Zbiórka Pakiety ratunkowe dla uchodźców - zdjęcie główne

Pakiety ratunkowe dla uchodźców

33 265 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 453 osoby

Bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa, dlatego też chcemy nieść konkretną pomoc setkom, a może tysiącom osób znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej. To wyczerpani, oszukani, głodni i przemarznięci ludzie, którzy nie powinni się znaleźć tam, gdzie obecnie są – w zimnym i niebezpiecznym lesie. Już teraz temperatury w nocy spadają poniżej 0°,  za chwilę będzie jeszcze zimniej. 

Jako wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 postanowiliśmy tym ludziom pomóc. Chcemy, by była to pomoc skuteczna, dlatego też rozmawiamy z miejscowymi społecznikami oraz organizacjami pracującymi przy strefie stanu wyjątkowego. Wg informacji uzyskanych właśnie od nich obecnie najbardziej potrzebne są nie ubrania (organizacje na miejscu otrzymały bardzo duże ilości ubrań) a PAKIETY RATUNKOWE. Otrzymaliśmy dokładne instrukcje, co powinno znaleźć się w takim pakiecie.

W skład zestawu będzie wchodzić:

- zestaw ratunkowy z workiem termicznym na ciało i specjalnym namiotem termicznym.

- 3 czekolady

- 3 batony energetyczne

- woda

- mała apteczka

- skarpety termiczne

- suchary wojskowe

- 2 musy owocowe

- 3 ogrzewacze chemiczne na ciało i 6 do rąk

- tuba mleka skondensowanego

- specjalne kostki białkowo węglowodanowe stosowane na tratwach ratunkowych, 0,5 kilograma.

Jeden zestaw to koszt około 100 zł. Chcemy przygotować 300 pakietów.

Planujemy również zakupić różne rozmiary rękawic, które zaczynają być w tych warunkach niezbędne.

Pakiety będziemy kompletować i przygotowywać w Warszawie oraz innych miastach, aby potem dostarczyć je do wolontariuszy współpracujących z nami na miejscu.

Razem możemy więcej. Nie pozwólmy, by ktokolwiek został bez naszej pomocy!

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: [email protected]

Aktualizacje


 • POLSKA 2050 - awatar

  POLSKA 2050

  25.10.2021
  25.10.2021

  Drodzy Darczyńcy. Zbiórka ponownie przekroczyła zamierzony cel. Czasy są niełatwe, tym bardziej wielka wdzięczność za każdą złotówkę, którą przekazaliście na pakiety ratunkowe dla uchodźców. Razem z Wami możemy więcej! Dziękujemy serdecznie :) Wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050.

Komentarze


 • aneta - awatar

  aneta

  23.10.2021
  23.10.2021

  Dziękuję za to co robicie...

 • HENRYK Grodzki - awatar

  HENRYK Grodzki

  23.10.2021
  23.10.2021

  Warto pomagać <3

 • Agnieszka Skrzyniarz - Werneke - awatar

  Agnieszka Skrzyniarz - Werneke

  22.10.2021
  22.10.2021

  Trzymajcie się kochani !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.10.2021
  22.10.2021

  Trzymam za Was kciuki!

 • Zuzanna - awatar

  Zuzanna

  22.10.2021
  22.10.2021

  Pomóżmy. Ci ludzie uciekli od kul, a zastali mrok i przemoc.

33 265 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 453 osoby

Wpłaty: 453

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Renata Okińczyc - awatar
Anna Renata Okińczyc
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grabiec - awatar
Grabiec
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Dziubecki - awatar
Łukasz Dziubecki
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Monika Rzun - awatar
Monika Rzun
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij