Zbiórka By zaczął nowe życie… - zdjęcie główne

By zaczął nowe życie…

1 250 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Magdalena Deja - awatar

Magdalena Deja

Organizator zbiórki

Jesteśmy wolontariuszami działającymi w Przytulisku, Schronisku dla Zwierząt w Chojnicach. Opiekujemy się psami i kotami, szukamy dla nich najlepszych domów na świecie. Czasami nie dajemy rady sami i wtedy szukamy pomocy... Naszą uwagę zaprząta los psa w typie amstaffa - bardzo martwimy się o niego...
Piękny, zdrowy, inteligentny, niekonfliktowy, całkiem dorosły, w doskonałej kondycji fizycznej, trafił do Schroniska w Chojnicach w ostatnich dniach lutego. Jak każdy przedstawiciel TTB pobiegłby chętnie ze swoim Człowiekiem przy rowerze lub "łapa w łapę"... jednak na naszym terenie nie ma nikogo, kto by się nim interesował. Nikt nie szuka psa, który przybył znikąd… Nikt też nie chce go adoptować, choć wolontariusze od marca utrzymują i aktualizują ogłoszenie.

W Schronisku – z powodu swej niezwykłej urody - otrzymał imię Ciacho, od wolontariuszy - Pan Ciastek.

Jaki jest Pan Ciastek? To bardzo uważny pies, w czasie spacerów skupiony na przewodniku, dzięki czemu bardzo szybko się uczy, na zewnątrz kojca (mieszka sam) łagodny wobec innych psów (także samców), niewywołujący konfliktów, pełen energii. Bawi się z radością szczeniaka, nigdy nie podgryza, nie skacze na człowieka.

Na początku spaceru (jak każdy pies, który w tygodniu przebywa w zamknięciu) trochę ciągnie na smyczy, ale reaguje na polecenia (siada, ustawia się „do nogi”, przystaje, wraca  - na smyczy treningowej – na wołanie). Lgnie do człowieka. Pozwala na pieszczoty, zabiegi kosmetyczne. Widać, że nigdy nikt się nie bawił z Panem Ciastkiem, ale powoli Chłopak uczy się wszystkiego pod okiem pracowników i wolontariuszy.  Spokojnie podróżuje samochodem.

Mimo starań osób zaangażowanych w opiekę i  szkolenie Pan Ciastek smutnieje coraz bardziej i z wielkim trudem znosi rozłąkę z wolontariuszami, którzy – jako jedyni – wyprowadzają go na zewnątrz, ale mogą poświęcić mu czas jedynie w weekendy.  Za każdym razem wita ich z nadzieją, że już nie będzie musiał wracać za kratę… Nigdy nie szczeka, nie skacze na kraty, gdy jest odprowadzany po spacerze, jednak pozostaje w bezruchu, ze smutkiem w oczach… Trudno – choć także pracownicy Przytuliska bardzo się starają, wypuszczając psa na wybieg – zapewnić mu tak potrzebny ruch, zatem obserwowana na początku pobytu w zamknięciu frustracja powróci, jeśli nie uda nam się wyrwać go z betonowego kojca…

Psem zainteresowało się łódzkie Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje, które chce zorganizować opiekę w warunkach hotelowych oraz szkolenie, jednocześnie szukając dla Pana Ciastka najlepszego na świecie domu na całe życie. Jednak - by Stowarzyszenie mogło w ogóle rozpocząć działania względem naszego podopiecznego - musimy uzbierać pieniądze na  przynajmniej dwa miesiące pobytu w hotelu oraz transport. To jedyna nadzieja dla tego pięknego, wrażliwego psa… 

Aby otworzyć przed Panem Ciastkiem drogę do nowego życia, prosimy Was, Kochani, o pomoc, o wpłaty: każda złotówka się liczy, każdy gorsz, który przybliży Ciastka do wymarzonego domu, jest ważny…

Pomóżcie, prosimy bardzo w imieniu Ciastka – sam nie potrafi tego zrobić.

Aktualizacje


 • Magdalena Deja - awatar

  Magdalena Deja

  25.06.18
  25.06.18

  Udało się! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do osiągnięcia celu zbiórki - bez Was Pan Ciastek nadal siedziałby smutny w kojcu! Jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazane wsparcie. Ciastuś od soboty jest w hoteliku; uczy się "normalnego", psiego życia pod okiem wspaniałych ludzi <3 Teraz prosimy Was o trzymanie za niego kciuków ;)

  Zdjęcie aktualizacji 16 728

Komentarze


 • RoomX - awatar

  RoomX

  24.06.18
  24.06.18

  Zrobione;-)

1 250 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Magdalena Deja - awatar

Magdalena Deja

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
RoomX - awatar
RoomX
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Chojniczanin - awatar
Chojniczanin
10
Bartosz Janeczek - awatar
Bartosz Janeczek
10
Sara - awatar
Sara
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Damian - awatar
Damian
10
Sandra - awatar
Sandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij