Zbiórka Pariacoto-jadłodajnia - zdjęcie główne

Pariacoto-jadłodajnia

4 940 zł  z 4 940 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Zbiórka na Pomagam.pl zakończyła się sukcesem. Z innych źródeł otrzymaliśmy również datki na pokrycie projektu w kwocie około 45.000PLN. 

W tym tygodniu wyślemy ostatnią część dofinansowania 16.000+PLN

Aktualne informacje o tym projekcie i naszej działalności -> https://swmp.pl

Dziękujemy naszym dobrodziejom!        

------------------------------------------------------

Jadłodajnia w klasztorze Sióstr Klarysek w Pariacoto

Możliwe, że niektórzy z Was kojarzą zarówno Siostry Klaryski, jak i  samą miejscowość Pariacoto.

To tutaj  w 1991 roku dwóch krakowskich misjonarzy oddało życie za wiarę .

Ojcowie  Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, zostali zamordowani przez grupę terrorystyczną „sendero luminoso” (tłum.”Świetlisty szlak”).
 Duchowni zostali beatyfikowani 5 grudnia 2015 roku.

A ich ciała spoczywają krypcie franciszkańskiego kościoła, który znajduje się 300m od klasztoru Sióstr Klarysek. Z Siostrami mieliśmy już przyjemność współpracować wspierając projekt wyposażenia klasztoru w drzwi i okna ;)

                                      

                                         Pojawiają się kolejne potrzeby

                                   których realizacja możliwa jest tylko 

                                    dzięki hojności serc ludzi dobrej woli

                                                              

Głównym zadaniem Sióstr jest modlitwa kontemplacyjna za misje, za parafie, za pielgrzymów odwiedzających groby naszych męczenników, a także udzielanie pomocy duchowej oraz materialnej osobom najbiedniejszym z okolicy. 

Prowadzą również  też mały sklepik ręcznych wyrobów religijnych: różańców, obrazków, medalików i innych dewocjonaliów, naprawiają także figury świętych, które ludzie przynoszą do odrestaurowania.

Praca Sióstr ma niezwykle wielką wagę duchową, ponieważ w diecezji nie było do tej pory ani jednego klasztoru kontemplacyjnego. Siostry dostały polecenie opieki duchowej nad ludźmi oddalonymi od kościoła, mieszkającymi z dala od parafii, jak również często nawet nieochrzczonymi.

Oratorium prowadzone przez Siostry jest dostępne dla wszystkich. Tutaj przychodzą ludzie na modlitwę, na adorację Najświętszego Sakramentu. Tutaj oddycha się Bogiem. 

Pojawiła się potrzeba budowy jadłodajni dla najuboższych i dzieci. Do nakarmienia zarówno chlebem i Słowem Bożym, do stworzenia bezpiecznej przestrzeni, gdzie serce potrzebujących może się napełnić miłością.  Zachęcamy Was do wsparcia projektu i stania się częścią tego bożego dzieła. 

Prace budowlane już trwają!

Przedstawiamy Wam zdjęcia nadesłane przez Siostrę Teresę.

4 940 zł  z 4 940 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Paweł Szulc - awatar
Paweł Szulc
1 000
MiA Zaidlewicz - awatar
MiA Zaidlewicz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Lena - awatar
Lena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
730

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij