Zbiórka Piotr z córką Julią - miniaturka zdjęcia

Piotr z córką Julią

Zbiórka Piotr z córką Julią - zdjęcie główne

Piotr z córką Julią

97 633 zł z 99 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 569 osób
Wpłać teraz
 

Pan Piotr samotnie wychowuje córkę. Pomóżmy im obojgu wyjść z ubóstwa i stanąć na nogi.

Pan Piotr ma 46 lat, od ośmiu samotnie wychowuje córkę Julię. Mimo że dziewczynka ma dopiero 12 lat, już dobrze wie jak trudne może być życie. Oboje z Tatą są przewlekle chorzy. On ma zaawansowaną cukrzycę insulinozależną, Ona liczne alergie pokarmowe, silną skazę białkową, astmę i AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry.  Dziewczynka już rower ma, dostała go w prezencie od taty na swoją Pierwszą Komunię Świętą. Mama Julki od ośmiu lat nie mieszka z córką. Teraz mieszka w Irlandii. Zgodnie z postanowieniem sądu dziewczynka pozostaje pod opieką ojca. Mama Julki opłaca regularnie alimenty w wysokości 120 euro. 

Oprócz alimentów, oboje z tatą mają skromny miesięczny budżet, wchodzi w niego renta Pana Piotra oraz świadczenie 500 plus dla Julki. Taki niski dochód generuje szereg trudnych wyborów z którymi zmaga się codziennie Pan Piotr. Niestety każda decyzja jest zła, bo wybierając zakup np. leków dla siebie i córki, rezygnuje z żywności, nie wspominając o większych wydatkach takich jak odzież. Julka ma niewiele ubrań, a te które ma już dawno są na Nią za małe. Wyrosła również ze swojego łóżeczka dziecięcego i zmuszona jest spać na materacu ułożonym na podłodze (łóżko dla Julii przekazane 28.03.19)Poza problemami ze zdrowiem fizycznym, cierpi też na depresję. Leczy się z tego powodu u psychiatry, lecz wizyty które może odbyć u tego specjalisty w ramach NFZ są zdecydowanie za rzadkie by mógł wyjść z choroby. Pan Piotr często podejrzewany jest o alkoholizm ze względu na swój wygląd, a przede wszystkim pozostawiające wiele do życzenia uzębienie. Być może trudno w to uwierzyć, lecz taki wygląd to tylko i wyłącznie skutek wyniszczenia chorobą.

Mimo wielu chorób o różnym podłożu, najwięcej cierpienia dostarcza Panu Piotrowi poczucie bezsilności wobec beznadziei sytuacji. Jako mężczyźnie i głowie rodziny jest mu wstyd przed córką że nie potrafi o Nią zadbać tak jakby chciał i powinien. Marzy o tym by móc zorganizować Jej czas wolny od szkoły, inaczej niż spędzaniem go w domu. Ma świadomość ze nigdy nie będzie stać ich na prawdziwe ferie czy wakacje. Dlatego Jego ogromnym marzeniem jest rower (przekazany 28.03.19), na którym mógłby towarzyszyć Julce podczas wspólnych wycieczek. Dziewczynka już rower ma,  Dziewczynka już rower ma, dostała go w prezencie od taty na swoją Pierwszą Komunię Świętą. Pomóżmy Piotrowi i Julii wydostać się z błędnego koła w jakim się znajdują. Nasz mały gest, niewielka wpłata, niewielka darowizna to dla Nich duży krok ku lepszemu życiu.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Zakup oczyszczacza powietrza, nebulizatora, inhalatora dla Julii. - Przekazany inhalator/nebulizator i oczyszczacz.
•Zorganizowanie letnich wakacji dla Julii i Pana Piotra. - Zrealizowane/przekazany Voucher.
•Rower dla Pana Piotra. - Przekazany.
•Chemia gospodarcza, środki niezawierające alergenów, kosmetyki do stosowania dla dzieci z alergiami. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Żywność w tym specjalistyczna dla dzieci z alergiami. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Nowe uzębienie dla Pana Piotra.
•Wymiana wszystkich mebli w pokoju Julki. Obecne mają 23 lata, (rozmiar pokoju Julki 4,80 m x 2,5 m) - Przekazane wszystkie meble 04.03.2020, czekamy tylko na wyzdrowienie taty dziewczynki aby można było odświeżyć pokój i wstawić nowe wyposażenie.
•Łóżko/kanapa dla Julii - Przekazana 28.03.2019
•Kanapa dla Pana Piotra. - Przekazana.
• Komputer przenośny dla Pana Piotra w celu ułatwienia aktywizacji zawodowej. - Przekazany.
•Odkurzacz dla alergików. - Przekazany.
•Telefon komórkowy dla Pana Piotra. - Przekazany.
•Ferie zimowe 2020 dla Julii i Pana Piotra. - Zrealizowane.
•Prezenty/paczki z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2019. - Przekazane.

•Odzież zimowa dla Julii : kurtka, obuwie typu kozaki lub trzewiki, czapka, szalik i rękawiczki (komplet), ciepła bluza, spodnie dresowe ciepłe, jeansy. - Julia rozmiary ubrań : 164-168, wzrost 155 cm, buty: długość wkładki 24,5 cm, najczęściej rozmiar 38. Spodnie: całkowita długość  90-91 cm, długość spodni od kroku 65 cm, pas 65 cm, biodra 81 cm, klatka 70 cm, rękaw od barku 55 cm, rękaw od pachy 50 cm. - Przekazane buty zimowe, kurtka zimowa, sweter z golfem, ciepła bluza i czapka.

•Odzież zimowa dla Pana Piotra : sweter, rękawiczki, buty. - Pan Piotr rozmiar ubrań L, wzrost 177 cm. . Spodnie : długość całkowita 95-100 cm, długość spodni od kroku 70-75 cm, pas 88-90 cm, klatka piersiowa  100 cm, rękaw od barku 66 cm, rękaw od pachy 58-60 cm, buty : wkładka 28, 5 cm. - Przekazane 2 pary spodni jeansowych, buty zimowe, 2 koszule, sweter i bluza.

• Odzież wiosenna dla Julii : obuwie rozmiar 38-39, bluzy dresowe z długim i krótkim rękawem rozmiar 164-168, spodnie- jeansy, koszulki t-shirt rozmiar 164-168, skarpetki typu stopki rozmiar 38-39, dresy komplet (bluza i spodnie) rozmiar 164-168. - Julia koniecznie musi mierzyć ubrania przed ich zakupem.
•Odzież wiosenna dla Pana Piotra : obuwie, kurtka, spodnie jeansy oraz dresowe, bluzy.

•Wymiana wszystkich mebli w pokoju Pana Piotra. Obecne mają 30 lat.
•Toaletka dla Julii. Julia jest nastolatką i wkracza w wiek, w którym ten mebel jest ważnym elementem wyposażenia pokoju młodej kobiety
•Pomoc w opłacaniu rachunków Pana Piotra i Julii. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie. 

•Laptop dla Julii - dziewczynka potrzebuje go do nauki, szczególnie teraz w okresie nauki zdalnej, jak również do kontaktu z rówieśnikami oraz do spędzania wolnego czasu wyszukując w Internecie informacji które Ją interesują. Dziewczynka ma sentyment do laptopa : Dell inspiron 13 7348, ponieważ kilka lat temu taki właśnie model dostała na swoją I Komunię Świętą. Niestety, uległ wypadkowi i nie nadaje się już ani do użytku ani do naprawy.

•Okulary dla Pana Piotra - Pan Piotr coraz mocnej odczuwa dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności życiowych ze względu na pogarszający się wzrok.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę rzeczową dla naszych Podopiecznych, przyślij paczkę na adres Fundacji:

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* regulamin Fundacji Wybierz by Pomóc dostępny jest pod adresem : https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  14.05.20
  14.05.20

  Opłaciliśmy Panu Piotrowi i Julii rachunki za telewizję, Internet oraz energię elektryczną.

  Zdjęcie aktualności 49 456

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.20
  19.05.20

  Nie poddawajcie się!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   19.05.20
   19.05.20

   Bardzo dziękujemy za pomoc naszym Podopiecznym. Jesteśmy bardzo wdzięczni za hojną wpłatę oraz za ważne słowa otuchy. Nie pozwolimy poddać się Panu Piotrowi i Julii na pewno:). Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia, Fundacja Wybierz by Pomóc.

 • Sławomir Zieleniewski - awatar

  Sławomir Zieleniewski

  12.05.20
  12.05.20

  Trzymajcie się ciepło!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.20
  12.05.20

  Szczerze powiem ze bardzo fajnie się poczułem po dołożeniu tutaj swojej małej cegiełki. Niby 5 zł to nie jest dużo ale zawsze coś. Mam 17 lat i filmik rozkleił mnie troszke. Nie potrafię docenić tego co mam a mam naprawdę czasem za dobrze....Trzymam kciuki za Was i na pewno będzie lepiej. Musi być Pan silny i zdawać sobie sprawę, że najważniejsze jet to ile da Pan od serca córce... Po filmiku widać, że jest Pan kochającym ojcem, któremu należy się taka pomoc! Trzymajcie się, pozdrowienia z Kartuz

 • Małgorzata KORCZYŃSKA - awatar

  Małgorzata KORCZYŃSKA

  10.05.20
  10.05.20

  Jesteście piękną rodziną , trzymam za Was kciuki i życzę dużo miłości. Pozdrawiam

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   11.05.20
   11.05.20

   Serdecznie dziękujemy za Pani miłe słowa i wsparcie. Pozdrawiamy:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.20
  03.05.20

  Powodzenia dla rodziny ale i warto docenić zaangażowanie fundacji i spisywanie przekazanych rodzinie darów - to bardzo uwiarygodnia zbiórkę gdy wiadomo na co zostały przekazane środki i czego brakuje rodzinie - dobra robota!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   05.05.20
   05.05.20

   Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe słowa :).

97 633 zł z 99 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 569 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1 569

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Produkcj Wyrobów Skórzanych Janusz Kotlarz - awatar
Produkcj Wyrobów Skórzanych Janusz Kotlarz
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij