Polska na ICC 2018

16 350 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby

Dzięki waszemu wielkiemu wsparciu mamy już środki na wyjazd! teraz staramy się jeszcze obniżyć możliwie koszta na uczestnika.

Cześć, nazywam się Tomek Paluch jestem koordynatorem Polskiej grupy na wyjazd dydaktyczno-integracyjny dla niewidomej młodzieży (16-21 lat)
 ICC Croatia 2018   22.07.2018 - 31.07.2018 Chorwacja Zadar

Za pośrednictem fundacji Optimum Pareto pozyskuję środki na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem, które w całości przekraczają możliwości finansowe młodej osoby (ponad 4000 zł na uczestnika). Niestety w tym roku nie udało nam się zebrać od sponsorów wystarczającej kwoty na pokrycie kosztów umożliwiających wyjazd.

Czasu jest już bardzo mało, proszę pomóżcie, każda złotówka się liczy!

ICC w tym roku odbędzie się w Chorwacji, w Zadarze. Część dydaktyczna będzie miała miejsce na Uniwersytecie Zadarskim. Wydarzenie ma charakter wykładów i warsztatów przekazujących wiedzę i praktyczne umiejętności dla osób niewidomych. Treść zajęć skoncentrowana jest głównie wokół obsługi komputerów, nauki przydatnych programów i urządzeń, ale również poszerzania umiejętności społecznych, radzenia sobie z codziennymi trudnościami.

ICC jest przestrzenią skupiającą młodzież oraz wybitnych tyflopedagogów z europy i świata. Uczestnictwo w projekcie to możliwość uzupełnienia lub nabycia nowej wiedzy i umiejętności, ale także radzenie sobie z codziennymi problemami osoby niewidomej. Bardzo szeroki wachlarz warsztatów, wykładów, zajęć programowych, daje możliwość na uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Przede wszystkim jednak udzial w ICC zwiększa szanse osoby niewidomej na podjęcie właściwych decyzji w kwestii dalszej edukacji i późniejszego życia zawodowego. Kontakt z cenionymi pedagogami z całego świata, rówieśnikami, czy osobami niewidomymi które osiągneły duży sukces może dać wielowymiarowe korzyści. W dzisiejszych czasach odpowiednie umiejętności pozwalają osobom niewidomym w karierze zawodowej nie tylko wejść na pułap osoby samowystarczalnej finansowo, ale także osoby generującej szersze społeczne korzyści.

Obóz ICC jest powszechnie znany w europejskiej społeczności niewidomych. Dla wielu młodych możliwość uczestnictwa w ICC jest silnym stymulatorem nauki języków, wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Po zakończeniu wyjazdu, za każdym razem organizowane są spotkania informacyjne, na których dokonywana jest relacja z wyjazdu. Uczestnicy dzielą się zdobytą wiedzą wśród społeczności niewidomych w naszym kraju.

Uczestnicy:
Mateusz Papierski - Ma 20 lat, pochodzi z Warszawy, studiuje informatykę na Polsko-japońskiej akademii technik komputerowych. Interesuje się sportem, w szczególności showdownem, programowaniem, sieciami komputerowymi i nawiązywaniem znajomości z ciekawymi ludźmi. Niewidomy

Mikołaj Hołysz - Ma 17 lat, pochodzi z Wielkopolski, interesuję się głównie informatyką, od września będzie uczęszczał do drugiej klasy w I liceum ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Niewidomy

Julita Bartosiak -  Ma 20 lat  Pochodzi ze Zgierza. Studiuje Lingwistykę Stosowaną w Warszawie, pragnie być tłumaczem. Interesuje się literaturą, muzyką (kocha śpiew, gra też na skrzypcach i fortepianie), językami obcymi i nowoczesnymi technologiami wspomagającymi. Niewidoma

Maja Sobiech - Ma 18 lat pochodzi z Żyrardowa. Tam też się uczy w liceum ogólnokształcącym, rozszerzając matematykę, fizykę i angielski. Ten ostatni jest jednym z jej zainteresowań, zaraz po muzyce. Muzyką i dźwiękiem interesuje się we wszelkich odsłonach, nie tylko jej słucha, ale także gra na perkusji, trochę na klawiszach i próbuje śpiewać. Po szkole ma zamiar studiować realizację dźwięku. Niewidoma

Kamil Wiśniewski -  Ma 19 lat, jest uczniem technikum informatycznego w Laskach, a także (od tego roku) dyplomowanym organistą. Jest bardzo żywiołową i aktywną osobą - nie potrafi długo wytrzymać w jednym miejscu. Interesuje się przede wszystkim informatyką, a ściślej programowaniem, jak i szeroko pojętą sztuką (głównie muzyką, literaturą i paradoksalnie malarstwem). Lubi poznawać nowych ludzi, podróżować i poznawać inne kultury. bierze udział w konkursach literackich, publikuje na łamach młodzieżowych czasopism literackich. Niewidomy

Zuzanna Mikler - ma 20 lat, uczy się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, UAM. Zainteresowania: język angielski, historia, czytanie książek, kultura innych krajów. Niewidoma

Na koszty wyjazdu składają się:

-opłata za ICC 400 euro osoba ( opłata pokrywa udział w częsci dydaktycznej, noclegi i pełne wyżywienie)
-Koszta dojazdu Chorwacja, Zadar około 1500 zł osoba. 6 uczestników + 2 opiekunów (wolontariuszy)
-ubezpieczenie podróżne ok 100 zł osoba. 6 uczestników + 2 opiekunów (wolontariuszy)

więcej informacji:
https://www.icc-camp.info/
https://web.facebook.com/PolishICC/
http://optimumpareto.pl/


Komentarze


 • Patrycja Hildegarda - awatar

  Patrycja Hildegarda

  19.07.2018
  19.07.2018

  Bardzo proszę o reportaż z Waszego wyjazdu :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.07.2018
  17.07.2018

  SZCZĘŚĆ BOŻE I PIĘKNEJ POGODY

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2018
  16.07.2018

  SZCZĘŚĆ BOŻE

 • Lubię was - awatar

  Lubię was

  16.07.2018
  16.07.2018

  Korzystajcie, niech to będzie dla was dobry czas :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2018
  16.07.2018

  udanego wyjazdu ! :)

16 350 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby

Wpłaty: 82

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Monia G. - awatar
Monia G.
10
Patrycja Hildegarda - awatar
Patrycja Hildegarda
104
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij