Podziel się z Potrzebującymi 7

1 450 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas na podzielenie się wszystkim co dobre, z tymi, którzy są w potrzebie. Mamy świadomość, że galopujące ceny, wszechobecny kryzys powoduje, że sami czujemy się niepewnie i z coraz większym przerażeniem spoglądamy w przyszłość.

Są jednak wśród Nas ludzie, którzy chorzy, samotni, często od wielu lat niepełnosprawni nie mogą samodzielnie wpłynąć na polepszenie jakości swojego życia. Ze strachem spoglądają na paragony ze sklepu i zastanawiają się jak z miesiąca na miesiąc przeżyć ze skromnymi dochodami.

Niestety łatwo jest zauważyć jak drożyzna i niepewność naszych czasów wpływa na emerytów i rencistów. Ubodzy, bez poczucia bezpieczeństwa, często nie wiedzą w co i komu wierzyć. Ratują się modlitwą i chcą być spokojni, lecz z roku na rok jest coraz trudniej, zwłaszcza, gdy kupno podstawowych rzeczy potrzebnych do życia pochłania cały dochód. Dlatego po raz siódmy organizujemy naszą coroczną, przedświąteczną zbiórkę żywności, środków czystości i rzeczy potrzebnych. Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Jelcz-Laskowice i okolic o wsparcie Naszej Akcji.

Przy pomocy Miejsko-Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej ustaliliśmy jakie potrzeby w tym roku mają seniorzy.
Osoby, które odwiedzimy 21 i 22 grudnia, to w większości ludzie starsi, którym co miesiąc brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy: jedzenie, środki czystości, nową, świeżą pościel, ciepłe ubrania. Co roku, odwiedzając Ich w domach przekonujemy się jak wiele znaczy sama pamięć, wizyta, wspólna modlitwa, kolędowanie. Chwila rozmowy, zatrzymanie się, by zauważyć drugiego, często nieszczęśliwego człowieka jest dla Nas również cennym i wspaniałym doświadczeniem.

Dzięki Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej docieramy do osób, dla których sytuacja niedostatku jest stosunkowo nowa, ale nie zapominamy o osobach, które i w poprzednich latach chętnie przyjmowały Nas w swoich domach. Każda z tych osób była zapytana co w tym roku sprawi im największą radość. Wielu Naszych stałych Podopiecznych wykazuje się mądrością i skromnością, prosząc by w rzeczy potrzebne obdarować bardziej potrzebujących.  Na naszym fanpage oraz stronie internetowej zamieszczamy opisy wszystkich tych Osób. Każdą z Nich można obdarować robiąc jej indywidualną paczkę. Czasem jednak nie udaje się dla kogoś znaleźć darczyńcy, bądź nie wszystkie potrzeby darczyńca może zaspokoić. 

Dlatego zbiórka założona ma być dopełnieniem Akcji, a każda złotówka na nią wpłacona zostanie wykorzystana na potrzeby Podopiecznych z naszej listy. 

Zachęcamy do wpłat, udostępniania także wszystkich tych, którzy będą chcieli się podzielić dobrem, a brak im czasu - My w grudniu cały swój poświęcamy dla Naszych Potrzebujących, za Twą wpłatę zadbamy o zaspokojenie ich potrzeb.

Będziemy niezmiennie wdzięczni za pomoc i okazane wsparcie!


1 450 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Waldek - awatar
Waldek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Emilia Kowalska - awatar
Emilia Kowalska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij