Zbiórka By zaczął nowe życie… - zdjęcie główne

By zaczął nowe życie…

1 250 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Magdalena Deja - awatar

Magdalena Deja

Organizator zbiórki

Jesteśmy wolontariuszami działającymi w Przytulisku, Schronisku dla Zwierząt w Chojnicach. Opiekujemy się psami i kotami, szukamy dla nich najlepszych domów na świecie. Czasami nie dajemy rady sami i wtedy szukamy pomocy... Naszą uwagę zaprząta los psa w typie amstaffa - bardzo martwimy się o niego...
Piękny, zdrowy, inteligentny, niekonfliktowy, całkiem dorosły, w doskonałej kondycji fizycznej, trafił do Schroniska w Chojnicach w ostatnich dniach lutego. Jak każdy przedstawiciel TTB pobiegłby chętnie ze swoim Człowiekiem przy rowerze lub "łapa w łapę"... jednak na naszym terenie nie ma nikogo, kto by się nim interesował. Nikt nie szuka psa, który przybył znikąd… Nikt też nie chce go adoptować, choć wolontariusze od marca utrzymują i aktualizują ogłoszenie.

W Schronisku – z powodu swej niezwykłej urody - otrzymał imię Ciacho, od wolontariuszy - Pan Ciastek.

Jaki jest Pan Ciastek? To bardzo uważny pies, w czasie spacerów skupiony na przewodniku, dzięki czemu bardzo szybko się uczy, na zewnątrz kojca (mieszka sam) łagodny wobec innych psów (także samców), niewywołujący konfliktów, pełen energii. Bawi się z radością szczeniaka, nigdy nie podgryza, nie skacze na człowieka.

Na początku spaceru (jak każdy pies, który w tygodniu przebywa w zamknięciu) trochę ciągnie na smyczy, ale reaguje na polecenia (siada, ustawia się „do nogi”, przystaje, wraca  - na smyczy treningowej – na wołanie). Lgnie do człowieka. Pozwala na pieszczoty, zabiegi kosmetyczne. Widać, że nigdy nikt się nie bawił z Panem Ciastkiem, ale powoli Chłopak uczy się wszystkiego pod okiem pracowników i wolontariuszy.  Spokojnie podróżuje samochodem.

Mimo starań osób zaangażowanych w opiekę i  szkolenie Pan Ciastek smutnieje coraz bardziej i z wielkim trudem znosi rozłąkę z wolontariuszami, którzy – jako jedyni – wyprowadzają go na zewnątrz, ale mogą poświęcić mu czas jedynie w weekendy.  Za każdym razem wita ich z nadzieją, że już nie będzie musiał wracać za kratę… Nigdy nie szczeka, nie skacze na kraty, gdy jest odprowadzany po spacerze, jednak pozostaje w bezruchu, ze smutkiem w oczach… Trudno – choć także pracownicy Przytuliska bardzo się starają, wypuszczając psa na wybieg – zapewnić mu tak potrzebny ruch, zatem obserwowana na początku pobytu w zamknięciu frustracja powróci, jeśli nie uda nam się wyrwać go z betonowego kojca…

Psem zainteresowało się łódzkie Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje, które chce zorganizować opiekę w warunkach hotelowych oraz szkolenie, jednocześnie szukając dla Pana Ciastka najlepszego na świecie domu na całe życie. Jednak - by Stowarzyszenie mogło w ogóle rozpocząć działania względem naszego podopiecznego - musimy uzbierać pieniądze na  przynajmniej dwa miesiące pobytu w hotelu oraz transport. To jedyna nadzieja dla tego pięknego, wrażliwego psa… 

Aby otworzyć przed Panem Ciastkiem drogę do nowego życia, prosimy Was, Kochani, o pomoc, o wpłaty: każda złotówka się liczy, każdy gorsz, który przybliży Ciastka do wymarzonego domu, jest ważny…

Pomóżcie, prosimy bardzo w imieniu Ciastka – sam nie potrafi tego zrobić.

Aktualizacje


 • Magdalena Deja - awatar

  Magdalena Deja

  25.06.18
  25.06.18

  Udało się! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do osiągnięcia celu zbiórki - bez Was Pan Ciastek nadal siedziałby smutny w kojcu! Jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane wsparcie. Ciastuś od soboty jest w hoteliku; uczy się "normalnego", psiego życia pod okiem wspaniałych ludzi <3 Teraz prosimy Was o trzymanie za niego kciuków ;)

  Zdjęcie aktualizacji 16 728

Komentarze


 • RoomX - awatar

  RoomX

  24.06.18
  24.06.18

  Zrobione;-)

1 250 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Magdalena Deja - awatar

Magdalena Deja

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
RoomX - awatar
RoomX
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Chojniczanin - awatar
Chojniczanin
10
Bartosz Janeczek - awatar
Bartosz Janeczek
10
Sara - awatar
Sara
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Damian - awatar
Damian
10
Sandra - awatar
Sandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij