Zbiórka pomóżmy Panu Krzysztofowi - zdjęcie główne

pomóżmy Panu Krzysztofowi

48 700 zł  z 56 600 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Pan Krzysztof Kolibski jest kamieniarzem z Wąwolnicy. Jako Fundacja Zapomniane i The Matzevah Foundation mieliśmy przyjemność poznać Pana Krzysztofa, kiedy upamiętnialiśmy groby żydowskich ofiar Zagłady w pobliskich Karmanowicach i Rogalowie. Pan Krzysztof wykonał oba pomniki. Doświadczyliśmy wówczas ciepłego przyjęcia ze strony mieszkańców i lokalnych władz. Wiosną tego roku Pan Krzysztof stworzył również pomnik w Gaju Pamięci Wołomińskich Żydów.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tym, że w nocy z 15 na 16 czerwca ktoś doszczętnie zniszczył warsztat pana Krzysztofa, pozbawiając go jednocześnie możliwości zarabiania na życie. Sprawca lub sprawcy pozostawili też antysemicki napis na jednym z kamieni, nad którym akurat pan Krzysztof pracował. Nie znamy motywów stojących za tym zajściem i ich rozwikłanie pozostawiamy Policji i odpowiednim instytucjom. Naszą rolą nie jest rozstrzyganie sporów ani wydawanie wyroków i głęboko wierzymy, że osoby do tego powołane ustalą, co się stało.

Razem z innymi organizacjami i aktywistami chcemy wspomóc Pana Krzysztofa w tym trudnym momencie.  Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na te rzeczy, które są najważniejsze, aby mógł wykonywać swoją pracę, wobec utraty zniszczonych sprzętów. Pan Krzysztof poinformował nas o tym, czego potrzebuje i wyraził zgodę na zorganizowaniu zbiórki. Najpotrzebniejsze rzeczy, które wskazał to: samochód dostawczy do 1,5 tony (używany, szacunkowy koszt około 15.000 zł), maszyna do cięcia kamienia (cyrkularka, koszt około 30.000 zł), agregat prądotwórczy (koszt około 2.800 zł), kompresor (koszt około 1.000 zł), 5. myjka (koszt około 1.600 zł), szlifierki kątowe (2+2, koszt około 3.500 zł), szlifierka kątowa na 110V (szt. 3, koszt około 3.600 zł). 

Wspólnie z Panem Krzysztofem będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.06.2019
  30.06.2019

  Helping to eradicate ignorant antisemitism!

 • Mariuszbemowo - awatar

  Mariuszbemowo

  29.06.2019
  29.06.2019

  Dla rzemieślnika p.Krzyśka

 • Sursum Corda! - awatar

  Sursum Corda!

  28.06.2019
  28.06.2019

  fraza wykrzyknikowa - w górę serca!, nie traćcie ducha!

 • Mariuszbemowo - awatar

  Mariuszbemowo

  27.06.2019
  27.06.2019

  P.Krzysztofie ... zbiera Polska cała :)

 • Gonia65 - awatar

  Gonia65

  25.06.2019
  25.06.2019

  Panie Krzysztofie i na Pana ulicy zaswieci słońce ☀

48 700 zł  z 56 600 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 376

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Ewa Pirogowska - awatar
Ewa Pirogowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marianka Natanson - awatar
Marianka Natanson
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij