Zbiórka Nowe cztery kółka dla Pawła. - zdjęcie główne

Nowe cztery kółka dla Pawła.

203 zł z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Joanna Dura - awatar

Joanna Dura

Organizator zbiórki

Mam na imię Paweł. Całe swoje 24-letnie życie spędziłem na wózku. Wózek to moje nogi, bez niego nie funkcjonuję. Nie mogę wyjść z domu. Potrzebuję go jak zdrowy człowiek butów. Mój obecny wózek ma już ponad 6 lat i co chwila przytrafia mu się jakaś usterka. O nowy mogłem starać się już kilka lat temu, co z tego, skoro NFZ dofinansowuje go kwotą 1800-3000 zł w zależności od rodzaju. Za te pieniądze można kupić najprostszy, najtańszy, ciężki sprzęt. Nie poruszam się sam, jestem uzależniony od osób trzecich, rodziców, nauczycieli. Ktoś ten mój wózek musi pchać. Fajnie by było żeby był lekki i zwrotny.  A taki wózek, to wydatek rzędu 14-15 tysięcy złotych. 


Od urodzenia zmagam się z dziecięcym porażeniem mózgowym spowodowanym wylewem. Nie wiem jak to jest chodzić, grać w piłkę, biegać z kolegami po podwórku. Porażenie dotknęło wszystkich czterech kończyn.

Moje dzieciństwo podporządkowane było żmudnej rehabilitacji. 

Sporą część życia spędziłem w szpitalach. Kolejne operacje miały umożliwić pionizację, pozwolić stawiać pierwsze kroki. Stało się jednak inaczej. Długie miesiące unieruchomienia w gipsie sprawiły, że umiejętności, które kiedyś ciężką pracą opanowałem, zostały bezpowrotnie zaprzepaszczone. Nadmierne napięcie mięśni zniszczyło moje stawy. Doprowadziło do tego, że odczuwałem ból tak okropny, że trafiłem pod opiekę hospicjum i konieczne stało się przyjmowanie morfiny. 

Dziś żyję z wszczepioną pompą baklofenową i tylko dzięki stałej dawce leku, nie odczuwam bólu. Nie wiem jak długo potrwa ten stan, chcę więc korzystać z życia, wychodzić, zobaczyć jak najwięcej świata. 

Mimo ograniczeń mam swoje małe i większe marzenia. Lubię kąpiele w basenie, w morzu. Na razie tylko w naszym Bałtyckim, ale w tym roku miałem okazję zanurzyć się w falach po wielu latach i nie przeszkadzała mi lodowata woda. 

Słucham muzyki Italo Disco, lubię utwory zespołu Modern Talking. Oglądam seriale paradokumentalne. Mój ulubiony, to niekręcony już niestety serial kryminalny W11. Kilka lat temu spełniło się jedno z moich marzeń i miałem okazję być na planie serialu. 

Razem z tatą i młodszym bratem, Łukaszem brałem udział w Biegu Na tak w Poznaniu. Zdobyłem tam swój pierwszy w życiu medal. 

Udało mi się spełnić marzenie o wyjeździe na obóz narciarski. Przez chwilę miałem szansę poczuć się wolny i zapomnieć o ograniczeniach. 

Dochód ze zbiórki zasili moje subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Możesz również do końca kwietnia przekazać mi 1% swojego podatku.

Bez wózka jednak będę skazany na siedzenie w domu. Pomóżcie mi cieszyć się z życia. Każda wpłacona cegiełka daje nadzieję.

Aktualizacje


 • Joanna Dura - awatar

  Joanna Dura

  11.09.20
  11.09.20

  Kochani, od założenia zbiorki minęło półtora roku. Udało się zebrać niewiele. W międzyczasie pojawiła się inna pilna potrzeba, podnośnik sufitowy żeby odciążyć nasze kręgosłupy. Ten cel osiągnęliśmy dzięki wielu osobom o wielkich sercach. Dziękujemy <3 Przyszedł czas na przyspieszenie zbiórki na wózek. Tym bardziej, ze stary pojazd Pawła zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Ma już chyba 8 lat i jest najdłużej eksploatowanym przez nas wózkiem. Dzisiaj Paweł miał przymiarkę. Tak wygląda Jego marzenie. Teraz jeszcze trochę formalności, więcej papierologii i przede wszystkim zebranie brakującej kwoty. Prosimy o pomoc <3

  Zdjęcie aktualizacji 55 135

Komentarze


 • Kaja - awatar

  Kaja

  08.05.19
  08.05.19

  Powodzenia ! :)

  • Joanna Dura - awatar

   Joanna Dura - Organizator zbiórki

   28.08.19
   28.08.19

   Dziękujemy serdecznie <3

203 zł z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Joanna Dura - awatar

Joanna Dura

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kaja - awatar
Kaja
30
Beata Jadzka - awatar
Beata Jadzka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
18
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabella Ludwiczak - awatar
Izabella Ludwiczak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij