Zbiórka Pomóż Pani Grażynie - zdjęcie główne

Pomóż Pani Grażynie

5 100 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 180 osób
Monia Dąbrowska - awatar

Monia Dąbrowska

Organizator zbiórki

Mieszkańcy Krakowa znają ją doskonale. To przemiła starsza pani, która przesiaduje niemal codziennie pod kolegiatą pw. św. Anny. Jestem pewna, że wielu z Was widuje ją regularnie, w drodze na Rynek czy spacerując po Plantach. Przechodzimy obojętnie, przyspieszając kroku, bo to tylko kolejna żebraczka.

A prawda jest zupełnie inna.

Pani Grażyna to absolwentka prawa i administracji na UJ, zakochana w Krakowie, i długo aktywna zawodowo w tym mieście. Niestety, dopadło ją stwardnienie rozsiane. Jak wiecie, leki na tę nieuleczalną chorobę są niewyobrażalnie drogie. Pani Grażyna, walcząc o swoje zdrowie, zadłużyła się, a dodatkowo choróbsko sprawiło, że straciła zdolność do jakiejkolwiek pracy. Mimo że kilkakrotnie próbowała znaleźć zatrudnienie, z powodu wielokrotnych połamań nóg, jest to niemożliwe.

Pani Grażyna ma przy sobie kompletną dokumentację medyczną, a także orzeczenia sądowe i inne specjalistyczne dokumenty, które chętnie Wam pokaże. Nie prosi o pieniądze, nie zaczepia, po prostu siedzi i liczy na ludzkie zrozumienie. Jak sama mówi, proszenie o litość jest dla niej okropne, "bo nigdy nie wiem, czy osoba, która wrzuca mi pieniądze, nie jest biedniejsza ode mnie...". Krakowska straż miejska nie przepędza staruszki spod kościoła, ponieważ jest grzeczna, zadbana, nie pije i nie żebrze.

Skąd ja się wzięłam? Kilka razy wrzuciłam jakieś grosiki do puszki Pani Grażyny, a ona tak serdecznie mi dziękowała, że w końcu postanowiłam z nią porozmawiać, ponieważ miała w sobie coś wyjątkowego. I tak zaczęłyśmy spotykać się regularnie i dużo rozmawiać. Od zeszłego roku sama przynoszę jej swoje skromne studenckie oszczędności, żeby mogła chociaż zapłacić za dach nad głową.

Zróbmy Pani Grażynie Boże Narodzenie, jakiego od dawna nie miała. Tu nie chodzi o miliony, a o ludzki gest, zwłaszcza teraz, w tym świątecznym czasie. Sama Grażyna nie wierzy, że uda się cokolwiek zdziałać, ale powiedziała, że gdyby udało się zebrać chociaż kilka stówek, płakałaby ze szczęścia. Oczywiście, z zbiórce wie i wyraziła na nią zgodę. Codziennie modli się o swoich darczyńców.

Datki przekażę w całości Pani Grażynie. Dodatkowo, każda chętna osoba, która wpłaci powyżej 20 zł dostanie ode mnie własnoręcznie robioną kartkę świąteczną (proszę zgłaszać chęć otrzymania kartki mailowo lub na FB). By uzyskać więcej szczegółów, zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną - pod emailem [email protected].

Zrób coś dobrego pod koniec tego roku.

Aktualizacje


 • Monia Dąbrowska - awatar

  Monia Dąbrowska

  13.01.2020
  13.01.2020

  Szanowni Państwo,
  zbiórka zakończona ogromnym sukcesem. Jestem wzruszona tak licznym odzewem i Waszą hojnością. Zebraliśmy ponad 10 razy więcej, niż początkowo zakładałam. Cała suma (z potrąceniem opłat pobranych przez pomagam.pl) została już przekazana Pani Grażynie, która miała łzy w oczach za każdym razem, gdy opowiadałam jej o przebiegu zbiórki. Zainteresowanym mogę udostępnić do wglądu dowód wykonania przelewu.
  Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc. Jesteście wielcy! Dzięki Wam Pani Grażyna uwierzyła, że są jeszcze na świecie porządni ludzie, a dobro zawsze wraca.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Karol Kaczmarski - awatar

  Karol Kaczmarski

  21.12.2019
  21.12.2019

  Wesołych Świąt 🌲

 • Kolorowa - awatar

  Kolorowa

  10.12.2019
  10.12.2019

  Wesołych Świąt :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.2019
  09.12.2019

  Wzruszyłam się, zawsze mijałam tę panią i zastanawiałam się jaka jest jej historia, ale nigdy nie podeszłam i nie spytałam... zawsze w biegu... Miło, że ktoś znalazł czas, cieszę się że można dzięki temu pomóc

 • Marta Wójtych - awatar

  Marta Wójtych

  07.12.2019
  07.12.2019

  powodzenia, Pani Grażynko! oby się wszystko ułożyło:)

5 100 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 180 osób
Monia Dąbrowska - awatar

Monia Dąbrowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 180

Karol Kaczmarski - awatar
Karol Kaczmarski
20
MaxZH - awatar
MaxZH
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgosia - awatar
Małgosia
20
WOJTEK - awatar
WOJTEK
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
20
kasia - awatar
kasia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij