Zbiórka Operacja - Ratunek dla Papiego ! - zdjęcie główne

Operacja - Ratunek dla Papiego !

5 765 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Walczymy o normalne życie dla Papiego <3


Papi został uratowany interwencyjnie przez TOZ Grajewo na początku marca tego roku jako 3 miesięczny szczeniak.

Był Bezdomniakiem któremu zapewniliśmy opiekę, dom tymczasowy, następnie stały.

Wszystko układało się szczęśliwie, Papi każdego dnia rósł i cieszył się nową rodziną adopcyjną. 

Niestety na początku kwietnia zaczęły się poważne problemy Papiego. Papi słabł na nóżkach z dnia na dzień. Pojawiły się ruchy pląsawicze, drżenia mięsni i objawy neurologiczne kończych górnych i dolnych.

Papi wrócił z powrotem pod naszą opieką. Zaczęła się szeroka diagnostyka, badania, wizyty, porady weterynaryjne. Piesek diagnozowany był w Grajewie, w Ełku, w Białymstoku, w Poliklinice Weterynaryjnej w Olsztynie i ostatecznie w Milanówku w Klinice Auxilium.

Przez te kilka miesięcy stawiany były różne diagnozy. Papi to skomplikowany przypadek medyczyny. Przeszedł wszystkie badania - poprzez panel laboratoryjny pod kątem tarczycy, nerek, nadnerczy, wątroby,zaburzeń matabolicznych, elektrolitowych oraz tkanek łącznych. Papi miał wykonane RTG kręgosłupa, miednicy, USG oraz Tomografię Komputerową Głowy i Kręgosłupa.

Podczas badań RTG okazało się, że Papi ma zmiany ogniskowe kręgosłupa oraz miednicy. Złamania są stare, ze zrostami i bliznowaceniem, co sugeruje że Papi będą Bezdomniakiem przeszedł prawdziwy dramat. Ktoś go uderzył ? Ktoś go kopnął ? Ktoś nim rzucił ? ... :(

Tego nigdy się już nie dowiemy. Wiemy jednak że na pewno złamania te nie wpływają obecnie na funkcjonowanie rdzienia kręgowego oraz pozostałych nerwów. Szukaliśmy więc dalej.

Kolejne wizyty w Poliklinice w Olsztynie. Ważne badanie TK. Chcemy sprawdzić tkanki miękkie, nerwy, wykluczyć dystrofię móżdzkową oraz inne zmiany organiczne mózgu mogące doprowadzić do niedowładu pieska.

Przypadek Papiego jest trudny i skomplikowany. Wielu specjalistów długo dyskutowało nad diagnozą. Opis Tomografii wskazywał na zmiany w postaci zbiorników płynu mózgowo rdzeniowego w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. 

Pierwszy Plan Działania - silne leczenie sterydami, mannitol, leki wzmacniające przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, suplementacja kości oraz specjalistycznie zbiliansowana dieta. Wszystko to wiązało się z dużymi kosztami leczenia- nie poddaliśmy się i walczyliśmy. <3

Papi z dnia na dzień stawał się silniejszy. Było widać efekty leczenia. Stan zdrowia uległ poprawie. Drżenia powoli malału, Papi zaczął chodzić po schodkach i wracała siła mięśniowa.

Nasze serce każdego dnia radowało się razem z Papim. Jednak w pewnym momencie osiągneliśmy etap po którym już nie było poprawy. Do tego przy każdej minimalnej próbie odstawiania leków, objawy wracały ponownie. Koszmar i cierpienie znów dotykało biednego Paputka :( 

Ostatnim deskiem ratunku była wizyta Auxilium w Milanówku. Za poradą innych weterynarzy udaliśmy się na konsultacje. Pieska oglądał zespół najlepszych neurologów i neurochirurgów w Polsce. Została wykonana szersza diagnostyka.

Z Warszawy wracamy z nadzieją, jednak też z ogromnym wyzwaniem i trudną decyzją która jest przed nami.

Jest tylko jedno rozwiązanie - OPERACJA KRĘGOSŁUPA !


OPERACJA MA NA CELU ODBARCZENIE I LIKWIDACJE CYSTERN PŁYNOWYCH W OBRĘBIE OPON MÓZGOWO RDZENIOWYCH W ODCINKU SZYJNYM KRĘGOSŁUPA.

Niestety zabieg wiąże się z OGROMNYMI KOSZTAMI, LECZENIEM, DALSZĄ REHABILITACJĄ PIESKA.

SAM ZABIEG TO KOSZT ok 3-4 TYS. ZŁOTYCH 

Ze względu na obecną, ciężką sytuację finansową nie możemy zdecydować się na zabieg :(

Tegoroczny okres wakacyjny jest dla nas najtrudniejszym jaki mieliśmy :(

BEZ WAS NIE MA NAS !

BEZ WAS NIE MOŻEMY NIEŚĆ POMOCY I RATOWAĆ BEZDOMNIAKÓW !

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE !

Papi to wyjątkowy, mądry, wrażliwy i młodziutki piesek !

MUSIMY PODJĄĆ TO WYZWANIE ! MUSIMY WALCZYĆ O PAPIEGO !

Nie zostawiajmy go cierpiącego i niepełnosprawnego do końca życia ! :(

Każdy GROSZ SIĘ LICZY <3

PEŁNA MOBILIZACJA <3

Papi wysyła MOC BUZIAKÓW I PROSI I POMOC <3Komentarze


 • Olka - awatar

  Olka

  27.09.2018
  27.09.2018

  Powodzenia w zbiórce i trzymam kciuki za pieska! Bądź dzielny maleństwo ❤️

 • Marzena stradomska - awatar

  Marzena stradomska

  25.09.2018
  25.09.2018

  Zdrówka Piesku.

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  24.09.2018
  24.09.2018

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.2018
  10.09.2018

  Oby się udało trzymamy łapki razem z Inką za pieska :)

 • Barbara Bartuzi-Manterys - awatar

  Barbara Bartuzi-Manterys

  23.08.2018
  23.08.2018

  Maleńki, uzbieramy, musisz wyzdrowieć❤️❤️❤️❤️❤️❤️🐾🐾🐾🐾🐾🐾

5 765 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 100

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Beata Mocha - awatar
Beata Mocha
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Iwona Belzek - awatar
Iwona Belzek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elżbieta Gawryluk - awatar
Elżbieta Gawryluk
20
Iwona Belzek - awatar
Iwona Belzek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij