. Nie pozwólmy, by ktokolwiek został bez naszej pomocy!

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: [email protected]

Aktualizacje


 • POLSKA 2050 - awatar

  POLSKA 2050

  25.10.2021
  25.10.2021

  Drodzy Darczyńcy. Zbiórka ponownie przekroczyła zamierzony cel. Czasy są niełatwe, tym bardziej wielka wdzięczność za każdą złotówkę, którą przekazaliście na pakiety ratunkowe dla uchodźców. Razem z Wami możemy więcej! Dziękujemy serdecznie :) Wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050.

Komentarze


 • aneta - awatar

  aneta

  23.10.2021
  23.10.2021

  Dziękuję za to co robicie...

 • HENRYK Grodzki - awatar

  HENRYK Grodzki

  23.10.2021
  23.10.2021

  Warto pomagać <3

 • Agnieszka Skrzyniarz - Werneke - awatar

  Agnieszka Skrzyniarz - Werneke

  22.10.2021
  22.10.2021

  Trzymajcie się kochani !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.10.2021
  22.10.2021

  Trzymam za Was kciuki!

 • Zuzanna - awatar

  Zuzanna

  22.10.2021
  22.10.2021

  Pomóżmy. Ci ludzie uciekli od kul, a zastali mrok i przemoc.

33 265 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 453 osoby

Wpłaty: 453

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Renata Okińczyc - awatar
Anna Renata Okińczyc
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grabiec - awatar
Grabiec
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Dziubecki - awatar
Łukasz Dziubecki
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Monika Rzun - awatar
Monika Rzun
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij