W nowym roku stare wyzwania - nieść pomoc potrzebującym psom.  

Najczęściej z racji naszej specjalizacji sa to psy północy, ale zdarzają się też inne psy – w tej chwili mamy pod opieką kilka chudzielców, z czego dwa to wyżły, a jeden mix owczarka collie. Nie odmawiamy, gdy nasza pomoc może zaważyć na życiu psa. Żyjemy psami. Każdy z nas ma pracę, obowiązki, plus dodatkowe obowiązki szajkowicza. Wszyscy działamy w wolontariacie – nie bierzemy za naszą pracę ani złotówki. Wynagrodzeniem dla nas jest widok uśmiechniętych pysków, zdjęcia z nowych domów, szczęśliwe zakończenia. Jednakże, zanim do tego dojdzie, psy są pod opieką szajki w kilku domach tymczasowych. Są to miejsca, gdzie psy mieszkają normalnie z psimi i ludzkimi rodzinami, są doprowadzane do porządku, kastrowane, szczepione. Tam też poznajemy się dobrze i możemy określić charakter psa i znaleźć mu odpowiedni dom.  Wyżywienie psów i weterynarz jednakże kosztują. Możemy działać tylko wtedy, kiedy mamy na to pieniądze. Ponieważ jest początek roku, spływają do nas faktury do zapłacenia i nasze konto zaczyna świecić pustkami. Pomagamy i nie odmawiamy, a teraz zwracamy się sami z prośbą o pomoc do Was.

Mamy w tej chwili 17 szajkowych psów na utrzymaniu.  Ponieważ mięso kupujemy hurtem w ubojniach, a suple na worki, ale koszt i tak jest spory :) Każdego psa przebywającego u nas, jeżeli zdrowie pozwoli kastrujemy. Wykonujemy morfologię i biochemię przed zabiegiem. Odrobaczamy, szczepimy. Czasami potrzebne jest leczenie, zwłaszcza przy psach z interwencji. Wszyscy nasi podopieczni szukają również domów. Może dzięki temu pomagaczkowi, któryś wpadnie komuś w oko i znajdzie dom.

A oto lista psów:

Tajga

Belmon

Karol

Blue

Lamia (dożywotni dom tymczasowy)

Luna

Mini Wilczka

Chudy

Rudy

Buzz Astral

Gadżet

Shiro

Klusia

Alaska

Tajger

Happy

Jaga

Jak sami widzicie, są to spore koszty, a i psów trochę jest.  Tak, że nasi podopieczni liczą na Waszą pomoc i polecają się do adopcji.

Wpłaty - 16

Monika Suder - awatar
100
Monika Suder
Sylwia - awatar
50
Sylwia
Ilona - awatar
10
Ilona
Anna Appel - awatar
20
Anna Appel
Sigrun - awatar
50
Sigrun
Zofka - awatar
50
Zofka
Paweł L. - awatar
20
Paweł L.
Martyna - awatar
50
Martyna
lu_las - awatar
100
lu_las
Eliza Kostrzewa - awatar
20
Eliza Kostrzewa

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij