Zbiórka Na ratunek ZaGryzionym - zdjęcie główne

Na ratunek ZaGryzionym

2 019 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób

-Wiosenne promyki powoli rozgościły, a wraz z pierwszymi dniami wiosny dotarła do nas fala przedszkolaków chorowitków, a niektórzy spośród dotychczasowych rezydentów wciąż potrzebują Waszego wsparcia. Potrzebujemy niemal każdej pomocy dla podopiecznych ZaGryzieni..

Brakuje nam środków na pokrycie części faktur, a nasze domy tymczasowe spotkał najazd maluszków przejadających tony siana i ziółek. Nie mamy jak przeprowadzać dalszych badań u wymagających tego podopiecznych , więc z tego miejsca chcemy bardzo poprosić Was o pomoc; jednocześnie pokrótce przedstawiając problemy niektórych zwierzaków.


Joker, Mordin i Liara to małe rodzeństwo z dużym... problemem. Jeszcze jako trzytygodniowe oseski zaczęły tracić na wadze i mieć spore problemy. Okazało się, że wyczerpana porodami matka nie miała wystarczającej ilości pokarmu dla czwartego z rzędu motu, mimo szczerych chęci do opieki nad nimi. Dzieciaki na szpitaliku szybko rosły i pozbywały się problemów, by cieszyć się dzieciństwem. Niestety szczęście nie trwało długo. U Jokera pojawił się bezbarwny wypływ z noska, leczenie nie przyniosło skutku. W ciągu dwóch dni pozostałe maluszki również kichały; przedszkolaki są chore na pastereloze i wciąż dążymy do jej zaleczenia. 

Koszt wymazu dla jednego królika to około 100zł, a tylko w ostatnim miesiącu wykonaliśmy ich sześć. Leczenie pasterelozy jeszcze trochę potrwa, więc czekają nas niestety kolejne i kolejne...


Suvi i Avina to kolejne królicze dzieci, obie dziewczynki niestety po krótkim czasie od przyjazdu zaczęły kichać. Maluchy dopadł bakteria o nazwie Moraxella. Ponadtwo Suvi początkowo była zagrożona zespołem BLOAT i borykała się ze wzdęciami.

Ziom trafił do nas jako pięciotygodniowy bąbel, którego właściciele oddali 2tyg po zakupie ponieważ, nie dogadał się ze starszym królikiem.. Jest zdrowy i nareszcie może się nacieszyć się swoim dzieciństwem ;) 

Potrzebujemy dla niego podkładów i odpowiedniego granulatu dla juniorów.

Drops to 2- letni maluch, po ekstrakcji trzech zębów i dalszych problemach zębowych które w przyszłości mogą wymagać kolejnych korekt. Dropsiu także rozgląda się za nowym domem..

Logan od początku borykał się z łzawiącymi oczami i sporą niedowagą, niedawno przeszedł korektę powiek.

Garrus trafił do nas jako skrajnie zaniedbany, wychudzony czteromiesięczny maluch ze świerzbem i cheyletiellą, po kilku tygodniach problemy minęły, przybrał na wadze, a hormony zaczynają dawać o sobie znać, więc czeka nas u niego zabieg kastracji.

Kasumi to młoda, hodowlana samiczka, która wciąż nie może się zdecydować na ile jest barankiem ;) Są u niej obecne szmery zastawkowe, jesteśmy już po konsultacji kardiologicznej. Z wiekiem powinny zniknąć. Jej siostra Samara przyjechała ze wzdęciami i bulgotaniem w brzuszku. 

Beniamin to nasz najnowszy podopieczny. Baranek z bardzo brzydkimi zębami, obecnie bez oznak chorobowych, w przyszłości mogą wymagać interwencji weterynarza jeżeli ich stan będzie się pogarszał. 

Króliki z ptasiej woliery to odebrane przez OTOZ Gliwice i przekazane nam pod opiekę trzy króliki po przejściach w fatalnym stanie.

Samica jest otyła i czekaj ją ponowne USG, by wykluczyć ciążę gdyż przebywała razem z samcami.

Samce są zębowymi królikami; z przerostami siekaczy, które musiały zostać niezwłocznie skorygowane, drobnymi ranami w pyszczku i deformacjami. Czeka ich kontrolne RTG, po którym będziemy wiedzieć jaki los czeka uzębienie chłopaków.

Aria, Tali, Liam i Kyle to kolejne królicze nastolatki, które będziemy poddawać diagnostyce przez niepokojące zachowania, między innymi wzmożone pragnienie i wahana wagi. Koszt jednego pełnego badania krwi to około 100zł.. 

Katar bakteryjny i świerzb dotyczył również Ziuty.

Jednym z większych "nieszczęść" jest Nastka, samica z łzawiącymi i ropiejącymi oczami. Czekamy wciąż na dalszą diagnostykę ze względu na możliwość powstania w przyszłości ropnia.

Pod naszą opieką znajdują się także gryzonie:

-odebrane myszy, które przeszły poważne zapalenie oskrzeli, dwie z nich z powodów zdrowotnych czekał również zabieg kastracji i wycięcie guzów, jedna ze starszych dziewczyn boryka się z zapaleniem stawów.


-Tami operowana na CITO ze względu na paskudne ropomacicze, aktualnie dochodzi do siebie na szpitaliku.


To wszystko to jednak garstka problemów w ich morzu, tak jak i wydatków :( 

Aktualizacje


 • Królicza Oaza - awatar

  Królicza Oaza

  16.04.18
  16.04.18

  Kilka dni temu trafiło pod naszą opiekę 12 królików z interwencji przeprowadzonej w Koninie, króliki są chore, zaniedbane, wychudzone, futro w koltunach, część ma widoczne objawy kiły z kolei inne mają katar. Trzy kwalifikowały się do zabiegów, jeden z samców miał wygryzione jądro przeszedł zabieg na Cito, dwa króliki oczekują na operację ropni. Poniżej jeden z maluchów z interwencji. Dziękujemy za okazane wsparcie, to dzięki Wam możemy im pomagać <3

  Zdjęcie aktualizacji 14 135

Komentarze


 • Joanna Szabla - awatar

  Joanna Szabla

  20.04.18
  20.04.18

 • Iwona Gasz - awatar

  Iwona Gasz

  19.04.18
  19.04.18

  Dla króliczków zawsze :D

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   19.04.18
   19.04.18

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.18
  18.04.18

  Powodzenia <3

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   18.04.18
   18.04.18

   Dziękujemy! <3

2 019 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób

Wpłaty: 65

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
52
Wojtek i Ewelina - awatar
Wojtek i Ewelina
100
szafir :) - awatar
szafir :)
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Szabla - awatar
Joanna Szabla
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Martyna Stęc - awatar
Martyna Stęc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij