Polska na ICC 2019 UK

16 565 zł  z 16 500 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Dzięki waszemu wielkiemu wsparciu udało się zrealizować projekt, jak tylko odeśpimy prześlemy relacje z projektu! Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

Cześć, nazywam się Tomek Paluch, od 3 lat co roku wolontariacko organizuję wyjazd polskiej grupy niewidomych i niedowidzących na obóz dydaktyczno - integracyjny ICC - International Camp on Communication and Computers

Już za kilka dni między 22 lipca a 31 lipca tego roku w Wielkiej Brytani odbędzie się 10 dniowe wydarzenie o niesamowitym potencjale pozytywnych zmian, skierowane do niewidomej i niedowidzącej młodzieży z Europy (16-21 lat)
proszę sprawcie aby nie zabrakło tam i polskiej grupy!

Pomóż Polskim niewidomym pomóc sobie

W tym roku z pomocą stowarzyszenia Bene Tibi staramy się zdobyć środki na sfinansowanie udziału uczestników. Niestety nie udało nam się pozyskać środków od fundacji, ani zdobyć większych sponsorów. Całość środków na które możmy w tym roku liczyć to wpłaty od was, darczyńców, tylko wy możecie sprawić aby to się udało.

Na zebranie reszty kwoty zostało już tylko kilka dni, nawet małe wpłaty mogą dużo zmienić, proszę pomagajcie!

Tegoroczne ICC odbędzie się w Wielkiej Brytanii w Hereford. Część dydaktyczna będzie miała miejsce na RNC - Royal National College for the Blind. Jest to jedna z najbardziej cenionych placówek dydaktycznych tego typu na świecie. Posiada bardzo bogate zaplecze komputerowe, techniczne, sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne.
Wydarzenie ma charakter wykładów i warsztatów przekazujących praktyczne umiejętności i wiedzę osobom niewidomym i niedowidzącym. Treść zajęć skoncentrowana jest głównie wokół obsługi komputerów, urządzeń wspomagających funkcjonowanie osób niewidomych i niedowidzących, nauki programów potrzebnych w dalszym rozwoju zawodowym, ale również poszerzania umiejętności społecznych czy radzenia sobie z codziennymi trudnościami.
Wydarzenie szczyci się wysoką aktywizacją zawodową osób niewidomych.

Suma kosztów związanych z udziałem w wydarzeniu przekracza możliwości finansowe młodej osoby żyjącej w Polsce.

ICC jest przestrzenią skupiającą młodzież oraz doświadczonych i cenionych tyflopedagogów z Europy i świata.
Szeroki wachlarz warsztatów, wykładów, zajęć, indywidualne podejście jak i zróżnicowany poziom zaawansowania omawianych tematów, daje możliwość uzupełnienia wiedzy i nabycia umiejętności dostosowanych do indywidualnych cech osoby z dysfunkcją wzroku.
Po za częścią dydaktyczną organizowane jest wiele aktywności mających na celu promocje aktywnego i zdrowego trybu życia. 

Przede wszystkim jednak udział w wydarzeniu zwiększa szanse osoby niewidomej na podjęcie właściwych decyzji w kwestii dalszej edukacji i późniejszego życia zawodowego. Kontakt z pedagogami z całego świata, rówieśnikami, czy osobami niewidomymi które osiągnęły sukces, może dać wielowymiarowe korzyści. W dzisiejszych czasach odpowiednie umiejętności pozwalają osobom niewidomym w karierze zawodowej nie tylko wejść na pułap możliwości osoby samowystarczalnej finansowo, ale także osoby generującej szersze społeczne korzyści.

Obóz ICC jest powszechnie znany w europejskiej społeczności niewidomych. Dla wielu młodych możliwość uczestnictwa w ICC jest świetną okazją do nauki języków, wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Po zakończeniu wyjazdu, organizowane są spotkania informacyjne, na których przekazywana jest relacja z wyjazdu. Uczestnicy mogą podzielić się zdobytą wiedzą wśród społeczności niewidomych w naszym kraju.

Uczestnicy:

Paulina -  20 lat, mieszka w Batowicach, zainteresowana informatyką, administrowanie systemami, obróbką i edycją dźwięku, psychologią. Jest autorem artykułów dla serwisów internetowych. Niewidoma.

Maciej - 18  lat, mieszka w Płocku i uczy się w drugiej klasie liceum. Interesuję się sportem, historią i językami obcymi. Zna angielski i hiszpański na poziomie B2 oraz niemiecki na poziomie B1. W tym roku doszedł do finałowego etapu olimpiady historycznej. Niewidomy.

Mateusz - 20 lat, mieszka w Warszawie. Uczęszcza do polsko-japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale Informatyki. Ukończył właśnie drugi rok studiów. Interesuje się programowaniem, realizacją dźwięku, sportem np. showdown. Uwielbia poznawać nowych ludzi, podróżować i zawsze jest chętny by ćwiczyć swój angielski. Niewidomy.

Wiktoria - 19 lat, pochodzi z Katowic, uczennica technikum realizacji dźwięku, interesuje się literaturą, tańcem, prowadzi drużynę harcerską. Niedowidząca.

Bartłomiej - 18 lat, mieszka w Krakowie, tegoroczny maturzysta, interesuje się muzyką, gra na pianinie, lubi pływać, zna język angielski i francuski na poziomie B1. Niedowidzący.  

Wiktoria - 19 lat,  pochodzi z Poznania, zainteresowana informatyką, technologiami wspomagającymi, sztukami walki, trenuje judo (brązowy pas), rapuje i lepi w glinie. niedosłysząca, niedowidząca, traci wzrok.

Wolontariusze:
Patrycja Ptaszek
Wiktor Potoczny
Tomek Paluch 

Dzięki waszemu wielkiemu wsparciu udało się zrealizować projekt w zeszłym roku. Mamy wielką nadzieję, że i w tym roku się uda!
Nawet małe wpłaty mogą dużo zmienić! Dobro wraca!


więcej informacji:

https://www.icc-camp.info/

https://www.facebook.com/PolishICC/

https://www.facebook.com/StowarzyszenieBeneTibi/

https://www.instagram.com/polska_na_icc/

zauważyli nas:

https://krakow.tvp.pl/43434673/10072019-0830

https://www.facebook.com/eskainfowarszawa/posts/2332409290346176

link do zeszłorocznej udanej zbiórki:

https://pomagam.pl/wopaopdu

w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na :

[email protected]

Polska na ICC 2019 UK !

Aktualizacje


 • Bene Tibi - awatar

  Bene Tibi

  17.07.2019
  17.07.2019

  udało nam się znaleźć kolejne kilka cięcia kosztów:
  -podanie z prośbą o obniżenie opłaty ICC zostało ropatrzone pozytywnie, było 500 teraz 400 euro
  -dłuższa podróż, miała trwać kilka godzin, taniej będzie jak podróż będzie trwała ponad dobę
  -większy wkład własny finansowy uczestników, w porzednich latach było to 250 zł teraz 1500
  -łącznie miało jechać 3 wolontariuszy, damy radę we dwójkę!
  Jest dużo taniej ale wciąż trochę nam brakuje, nie poddajemy się!

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  19.07.2019
  19.07.2019

  Have a nice trip! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.2019
  18.07.2019

  jestem tu dzięki Anonimkowi! 3-mam kciuki!

 • Patrycja Wosińska - awatar

  Patrycja Wosińska

  18.07.2019
  18.07.2019

  Powodzenia!

 • Stanisław Pajor - awatar

  Stanisław Pajor

  05.07.2019
  05.07.2019

  Pomagamy wpłacamy nawet najmniejszą kwotę i udostępniamy na swoim wall'u na facebooku wtedy wszystko się uda

 • Ania - awatar

  Ania

  04.07.2019
  04.07.2019

  😘😘😘

16 565 zł  z 16 500 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 163

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Weronika Ignacy - awatar
Weronika Ignacy
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olivia - awatar
Olivia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4 349
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij