Zbiórka Pariacoto-jadłodajnia - zdjęcie główne

Pariacoto-jadłodajnia

2 940 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Aktualizacja (projekt częściowo został już sfinansowany):

14.01.2022 wysłaliśmy 2514,46 USD (10.000PLN)
25.07.2022 wysłaliśmy 2140,46 USD (10.000PLN)
04.11.2022 wysłaliśmy 2101,86 USD (10.000PLN)

Dziękujemy naszym dobrodziejom i prosimy o dalsze wsparcie.                  


Jadłodajnia w klasztorze Sióstr Klarysek w Pariacoto

Możliwe, że niektórzy z Was kojarzą zarówno Siostry Klaryski, jak i  samą miejscowość Pariacoto.

To tutaj  w 1991 roku dwóch krakowskich misjonarzy oddało życie za wiarę .

Ojcowie  Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, zostali zamordowani przez grupę terrorystyczną „sendero luminoso” (tłum.”Świetlisty szlak”).
 Duchowni zostali beatyfikowani 5 grudnia 2015 roku.

A ich ciała spoczywają krypcie franciszkańskiego kościoła, który znajduje się 300m od klasztoru Sióstr Klarysek. Z Siostrami mieliśmy już przyjemność współpracować wspierając projekt wyposażenia klasztoru w drzwi i okna ;)

                                      

                                         Pojawiają się kolejne potrzeby

                                   których realizacja możliwa jest tylko 

                                    dzięki hojności serc ludzi dobrej woli

                                                              

Głównym zadaniem Sióstr jest modlitwa kontemplacyjna za misje, za parafie, za pielgrzymów odwiedzających groby naszych męczenników, a także udzielanie pomocy duchowej oraz materialnej osobom najbiedniejszym z okolicy. 

Prowadzą również  też mały sklepik ręcznych wyrobów religijnych: różańców, obrazków, medalików i innych dewocjonaliów, naprawiają także figury świętych, które ludzie przynoszą do odrestaurowania.

Praca Sióstr ma niezwykle wielką wagę duchową, ponieważ w diecezji nie było do tej pory ani jednego klasztoru kontemplacyjnego. Siostry dostały polecenie opieki duchowej nad ludźmi oddalonymi od kościoła, mieszkającymi z dala od parafii, jak również często nawet nieochrzczonymi.

Oratorium prowadzone przez Siostry jest dostępne dla wszystkich. Tutaj przychodzą ludzie na modlitwę, na adorację Najświętszego Sakramentu. Tutaj oddycha się Bogiem. 

Pojawiła się potrzeba budowy jadłodajni dla najuboższych i dzieci. Do nakarmienia zarówno chlebem i Słowem Bożym, do stworzenia bezpiecznej przestrzeni, gdzie serce potrzebujących może się napełnić miłością.  Zachęcamy Was do wsparcia projektu i stania się częścią tego bożego dzieła. 

Prace budowlane już trwają!

Przedstawiamy Wam zdjęcia nadesłane przez Siostrę Teresę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 940 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Lena - awatar
Lena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
730
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorotka - awatar
Dorotka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij