Parada Równości 2017

79 277 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 273 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dlaczego organizujemy zbiórkę? 

Głównym powodem jest to, że dotychczasowa formuła finansowania parady pozwalała tylko częściowo zrealizować ją w takim kształcie, w jakim chcieliśmy. A my nie chcemy się ograniczać! Chcemy największej Parady z mnóstwem atrakcji dla osób uczestniczących oraz dostępnej dla wszystkich chętnych, nieodpłatnej imprezy poparadowej. 

Poza tym chcemy, aby Parada Równości była naszym wspólnym dziełem. Zbudujmy ją razem! Każda cegiełka ma ogromne znaczenie, a Ty, wpłacając nawet najmniejszą kwotę, stajesz się współorganizatorem Parady i masz wpływ na jej ostateczny kształt. 

Razem zorganizujmy wielkie święto równości i szacunku. Niech to będzie największa ze wszystkich Parada Równości. Pokażmy Polsce, Europie i światu, a także sobie nawzajem, co możemy razem zdziałać!


Po co nam Parada Równości?

Co roku, od szesnastu lat, ulicami Warszawy przechodzi Parada Równości. To największe wydarzenie na rzecz równych praw, wolności i różnorodności w Polsce. W zeszłym roku aż 35 tysięcy osób świętowało wspólnie, a w tym roku będzie nas jeszcze więcej!

Parada Równości, choć zainspirowana marszami dumy gejowskiej zachodniej Europy i USA, u nas ma trochę szerszy wydźwięk. Założeniem i podstawą warszawskiej Parady Równości są idee wolności, równości i tolerancji. Stwórzmy razem to wydarzenie, akcentując różnorodność grup wykluczonych, mniejszościowych, zaangażowanych i walczących o swoje prawa.

Zróbmy razem najpiękniejsze święto równości!

Kim jesteśmy? 

Głównym organizatorem parady jest Fundacja Wolontariat Równości, która zrzesza prawie 70 osób. Wolontariuszki i wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas, by było to bezpieczne, piękne i kolorowe święto. Mamy jasną i konkretną wizję, którą wypracowujemy wspólnie z Organizacjami Wspierającymi. 

Na co przeznaczymy pieniądze?

Chcemy, by tegoroczna Parada była największą w historii. Odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach - będzie jej towarzyszył otwarty, całodzienny piknik organizacji prorównościowych w centrum stolicy, który wieczorem przekształci się we wspaniałe afterparty. Pragniemy, aby wszystkie osoby uczestniczące w przemarszu mogły bawić się z nami po jego zakończeniu. W związku z tym potrzebujemy większych niż do tej pory funduszy. 

Wesprzyj naszą zbiórkę, a potem przyłącz się do nas w zabawie!

Planowane wydatki:

15 000 zł - platforma, kierowca i nagłośnienie marszu
20 000 zł - artyści, scena, nagłośnienie czyli otwarty dla wszystkich koncert
10 000 zł - Miasteczko Równości czyli namioty organizacji pozarządowych i partnerów oraz strefa zabaw dla dzieci
12 000 zł - minimum zapewniające komfort osób uczestniczących czyli dodatkowe Toi Toie, woda do picia, barierki zabezpieczające itp.
10 000 zł - wydruk materiałów - przewodnika, koszulek, identyfikatorów, banerów
10 000 zł - ochrona
9 000 zł - wyprodukowanie i wysyłka nagród
4 000 zł - obsługa księgowa wydarzenia

Chcemy w symboliczny sposób odwdzięczyć się Wam za wsparcie dla Parady, dlatego zaprojektowaliśmy specjalne upominki. 

25 zł - kartka pocztowa 

50 zł - kartka + opaska 

150 zł - kartka + opaska + torba

250 zł - kartka + opaska + torba + zestaw wlepek 

500 zł - kartka + opaska + torba + flaga Parady Równości

Każda osoba niezależnie od wysokości wpłaty otrzyma od nas piękne podziękowania i wspaniałą zabawę 3 czerwca 2017! 

(!) Aby odebrać nagrodę wypełnij formularz: http://www.paradarownosci.eu/pl/odbierz-nagrode/


Jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy 

dzięki Twojej pomocy, tegoroczna Parada będzie piękniejszym, ciekawszym i bezpieczniejszym wydarzeniem niż się spodziewamy. Dodatkowe środki pozwolą nam zapewnić przede wszystkim jeszcze lepszą ochronę imprezy. Bezpieczeństwo osób biorących udział w Paradzie jest dla nas priorytetem. Będziemy też mogli poprawić jakość atrakcji, np. postawić większą scenę, telebim lub zorganizować nowe, np. fotobudkę czy darmowe gadżety dla osób biorących udział w imprezie (np. flagi, fluo sticki).


Co się stanie, jeśli nie uzbieramy potrzebnej kwoty?

Jeśli zbierzemy mniejszą kwotę niż planowaliśmy, to i tak zorganizujemy wspaniałe, kolorowe święto równości! Będziemy starać się, by tegoroczna Parada niezależnie od tego, ile pieniędzy zbierzemy, była największą i najlepszą w historii. Jednak nie będziemy w stanie zorganizować tak wielu atrakcji w trakcie przemarszu i po nim, będziemy zmuszeni zrezygnować z wielu ciekawych pomysłów. To od Ciebie zależy, jaka będzie tegoroczna Parada. Liczymy na Twoją pomoc!


Dziękujemy Bartkowi Staszewskiemu za przygotowanie naszego spotu!


                                                             PATRONI MEDIALNIAktualizacje


 • Parada Równości - awatar

  Parada Równości

  08.05.2017
  08.05.2017

  Znamy trasę Parady Równości 2017! Dziękujemy, że okazaliście wsparcie dla tego wydarzenia! Będzie głośno, pięknie i kolorowo! Do zobaczenia 3 czerwca o 16:00!

  Julka

  Zdjęcie aktualizacji 4 763

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.2017
  03.06.2017

  Dajecie, LGBTQ i wszyscy pozostali, rozpędźcie te brunatne chmury nad Polską!

 • Bartłomiej Mysiński - awatar

  Bartłomiej Mysiński

  03.06.2017
  03.06.2017

  Żebyśmy nie bali się kochać...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.2017
  03.06.2017

  Powodzenia :)

 • Sylwia Kurzela - awatar

  Sylwia Kurzela

  02.06.2017
  02.06.2017

  ❤️

  • Parada Równości - awatar

   Parada Równości - Organizator zbiórki

   03.06.2017
   03.06.2017

   Wysyłamy tęczowe uściski!

 • Wojciech Ściesiński - awatar

  Wojciech Ściesiński

  02.06.2017
  02.06.2017

  Równość dla wszystkich, nie tylko dla "prawdziwych" Polaków!

  • Parada Równości - awatar

   Parada Równości - Organizator zbiórki

   03.06.2017
   03.06.2017

   Równe prawa wspólna sprawa - dziękujemy, że jesteś z nami! :)

79 277 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 273 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 1 273

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Piotr - awatar
Piotr
25
Jacek Chodorowski - awatar
Jacek Chodorowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
47
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Zuzanna Zalińska - awatar
Zuzanna Zalińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
50
Zbyszek Rudomino - awatar
Zbyszek Rudomino
30
Marcin Lach - awatar
Marcin Lach
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij