Zbiórka Pomoc dla Boguszka - zdjęcie główne

Pomoc dla Boguszka

1 212 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Marek Last Minute - awatar

Marek Last Minute

Organizator zbiórki


POMOC W ŻYCIU CODZIENNYM DLA BOGUMIŁA DĘBKOWSKIEGO (Boguszek)

Świat Boguszkowi zawalił się w wieku 15 lat 

Wtedy dowiedział się o chorobie jaką jest Dystrofia Mięśniowa Beckera (zanik mięśni).

Gdy miał 18 lat, życie go nie oszczędzało ponieważ przestał całkowicie chodzić i od tego czasu porusza sie na wózku oraz wymaga całodobowej opieki.

Kilka lat później szczęście się do niego uśmiechnęło i na jego drodze pojawiła się wtedy przyszła żona Ewelina i  synek Natanek. 

Jak sam mówi " Życie nabrało sensu " 

Mimo wszelkich trudności jakie ich spotykały udało im się stworzyć to czego pragnęli najbardziej " Szczęśliwą Rodzinę " 

Spokój dnia codziennego przerwała choroba i śmierć ukochanego teścia Boguszka a następnie On sam zachorował na przewlekłe zapalenie płuc, które doprowadziło do niewydolności krążeniowo-oddechowej i w ten o to sposób na prawie miesiąc znalazł się w Szpitalu Klinicznym w Białymstoku na oddziale intensywnej terapii ( OIOM ), po czym wrócił do domu ale zaledwie na dwie noce. Jego stan się pogorszył znów trafił do szpitala - okazało się, że z powodu choroby został zakwalifikowany do "Nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej BIPAP w domu"

Bipap to maszyna która będzie pomagała mu oddychać .


Rodzina ta przez te lata radziła sobie tak by nie zabrakło na ten przysłowiowy "chleb". 

Pieniądze nigdy nie były priorytetem .

Jednak gdy Boguszek zachorował pieniądze stały się ich największym problemem, ponieważ na same dojazdy do szpitala Ewelina wydała prawie 600 zł - A Oni żyją i utrzymują się z Renty Socjalnej i Świadczeń Pielęgnacyjnych, a wiec na pozostałe potrzeby niewiele im zostało.      Jak sami mówią " Prosić o Pomoc nie jest łatwo ".

A więc ja w Ich imieniu Proszę Byście zapoznali się z dalszą częścią i Pomogli tak by to szczęście rodzinne nie uciekło z powodu braku pieniędzy


Bogumił z żona Eweliną i synkiem Natanem mieszkają na stancji - wynajmują mieszkanie w bloku. Mieszkanie znajduje się na drugim piętrze co stanowi barierę nie do pokonania dla Bogumiła i jego żony. Żeby znieść Bogumiła  z wózkiem na dół potrzebne są 2, 3 silne osoby (Bogumił to Duży mężczyzna, waży około 100 kg - skoro osoba nie może się "poruszać" - taka sytuacja  prowadzi do otyłości ). Utrudnieniem jest też wąska klatka schodowa - w rachubę nie wchodzi rozwiązanie w postaci: platformy przyschodowej, poza tym montowanie takiego rozwiązania moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem - kiedy mieszkanie w którym Oni mieszkają nie jest ich własnością i w każdej chwili  "właściciel" może im je wymówić. Aktualnie mieszkają ( wynajmują mieszkanie ) w Mońkach w bloku na drugim piętrze - są to bloki bez windy czteropiętrowe.


Muzyka dla Bogumiła i Eweliny to też ich wielka Pasja - muzyka pomaga na "chwilę" zapomnieć o problemach, pomaga przetrwać kolejne  trudne dni - muzyka  to  "okno" na świat. Bogumił tak jak i ja pisze Teksty - jeden z jego Tekstów został nam (Formacji: Last Minute) udostępniony - skomponowaliśmy muzykę, nagraliśmy... Piosenka jest dostępna na youtube pod tytułem:                                                                                                                  

Last Minute - Moja i jedyna. ( to piosenka, tekst który Bogumił napisał dla Swojej żony Eweliny - utwór miał swoją Premierę na youtube 14 lutego ).


 Witam, pozwólcie że się przedstawię 

Jestem osobą organizującą Zbiórkę : Marek Koper 42 lata - autor tekstów, muzyki, gitarzysta, współtwórca projektów muzycznych: Last Minute, LM&BM

Moja pomoc ma na celu zebranie Pieniędzy, które pomogą Bogumiłowi i jego rodzinie w trudnej sytuacji, w walce z chorobą, z codziennością - na codzienne wydatki, na wizyty i dojazdy do specjalistów, na lekarstwa, na rehabilitację, w zakupie urządzeń medycznych niezbędnych do dalszego życia, ratowania życia, dalszego godnego funkcjonowania - a może zebrane Pieniądze umożliwią - dadzą im szansę na wynajęcie mieszkania, które będzie na parterze. To byłoby dla nich ogromnym ułatwieniem - Bogumił mógłby mieć szansę bywać na dworze (w aktualnej sytuacji jak już napisałem schody z drugiego piętra są dla nich Barierą Nie Do Pokonania - a nie zawsze mogą liczyć na pomoc innych ludzi - sąsiadów - wiadomo jak to jest z pomocą kiedy jest ona niezbędna każdego dnia... 

Bogumił Dębkowski 32 lata - Wspólnie z żoną Eweliną 33 lata i synkiem Natanem ( 7 lat ), Walczą o każdy dzień, żyją nadzieją - na lepsze jutro, że każdy następny dzień będzie lepszym i choć trochę łatwiejszym dniem...

Dlaczego to robię ?

W 2015 roku poznałem Bogumiła i Ewelinę Dębkowskich dzięki muzyce ( ja osoba próbująca promować moje projekty muzyczne poprzez youtube i facebooka, Oni Prezenterzy muzyczni w jednym z Radii Internetowych - zwrócili uwagę na piosenki które powstały pod szyldem Last Minute i LM&BM. I tak się rozpoczęła nasza znajomość, tak rozpoczął się nasz kontakt przez facebooka, później rozmowy telefoniczne - wiele godzin przegadanych o muzyce, życiu - aż w końcu doszło do spotkania w realu pod koniec zeszłego roku 2016 - miałem okazję ich spotkać, poznać - spędzić z nimi 1,5 dnia - zobaczyć, doświadczyć to o czym nigdy nie mówili, na co się nie skarżyli, poznać ich Codzienność ( wtedy dotarło do mnie - w jak Trudnej sytuacji są, a nigdy przez rok naszej znajomości przez facebooka i rozmowy telefoniczne - nigdy na nic się nie skarżyli, nie prosili o pomoc. To jest niesamowite jak Ludzie Tak Doświadczeni przez życie - dają jeszcze innym tyle Swojego Serducha, Uśmiechu, tyle pozytywnej energii, sami angażowali się w pomoc dla innych potrzebujących osób. Będąc w Mońkach miałem okazję poznać Tatę Eweliny Pana Mirosława. - chorował na raka, w ostatnich miesiącach swojego życia pomieszkiwał u Bogumiła i Eweliny. Stadium choroby było tak zaawansowane, że szpitale już odmawiały pomocy - Ewelina jeszcze walczyła o każdy dzień życia dla swojego ojca... zabrakło czasu - Pan Mirosław zamarł pod koniec 2016r. Ja już wtedy chciałem zorganizować zbiórkę dla Bogumiła i Eweliny w zeszłym roku po moim powrocie od nich, ale Oni się nie zgodzili, po prostu - Nie chcieli Prosić o Pomoc dla siebie ...

W tym roku jak już napisałem powyżej - pogorszył się stan zdrowia Bogumiła, wymagał pobytu w szpitalu, konieczne jest leczenie - jest im coraz trudniej radzić sobie z sytuacją w jakiej się znajdują - postanowiłem ponownie uzyskać zgodę, akceptację na Pomoc dla Nich.

Tym razem sytuacja jest na tyle poważna, że uzyskałem tą zgodę na zbiórkę.

Muzyka połączyła nasze drogi życia- Dzięki muzyce poznałem wspaniałych Ludzi: Bogumiła i Ewelinę - mam nadzieję,że zebrane pieniądze ułatwią im życie, pomogą przetrwać i wygrać walkę o lepszą przyszłość - że każdy następny dzień, będzie miał mniej Barier, Będzie Łatwiejszy...

Proszę o Pomoc w Zebraniu Pieniędzy dla Bogumiła i Dziękuje Wszystkim Osobom które tu trafią i poświęcą swój czas żeby zapoznać się z sytuacją którą próbuję przedstawić. Za wszystkie wpłaty Serdecznie Dziękuję w imieniu Bogumiła i moim - Pozdrawiam Marek Koper.


FB : https://www.facebook.com/prosicopomocniejestlatwo

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.07.2017
  15.07.2017

  Zdrowia , i Dobrych Ludzi w koło

  • Marek Last Minute - awatar

   Marek Last Minute - Organizator zbiórki

   16.07.2017
   16.07.2017

   Dziękuje za poświęcony czas, za Wpłatę-Pomoc. Dziękuje w imieniu Boguszka - Dziękuje i Pozdrawiam Serdecznie - Marek Koper.

 • Wiola z Maciejem - awatar

  Wiola z Maciejem

  13.07.2017
  13.07.2017

  Wierzymy w Ciebie dasz rade Duzo zdrowka .Pozdrawiamy

  • Marek Last Minute - awatar

   Marek Last Minute - Organizator zbiórki

   16.07.2017
   16.07.2017

   Dziękuje Serdecznie za Wpłatę, Pomoc - Dziękuje w imieniu Boguszka - Dziękuje i Pozdrawiam- Marek Koper

 • Arkadiusz Janusz Witecki - awatar

  Arkadiusz Janusz Witecki

  29.04.2017
  29.04.2017

  Zdrowia dla Boguszka

  • Marek Last Minute - awatar

   Marek Last Minute - Organizator zbiórki

   29.04.2017
   29.04.2017

   Dziękuje Serdecznie za wsparcie, za poświęcony czas - Dziękuje w moim i imieniu Boguszka. Pozdrawiam.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.2017
  15.04.2017

  Szybkiego powrotu do zdrowia

  • Marek Last Minute - awatar

   Marek Last Minute - Organizator zbiórki

   15.04.2017
   15.04.2017

   Dziękuje Serdecznie za zainteresowanie sytuacją, poświęcony czas, za Wsparcie - Pozdrawiam :)

 • Krzysiek Lajkers - awatar

  Krzysiek Lajkers

  14.04.2017
  14.04.2017

  Boguś kurna zdrowiej!!! Kto będzie grał fajną muze, jak nie Ty? "Bo jak nie my to kto???"

  • Marek Last Minute - awatar

   Marek Last Minute - Organizator zbiórki

   15.04.2017
   15.04.2017

   Dziękuje Serdecznie za Wsparcie - Zgadza się ja też czekam na Audycję które prowdził i Będzie Prowadził Boguszek - Dziękuje i Pozdrawiam.

1 212 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Marek Last Minute - awatar

Marek Last Minute

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 32

terapie dr Zięby - awatar
terapie dr Zięby
77
Anonimowa - awatar
Anonimowa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wiola z Maciejem - awatar
Wiola z Maciejem
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Damian Rzepka - awatar
Damian Rzepka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij