Zbiórka

Białaczka to nie wyrok - koty można uratować.

Ostatnio trafiły do nas z działek 4 koty. Żabka z ogromnym zapaleniem dziąseł i przyzębia, nie mogła jeść i się myć. Dodatkowo z zapaleniem pęcherza i sikająca krwią. Trójkolorowa Nina z ogromną raną na języku, zapaleniem dziąseł i glutem. 

Smunio, piękny puchaty koci książę z zapaleniem pęcherza i kryształami w moczu. Szarutka na pierwszy rzut oka wyglądała zdrowo, ale szybko ujawniło się przeziębienie, które trudno się leczy. Hektor jest naszym tymczasem od dawna. Od pozostałych kotów różni go jedno - jego białaczka jest wrodzona. Pozostałe koty zaraziły się wirusem dopiero jakiś czas temu.

Interferon koci - jedyny lek

Jedynym lekiem, który skutecznie radzi sobie z chorobą, a nawet potrafi doprowadzić do takiego obniżenia poziomu wirusa w organizmie, że choroba przechodzi w stan uśpienia - jest koci interferon. Niestety lek jest bardzo drogi i nie ma zamienników. Koszt kuracji zależy od wagi kota.
Każdy kot musi dostać 3 serie leku...

Drobinki Żabka i Nina zużyją po 3 fiolki na całą kurację. Smunio, Szarutka i Hektor aż po 6 fiolek... Każda fiolka to koszt 300 pln, co daje zawrotną kwotę 7200 pln. Kwota ta to żyć lub nie żyć dla tych kotów... Bez interferonu zapalenie dziąseł nie chce się leczyć, bo wirus niweczy wszelkie starania...
Błagamy, pomóżcie kociakom. Poza 3 letnim Hektorem to jeszcze kocie dzieci, które nie dożyły 2 lat....

Żabka zaledwie po pierwszej dawce!

Już po pierwszej dawce leku Żabka przestała się ślinić, zaczęła samodzielnie jeść i się myć.
Nadżerki w pyszczku zaczęły się goić, a kotka wyraźnie odzyskała chęć do życia.

Photo

Nina

Nina to niespełna roczna przymilna trikolorka, która może mieć całe życie przed sobą. Obecnie ma koszmarne zapalenie dziąseł, które bardzo opornie się leczy z powodu wirusa białaczki.

PhotoPhoto

Żabka

Żabka to ok. 1 roczna koteczka, która uwielbia ludzi i jak tylko lepiej się czuje od razu pcha się na ręce... Lek to dla niej być lub nie być...

Photo

Smunio

Smunio to ok. 1,5 roczny kocur. Kocha jeść i się miziać. Głaskany po brzuchu natychmiast przybiera kształt krewetki i mruczy jak traktor. Bardzo liczymy, że po kuracji choroba przejdzie całkowicie w stan uśpienia.

Photo

Szarutka

Szarutka to przepiękna zielonooka niebiesko-biała koteczka. Chętnie przebywa w towarzystwie człowieka. Najdłużej nie miała żadnych objawów. Bardzo liczymy, że po interferonie jej choroba przejdzie w stan latentny.

Photo

Hektor

Hektora znamy od 2-3 tygodnia życia. Został znaleziony na tyłach pustego garażu razem z rodzeństwem. Matka prawdopodobnie zginęła pod kołami. Wszystko wskazuje na to, że Hektor z białaczką się urodził. W międzyczasie walczyliśmy u niego z chorobą oczu i zębów. W wyniku ostrego zapalenia dziąseł stracił wszystkie zęby.

Hektor przechodził już kurację interferonem rok temu i wtedy lek uratował mu życie. Teraz, pomimo braku zębów, ma nawrót zapalenia dziąseł. Dla niego kuracja to być lub nie być... Bez tego przestanie jeść i zacznie powoli odchodzić. Wiemy, bo już to przerabialiśmy... Po ostatniej kuracji przez rok był spokój, a Hektor był pogodnym i miłym kotem.. 

Liczymy, że powtórka kuracji znowu postawi go na nogi.

Photo

Hektor

Hektora znamy od wielkości kulki, która mieściła się w dłoni...

PhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • Pruszkowski Dom Tymczasowy

  optymistyczne wieści od Żabki

  22.03.16
  22.03.16

  Każde UDOSTĘPNIENIE zbiórki pomaga, więc błagam o udostępnienia! Wieści od Żabki są bardzo dobre. Po podaniu drugiej dawki interferonu jej stan jest stabilny. Ma dobry humor i dopisuje jej apetyt. Ma jeszcze trochę katarek, ale pozbywamy się go stopniowo. Zbieramy teraz na zapłacenie długu Żabki i pozostałych kociastych:(

  Photo

Komentarze

 • Kate

  24.03.16
  24.03.16

  Kochane kociaki, walczcie, abyście wyzdrowiały! A ty, Ninuś, biegaj radośnie za TM...

 • Izabella

  16.03.16
  16.03.16

  Zdrówka zdrówka zdrówka !!

 • kocham

  16.03.16
  16.03.16

  Trzymam kciuki Kochane kotki!!!

 • Sawyer

  14.03.16
  14.03.16

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego !

 • Tyna

  14.03.16
  14.03.16

  Trzymam za Was kciuki kochane kociaki! Zdrowiejcie! :)

Wpłaty - 77

 • Avatar marta
  50
  marta
 • Avatar Paulina
  15
  Paulina
 • Avatar monika
  10
  monika
 • Avatar Katarzyna
  3
  Katarzyna
 • Avatar Anna
  100
  Anna
 • Avatar justyna
  50
  justyna
 • Avatar Szymon
  5
  Szymon
 • Avatar Kate
  15
  Kate
 • Avatar Jagoda
  50
  Jagoda
 • Avatar Joanna
  50
  Joanna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę