Zbiórka Na ratunek ZaGryzionym - zdjęcie główne

Na ratunek ZaGryzionym

2 019 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób

-Wiosenne promyki powoli rozgościły, a wraz z pierwszymi dniami wiosny dotarła do nas fala przedszkolaków chorowitków, a niektórzy spośród dotychczasowych rezydentów wciąż potrzebują Waszego wsparcia. Potrzebujemy niemal każdej pomocy dla podopiecznych ZaGryzieni..

Brakuje nam środków na pokrycie części faktur, a nasze domy tymczasowe spotkał najazd maluszków przejadających tony siana i ziółek. Nie mamy jak przeprowadzać dalszych badań u wymagających tego podopiecznych , więc z tego miejsca chcemy bardzo poprosić Was o pomoc; jednocześnie pokrótce przedstawiając problemy niektórych zwierzaków.


Joker, Mordin i Liara to małe rodzeństwo z dużym... problemem. Jeszcze jako trzytygodniowe oseski zaczęły tracić na wadze i mieć spore problemy. Okazało się, że wyczerpana porodami matka nie miała wystarczającej ilości pokarmu dla czwartego z rzędu motu, mimo szczerych chęci do opieki nad nimi. Dzieciaki na szpitaliku szybko rosły i pozbywały się problemów, by cieszyć się dzieciństwem. Niestety szczęście nie trwało długo. U Jokera pojawił się bezbarwny wypływ z noska, leczenie nie przyniosło skutku. W ciągu dwóch dni pozostałe maluszki również kichały; przedszkolaki są chore na pastereloze i wciąż dążymy do jej zaleczenia. 

Koszt wymazu dla jednego królika to około 100zł, a tylko w ostatnim miesiącu wykonaliśmy ich sześć. Leczenie pasterelozy jeszcze trochę potrwa, więc czekają nas niestety kolejne i kolejne...


Suvi i Avina to kolejne królicze dzieci, obie dziewczynki niestety po krótkim czasie od przyjazdu zaczęły kichać. Maluchy dopadł bakteria o nazwie Moraxella. Ponadtwo Suvi początkowo była zagrożona zespołem BLOAT i borykała się ze wzdęciami.

Ziom trafił do nas jako pięciotygodniowy bąbel, którego właściciele oddali 2tyg po zakupie ponieważ, nie dogadał się ze starszym królikiem.. Jest zdrowy i nareszcie może się nacieszyć się swoim dzieciństwem ;) 

Potrzebujemy dla niego podkładów i odpowiedniego granulatu dla juniorów.

Drops to 2- letni maluch, po ekstrakcji trzech zębów i dalszych problemach zębowych które w przyszłości mogą wymagać kolejnych korekt. Dropsiu także rozgląda się za nowym domem..

Logan od początku borykał się z łzawiącymi oczami i sporą niedowagą, niedawno przeszedł korektę powiek.

Garrus trafił do nas jako skrajnie zaniedbany, wychudzony czteromiesięczny maluch ze świerzbem i cheyletiellą, po kilku tygodniach problemy minęły, przybrał na wadze, a hormony zaczynają dawać o sobie znać, więc czeka nas u niego zabieg kastracji.

Kasumi to młoda, hodowlana samiczka, która wciąż nie może się zdecydować na ile jest barankiem ;) Są u niej obecne szmery zastawkowe, jesteśmy już po konsultacji kardiologicznej. Z wiekiem powinny zniknąć. Jej siostra Samara przyjechała ze wzdęciami i bulgotaniem w brzuszku. 

Beniamin to nasz najnowszy podopieczny. Baranek z bardzo brzydkimi zębami, obecnie bez oznak chorobowych, w przyszłości mogą wymagać interwencji weterynarza jeżeli ich stan będzie się pogarszał. 

Króliki z ptasiej woliery to odebrane przez OTOZ Gliwice i przekazane nam pod opiekę trzy króliki po przejściach w fatalnym stanie.

Samica jest otyła i czekaj ją ponowne USG, by wykluczyć ciążę gdyż przebywała razem z samcami.

Samce są zębowymi królikami; z przerostami siekaczy, które musiały zostać niezwłocznie skorygowane, drobnymi ranami w pyszczku i deformacjami. Czeka ich kontrolne RTG, po którym będziemy wiedzieć jaki los czeka uzębienie chłopaków.

Aria, Tali, Liam i Kyle to kolejne królicze nastolatki, które będziemy poddawać diagnostyce przez niepokojące zachowania, między innymi wzmożone pragnienie i wahana wagi. Koszt jednego pełnego badania krwi to około 100zł.. 

Katar bakteryjny i świerzb dotyczył również Ziuty.

Jednym z większych "nieszczęść" jest Nastka, samica z łzawiącymi i ropiejącymi oczami. Czekamy wciąż na dalszą diagnostykę ze względu na możliwość powstania w przyszłości ropnia.

Pod naszą opieką znajdują się także gryzonie:

-odebrane myszy, które przeszły poważne zapalenie oskrzeli, dwie z nich z powodów zdrowotnych czekał również zabieg kastracji i wycięcie guzów, jedna ze starszych dziewczyn boryka się z zapaleniem stawów.


-Tami operowana na CITO ze względu na paskudne ropomacicze, aktualnie dochodzi do siebie na szpitaliku.


To wszystko to jednak garstka problemów w ich morzu, tak jak i wydatków :( 

Aktualizacje


 • Królicza Oaza - awatar

  Królicza Oaza

  16.04.2018
  16.04.2018

  Kilka dni temu trafiło pod naszą opiekę 12 królików z interwencji przeprowadzonej w Koninie, króliki są chore, zaniedbane, wychudzone, futro w koltunach, część ma widoczne objawy kiły z kolei inne mają katar. Trzy kwalifikowały się do zabiegów, jeden z samców miał wygryzione jądro przeszedł zabieg na Cito, dwa króliki oczekują na operację ropni. Poniżej jeden z maluchów z interwencji.

  Dziękujemy za okazane wsparcie, to dzięki Wam możemy im pomagać <3

  Zdjęcie aktualizacji 14 135

Komentarze


 • Joanna Szabla - awatar

  Joanna Szabla

  20.04.2018
  20.04.2018

 • Iwona Gasz - awatar

  Iwona Gasz

  19.04.2018
  19.04.2018

  Dla króliczków zawsze :D

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   19.04.2018
   19.04.2018

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.2018
  18.04.2018

  Powodzenia <3

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   18.04.2018
   18.04.2018

   Dziękujemy! <3

2 019 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób

Wpłaty: 65

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
52
Wojtek i Ewelina - awatar
Wojtek i Ewelina
100
szafir :) - awatar
szafir :)
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Szabla - awatar
Joanna Szabla
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Martyna Stęc - awatar
Martyna Stęc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij