Zbiórka Przeżyły piekło, proszą o pomoc! - zdjęcie główne

Przeżyły piekło, proszą o pomoc!

5 910 zł  z 5 800 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Nie potrafimy chyba skupić się na tyle, by jak najlepiej ubrać w słowa to, co przerosło nasze oczekiwania w Pomiechówku. Byliśmy na miejscu o 9 rano, 3 października. Nakaz odebrania psów był, jednak na posesję wejść nie mogliśmy. Po prawie dwóch godzinach stania w deszczu się udało. Właścicielkę psów zabrało pogotowie. Zaczęło się wyłapywanie psów, wyciąganie ich z kojców. Było ich dokładnie 104.

Jakie mamy psy? Najpierw złapałyśmy pod pachę szorstkowłosego, bo nas urzekł. Skoro jego, to i jego dwóch kolegów z boksu. Niewielkie, raczej miłe. A potem, zostało nam już chyba to, czego inne fundacje nie chciały, albo co nie rzuciło się w oczy. Mamy sukę, której wypada macica, mamy bardzo starą, siwą babcię, mamy ślepego dziadka, mamy sukę bez oka, beżową sunię w średnim wieku, która prosiła nas o to, by ją wziąć, czarnego, chudego pieska, który zaszył się za kominkiem i mamy jednego, bardzo smutnego szczeniaka. To było najgorsze, co widziałyśmy. Wszystko nas bolało od dźwigania psów, padałyśmy ze zmęczenia.

Dwa, z odebranych przez nas psów:

Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego, takich warunków, takiego piekła, jak w Pomiechówku. Horror tych zwierząt trwał całe lata. Były pozamykane w skrzynio-budach, w bunkrze, w domu, w piwnicy. Mimo tego, że udało się zabrać stamtąd wszystkie psy, mimo tego, że teoretycznie ten dramat setki psów się skończył, jesteśmy chore, nie możemy myśleć o niczym innym. Wiemy, że nasze psy są bezpieczne, wiemy, że otoczone zostaną prawdziwą miłością i zrobimy dla nich wszystko, co będziemy w stanie. Ale mamy ich 10. Myślimy o wszystkich pozostałych. I tak, jak jesteśmy pewne, że część z organizacji biorących udział w interwencji, również dołoży wszelkich starań do tego, aby ten los faktycznie tym zwierzętom poprawić, tak i martwią nas losy innych.

Pod opiekę pasłęckiego schroniska PSI RAJ trafiło dziesięć psów z Pomiechówka. Jesteśmy niewielkim schroniskiem, podlegającym stowarzyszeniu. Każdy z przyjętych psów wymaga leczenia, poważnych obrażeń (tak jak w przypadku wypadającej macicy u jednej z suk), jak i blizn, licznych otarć, chorób skóry. Należy je również zaszczepić, wysterylizować, poprawić ogólną kondycję fizyczną, oraz psychiczną. Z tym wszystkim sobie poradzimy, nie prosimy o pieniądze na ten cel. Naszym głównym pragnieniem jest uzbieranie finansów na postawienie jednego, dużego, podwójnego kojca. Przyjęcie dziesięciu psów w jeden dzień było dla nas wyzwaniem, ale nie potrafiłyśmy odmówić pomocy. Jednak pękamy w szwach- i w tej chwili psy zamieszkują boksy bardzo tymczasowe, awaryjne. Psy są ze sobą bardzo zżyte, jednak innych, obcych zwierząt się boją. Nie możemy pozwolić, by doszło do pogryzień, chcemy im ten los rzeczywiście polepszyć, i stworzyć godne warunki przed zbliżającą się zimą. 

To część z odebranych zwierząt, już u nas, w PSIM RAJU:

Kojec, o którym myślimy, to koszt 5800zł.  Wierzymy, że i tym razem się uda! Zachęcamy do wspólnej pomocy i udostępniania naszej zbiórki!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.10.2017
  23.10.2017

  Wszystkiego dobrego dla piesków. J.K.

 • Elżbieta Szczyglak - awatar

  Elżbieta Szczyglak

  20.10.2017
  20.10.2017

  Dziękują... chociaż tego nie powiedzą...Bardzo przykre.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.2017
  20.10.2017

  Trzymam kciuki

 • MarzenaSK - awatar

  MarzenaSK

  20.10.2017
  20.10.2017

  powodzenia

 • Bożena - awatar

  Bożena

  15.10.2017
  15.10.2017

  śliczne , biedne pieski...

5 910 zł  z 5 800 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Wpłaty: 171

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
RafF - awatar
RafF
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alis Alis - awatar
Alis Alis
20
Damianos - awatar
Damianos
11
Anna Bak - awatar
Anna Bak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij