Zbiórka Budowa kościoła na Wołyniu - miniaturka zdjęcia

Budowa kościoła na Wołyniu Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Budowa kościoła na Wołyniu - zdjęcie główne

Budowa kościoła na Wołyniu

510 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ks Marcin Ciesielski - awatar

Ks Marcin Ciesielski

Organizator zbiórki

Internetowa strona naszej parafii:

www.parafiahorochow.wixsite.com/ukraina

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

ks. Marcin Ciesielski i ks. Paweł Chomiak 

jesteśmy księżmi, posługującymi na Wołyniu, na Ukrainie, w kilku oddalonych od siebie o 50-60 km. parafiach; m.in. w Horochowie. 

Pierwszy Kościół został zbudowany w 1619 r. i dotowany przez księcia Adama Aleksandra Sanguszkę. W 1718 r. Joanna Wielhorska  kasztelanka wołyńska wzniosła nową świątynię. Dnia 24.05 1802 r. kościół spłonął. Nową z cegły świątynie wzniesiono w 1808 r. przez hrabiego Walerego Strojnowskiego, właściciela Horochowa. W1929 r. parafia liczyła 2287 wiernych. Władze komunistyczne po II wojnie światowej parafie zamknęli, a kościół został zniszczony.

Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 r. nastała w kraju wolność religijna. Parafia katolicka w Horochowie zaczęła się odradzać. Dziś liczy zaledwie kilkanaście osób, ale jest jedną z bardziej rozwijających się parafii w diecezji. 

Wspólnota Parafialna na wspólną modlitwę spotyka się w pomieszczeniach szkoły sportowej, wynajmowanych przez Towarzystwo Kultury Polskiej  im. E. Felińskiej (Horochów, ul Chmielnickiego 2).  <<zdjęcie profilowe zrobione w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w 2019 r.>>

Od dłuższego czasu diecezja łucka stara się aby w Horochowie mogła na nowo stanąć świątynia. Dnia 2 sierpnia 2016 r. na sesji Horochowskiej Rady Miejskiej, został podjęty temat budowy świątyni katolickiej w mieście. Po zapoznaniu się z projektem Rada Miejska postanowiła przekazać Parafii w Horochowie działkę ok. 0,08 ha. (przy ul. Hruszewskiego) na budowę kościoła parafialnego (teren byłego katolickiego cmentarza).  Obecnie zakończyliśmy etap załatwiania dokumentacji; i jak tylko pozwolą środki finansowe chcemy jak najszybciej rozpocząć budowę i wylać fundamenty. <<zdjęcie powyżej przedstawia plac byłego cmentarza gdzie ma powstać świątynia>>


Sytuacja jest tym bardziej trudna, gdyż głównym źródłem finansowania budowy są ofiary ludzi dobrej woli i otwartego serca. Parafia jest liczebnie niewielka. Dlatego liczymy na pomoc rodaków z Polski.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. 

ks. Paweł Chomiak  i ks. Marcin Ciesielski

duszpasterze posługujący w Horochowie

na Wołyniu (Ukraina)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Michał Opole - awatar

    Michał Opole

    31.05.2019
    31.05.2019

    Piękna akcja ! Tak powinna działać wspólnota Chrześcijańska !

510 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ks Marcin Ciesielski - awatar

Ks Marcin Ciesielski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olaa - awatar
Olaa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
85
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stanisław Syska - awatar
Stanisław Syska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij