Zbiórka By Piotr mógł biegać jak inni - miniaturka zdjęcia

By Piotr mógł biegać jak inni

By Piotr mógł biegać jak inni

65 845 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 679 osób
Wpłać teraz
 
Bożena Latocha - awatar

Bożena Latocha

Organizator zbiórki

Piotr to cudowny chłopiec! 

Zaraz po porodzie okazało się, że cierpi na znaczny niedorozwój lewej nóżki. Stopa była znacznie zniekształcona oraz końsko szpotawa, brak kości strzałkowej (hemimelia strzałkowa) oraz skrócenie kości długich.

Pierwsze poważne operacje przeszedł już po dwóch tygodniach w klinice Prokocim. Stopa końsko szpotawa została skorygowana, na dalsze leczenie w krakowskiej klinice lekarze nie mieli pomysłu, stąd nasze poszukiwania fachowców w kraju.

Tak odnaleźliśmy cudownych lekarzy, prof. Marka Napiontka oraz dr Miluda Shadiego z poznańskiej Ortop Polikliniki. Stopa została ułożona prawidłowo, a kolejne etapy korekcji długości kończyn były przeprowadzane przez zespół dr Miluda Shadiego. Kość piszczelowa wydłużana była metodą Ilizarova, Piotr dzielnie chodził z szyną przez okres całego roku!

Przeprowadzane po drodze liczne operacje, korygujące niedorozwoje stawów i kości, umożliwiły mu w miarę normalne funkcjonowanie. Obecnie jest w stanie poruszać się samodzielnie, do niedawna chodził z nami nawet po górach.

Niestety wraz z jego wzrostem pogłębia się różnica w długościach kości udowej. Ciągnie to za sobą ryzyko uszkodzenia stawu biodrowego oraz kręgosłupa.

Rozwiązaniem jest wydłużenie kości udowej metodą płytową. Zabieg jest często przeprowadzany u dzieci chorych na hemimelię i leczonych w Stanach Zjednoczonych przez dr Paleya. Nasz Piotr ma szansę na przeprowadzenie zabiegu u nas w Polsce, niestety jego koszty są bardzo wysokie. Całość zabiegu została wstępnie wyceniona na kwotę 100 000 zł.

Wszystkie operacje Piotra były do tej pory finansowane z naszych prywatnych oszczędności oraz z pieniędzy 1% uzbieranych przez Stowarzyszenie Salutaris.

Teraz jednak jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc, choć to bardzo trudna decyzja.

Każdy grosz będzie milowym krokiem do normalności dla Piotrka.

Dziękujemy z całego serca.

Bożena i Michał Latocha


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anna Chajek - awatar

  Anna Chajek

  20.09.20
  20.09.20

  X

 • Jowita Eliza - awatar

  Jowita Eliza

  18.09.20
  18.09.20

  Z10, c15

 • Jowita Eliza - awatar

  Jowita Eliza

  18.09.20
  18.09.20

  S9,s11

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.09.20
  16.09.20

  Trzymam kciuki za szybkie odzyskanie sprawności przez Piotrka!

 • Małgorzata Mosińska - awatar

  Małgorzata Mosińska

  16.09.20
  16.09.20

  Z14, Z18, Z19, Z20, Z24, S21

65 845 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 679 osób
Wpłać teraz
 
Bożena Latocha - awatar

Bożena Latocha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 679

Hania Miłaczewska - awatar
Hania Miłaczewska
170
Złota Adela - awatar
Złota Adela
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Chajek - awatar
Anna Chajek
145
MG Centrum Szkoleń i Korepetycji - awatar
MG Centrum Szkoleń i Korepetycji
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sabina Leks - awatar
Sabina Leks
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij