Zbiórka Operacja - Ratunek dla Papiego ! - miniaturka zdjęcia

Operacja - Ratunek dla Papiego !

Zbiórka Operacja - Ratunek dla Papiego ! - zdjęcie główne

Operacja - Ratunek dla Papiego !

5 765 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać teraz
 

Walczymy o normalne życie dla Papiego <3


Papi został uratowany interwencyjnie przez TOZ Grajewo na początku marca tego roku jako 3 miesięczny szczeniak.

Był Bezdomniakiem któremu zapewniliśmy opiekę, dom tymczasowy, następnie stały.

Wszystko układało się szczęśliwie, Papi każdego dnia rósł i cieszył się nową rodziną adopcyjną. 

Niestety na początku kwietnia zaczęły się poważne problemy Papiego. Papi słabł na nóżkach z dnia na dzień. Pojawiły się ruchy pląsawicze, drżenia mięsni i objawy neurologiczne kończych górnych i dolnych.

Papi wrócił z powrotem pod naszą opieką. Zaczęła się szeroka diagnostyka, badania, wizyty, porady weterynaryjne. Piesek diagnozowany był w Grajewie, w Ełku, w Białymstoku, w Poliklinice Weterynaryjnej w Olsztynie i ostatecznie w Milanówku w Klinice Auxilium.

Przez te kilka miesięcy stawiany były różne diagnozy. Papi to skomplikowany przypadek medyczyny. Przeszedł wszystkie badania - poprzez panel laboratoryjny pod kątem tarczycy, nerek, nadnerczy, wątroby,zaburzeń matabolicznych, elektrolitowych oraz tkanek łącznych. Papi miał wykonane RTG kręgosłupa, miednicy, USG oraz Tomografię Komputerową Głowy i Kręgosłupa.

Podczas badań RTG okazało się, że Papi ma zmiany ogniskowe kręgosłupa oraz miednicy. Złamania są stare, ze zrostami i bliznowaceniem, co sugeruje że Papi będą Bezdomniakiem przeszedł prawdziwy dramat. Ktoś go uderzył ? Ktoś go kopnął ? Ktoś nim rzucił ? ... :(

Tego nigdy się już nie dowiemy. Wiemy jednak że na pewno złamania te nie wpływają obecnie na funkcjonowanie rdzienia kręgowego oraz pozostałych nerwów. Szukaliśmy więc dalej.

Kolejne wizyty w Poliklinice w Olsztynie. Ważne badanie TK. Chcemy sprawdzić tkanki miękkie, nerwy, wykluczyć dystrofię móżdzkową oraz inne zmiany organiczne mózgu mogące doprowadzić do niedowładu pieska.

Przypadek Papiego jest trudny i skomplikowany. Wielu specjalistów długo dyskutowało nad diagnozą. Opis Tomografii wskazywał na zmiany w postaci zbiorników płynu mózgowo rdzeniowego w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. 

Pierwszy Plan Działania - silne leczenie sterydami, mannitol, leki wzmacniające przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, suplementacja kości oraz specjalistycznie zbiliansowana dieta. Wszystko to wiązało się z dużymi kosztami leczenia- nie poddaliśmy się i walczyliśmy. <3

Papi z dnia na dzień stawał się silniejszy. Było widać efekty leczenia. Stan zdrowia uległ poprawie. Drżenia powoli malału, Papi zaczął chodzić po schodkach i wracała siła mięśniowa.

Nasze serce każdego dnia radowało się razem z Papim. Jednak w pewnym momencie osiągneliśmy etap po którym już nie było poprawy. Do tego przy każdej minimalnej próbie odstawiania leków, objawy wracały ponownie. Koszmar i cierpienie znów dotykało biednego Paputka :( 

Ostatnim deskiem ratunku była wizyta Auxilium w Milanówku. Za poradą innych weterynarzy udaliśmy się na konsultacje. Pieska oglądał zespół najlepszych neurologów i neurochirurgów w Polsce. Została wykonana szersza diagnostyka.

Z Warszawy wracamy z nadzieją, jednak też z ogromnym wyzwaniem i trudną decyzją która jest przed nami.

Jest tylko jedno rozwiązanie - OPERACJA KRĘGOSŁUPA !


OPERACJA MA NA CELU ODBARCZENIE I LIKWIDACJE CYSTERN PŁYNOWYCH W OBRĘBIE OPON MÓZGOWO RDZENIOWYCH W ODCINKU SZYJNYM KRĘGOSŁUPA.

Niestety zabieg wiąże się z OGROMNYMI KOSZTAMI, LECZENIEM, DALSZĄ REHABILITACJĄ PIESKA.

SAM ZABIEG TO KOSZT ok 3-4 TYS. ZŁOTYCH 

Ze względu na obecną, ciężką sytuację finansową nie możemy zdecydować się na zabieg :(

Tegoroczny okres wakacyjny jest dla nas najtrudniejszym jaki mieliśmy :(

BEZ WAS NIE MA NAS !

BEZ WAS NIE MOŻEMY NIEŚĆ POMOCY I RATOWAĆ BEZDOMNIAKÓW !

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE !

Papi to wyjątkowy, mądry, wrażliwy i młodziutki piesek !

MUSIMY PODJĄĆ TO WYZWANIE ! MUSIMY WALCZYĆ O PAPIEGO !

Nie zostawiajmy go cierpiącego i niepełnosprawnego do końca życia ! :(

Każdy GROSZ SIĘ LICZY <3

PEŁNA MOBILIZACJA <3

Papi wysyła MOC BUZIAKÓW I PROSI I POMOC <3Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Olka - awatar

  Olka

  27.09.18
  27.09.18

  Powodzenia w zbiórce i trzymam kciuki za pieska! Bądź dzielny maleństwo ❤️

 • Marzena stradomska - awatar

  Marzena stradomska

  25.09.18
  25.09.18

  Zdrówka Piesku.

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  24.09.18
  24.09.18

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.18
  10.09.18

  Oby się udało trzymamy łapki razem z Inką za pieska :)

 • Barbara Bartuzi-Manterys - awatar

  Barbara Bartuzi-Manterys

  23.08.18
  23.08.18

  Maleńki, uzbieramy, musisz wyzdrowieć❤️❤️❤️❤️❤️❤️🐾🐾🐾🐾🐾🐾

5 765 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 100

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Beata Mocha - awatar
Beata Mocha
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Iwona Belzek - awatar
Iwona Belzek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elżbieta Gawryluk - awatar
Elżbieta Gawryluk
20
Iwona Belzek - awatar
Iwona Belzek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij