Zbiórka pomóżmy Panu Krzysztofowi - zdjęcie główne

pomóżmy Panu Krzysztofowi

48 700 zł  z 56 600 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Pan Krzysztof Kolibski jest kamieniarzem z Wąwolnicy. Jako Fundacja Zapomniane i The Matzevah Foundation mieliśmy przyjemność poznać Pana Krzysztofa, kiedy upamiętnialiśmy groby żydowskich ofiar Zagłady w pobliskich Karmanowicach i Rogalowie. Pan Krzysztof wykonał oba pomniki. Doświadczyliśmy wówczas ciepłego przyjęcia ze strony mieszkańców i lokalnych władz. Wiosną tego roku Pan Krzysztof stworzył również pomnik w Gaju Pamięci Wołomińskich Żydów.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tym, że w nocy z 15 na 16 czerwca ktoś doszczętnie zniszczył warsztat pana Krzysztofa, pozbawiając go jednocześnie możliwości zarabiania na życie. Sprawca lub sprawcy pozostawili też antysemicki napis na jednym z kamieni, nad którym akurat pan Krzysztof pracował. Nie znamy motywów stojących za tym zajściem i ich rozwikłanie pozostawiamy Policji i odpowiednim instytucjom. Naszą rolą nie jest rozstrzyganie sporów ani wydawanie wyroków i głęboko wierzymy, że osoby do tego powołane ustalą, co się stało.

Razem z innymi organizacjami i aktywistami chcemy wspomóc Pana Krzysztofa w tym trudnym momencie.  Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na te rzeczy, które są najważniejsze, aby mógł wykonywać swoją pracę, wobec utraty zniszczonych sprzętów. Pan Krzysztof poinformował nas o tym, czego potrzebuje i wyraził zgodę na zorganizowaniu zbiórki. Najpotrzebniejsze rzeczy, które wskazał to: samochód dostawczy do 1,5 tony (używany, szacunkowy koszt około 15.000 zł), maszyna do cięcia kamienia (cyrkularka, koszt około 30.000 zł), agregat prądotwórczy (koszt około 2.800 zł), kompresor (koszt około 1.000 zł), 5. myjka (koszt około 1.600 zł), szlifierki kątowe (2+2, koszt około 3.500 zł), szlifierka kątowa na 110V (szt. 3, koszt około 3.600 zł). 

Wspólnie z Panem Krzysztofem będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.06.2019
  30.06.2019

  Helping to eradicate ignorant antisemitism!

 • Mariuszbemowo - awatar

  Mariuszbemowo

  29.06.2019
  29.06.2019

  Dla rzemieślnika p.Krzyśka

 • Sursum Corda! - awatar

  Sursum Corda!

  28.06.2019
  28.06.2019

  fraza wykrzyknikowa - w górę serca!, nie traćcie ducha!

 • Mariuszbemowo - awatar

  Mariuszbemowo

  27.06.2019
  27.06.2019

  P.Krzysztofie ... zbiera Polska cała :)

 • Gonia65 - awatar

  Gonia65

  25.06.2019
  25.06.2019

  Panie Krzysztofie i na Pana ulicy zaswieci słońce ☀

48 700 zł  z 56 600 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 376

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Ewa Pirogowska - awatar
Ewa Pirogowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marianka Natanson - awatar
Marianka Natanson
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij