Zbiórka Budowa kościoła na Wołyniu - miniaturka zdjęcia

Budowa kościoła na Wołyniu

Zbiórka Budowa kościoła na Wołyniu - zdjęcie główne

Budowa kościoła na Wołyniu

346 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Ks Marcin Ciesielski - awatar

Ks Marcin Ciesielski

Organizator zbiórki

Internetowa strona naszej parafii:

www.parafiahorochow.wixsite.com/ukraina

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

ks. Marcin Ciesielski i ks. Paweł Chomiak 

jesteśmy księżmi, posługującymi na Wołyniu, na Ukrainie, w kilku oddalonych od siebie o 50-60 km. parafiach; m.in. w Horochowie. 

Pierwszy Kościół został zbudowany w 1619 r. i dotowany przez księcia Adama Aleksandra Sanguszkę. W 1718 r. Joanna Wielhorska  kasztelanka wołyńska wzniosła nową świątynię. Dnia 24.05 1802 r. kościół spłonął. Nową z cegły świątynie wzniesiono w 1808 r. przez hrabiego Walerego Strojnowskiego, właściciela Horochowa. W1929 r. parafia liczyła 2287 wiernych. Władze komunistyczne po II wojnie światowej parafie zamknęli, a kościół został zniszczony.

Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 r. nastała w kraju wolność religijna. Parafia katolicka w Horochowie zaczęła się odradzać. Dziś liczy zaledwie kilkanaście osób, ale jest jedną z bardziej rozwijających się parafii w diecezji. 

Wspólnota Parafialna na wspólną modlitwę spotyka się w pomieszczeniach szkoły sportowej, wynajmowanych przez Towarzystwo Kultury Polskiej  im. E. Felińskiej (Horochów, ul Chmielnickiego 2).  <<zdjęcie profilowe zrobione w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w 2019 r.>>

Od dłuższego czasu diecezja łucka stara się aby w Horochowie mogła na nowo stanąć świątynia. Dnia 2 sierpnia 2016 r. na sesji Horochowskiej Rady Miejskiej, został podjęty temat budowy świątyni katolickiej w mieście. Po zapoznaniu się z projektem Rada Miejska postanowiła przekazać Parafii w Horochowie działkę ok. 0,08 ha. (przy ul. Hruszewskiego) na budowę kościoła parafialnego (teren byłego katolickiego cmentarza).  Obecnie zakończyliśmy etap załatwiania dokumentacji; i jak tylko pozwolą środki finansowe chcemy jak najszybciej rozpocząć budowę i wylać fundamenty. <<zdjęcie powyżej przedstawia plac byłego cmentarza gdzie ma powstać świątynia>>


Sytuacja jest tym bardziej trudna, gdyż głównym źródłem finansowania budowy są ofiary ludzi dobrej woli i otwartego serca. Parafia jest liczebnie niewielka. Dlatego liczymy na pomoc rodaków z Polski.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać. 

ks. Paweł Chomiak  i ks. Marcin Ciesielski

duszpasterze posługujący w Horochowie

na Wołyniu (Ukraina)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Michał Opole - awatar

    Michał Opole

    31.05.19
    31.05.19

    Piękna akcja ! Tak powinna działać wspólnota Chrześcijańska !

346 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Ks Marcin Ciesielski - awatar

Ks Marcin Ciesielski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
85
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stanisław Syska - awatar
Stanisław Syska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Dworaczek - awatar
Agnieszka Dworaczek
20
Michał Opole - awatar
Michał Opole
50
Łukasz Robert Janek - awatar
Łukasz Robert Janek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij